PRVA ŽUPANIJSKA NL

Draga nije iskoristila kazneni udarac u Dražicama

Nedjelja, 22. ožujka 2015. 18:11 Napisao/la  SC

Rezultati 15. kola: Rab - Orijent 1919 0:4, Rječina - Draga 0:0, Mune - Cres 1:1

Prva županijska NL - 15. kolo

RAB - ORIJENT 1919 0:4

Igralite na Rabu. Gledatelja 100

Sudac: Marko Cvijović (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Mikulić (37), 0:2 Leskur (52), 0:3 Buršić (79), 0:4 Buršić (85)

RAB: Grgurić, Debelić, D. Subašić (55 Stričević), Beg, Kaštelan (57 Dumičić), F. Subašić (72 Buza-Vidas), Antešić (62 Ivče), Ivić, Tariba, Prenčev, Šutić

ORIJENT 1919: Ćućić, Brkljača, Leskur, Nemetz, Inić, Basara, Čubelić, Barišić, Mikulić (85. S Babić), Juničić (85 I. Babić), Kuši (74 Buršić)

Ništa nije bilo sporno u utakmici na kraju koje je Orijent potvrdio ulogu favorita. Fizički spremnija momčad Denisa Lopca u zadnjih pola sata dokrajčila je domaćina, dvama pogocima mladog Josipa Buršića Orijent je očekivano potvrdio prvu pobjedu u nastavku sezone.

RJEČINA - DRAGA 0:0

Igralište u Dražicama: Gledatelja 100

Sudac: Hrvoje Perkov (Rijeka)

RJEČINA: Mustapić, Maršanić (69 Marinović), D. Forgić (22 Bura), Barčić, Kovačić, Mikulić, Đanić, Kajić (81 Kaurin), Imeraj, Antolović (74 Sharbini), Štanfel (82 Volf)

DRAGA: Ramović, T. Sinožić (75 Hlanuda), Žiković, Ferenčak, Tkalčević, Orlović, Krnjatić, Šerifi (70 F.Sinožić), Rukavina (46 Janjetić), Frolja, Topić

U utakmici bez pogodaka gosti su bili bliže pobjedi. U prvom poluvremenu Frolja nije iskoristio kazneni udarac, vratar Mustapić sjajnom reakcijom sačuvao je svoju mrežu.

Nakon toga utakmica odigrana po teškom terenu malo se razvodnila, obje su momčadi igrale opreznije zbog važnosti bodova. Gledatelji na kraju nisu vidjeli pogodak iako je prilika bilo na objema stranama.

LOVRAN - ZAMET 1:0

Igralište u Lovranu. Gledatelja 50

Sudac: Marin Rožman (Rijeka)

Strijelac: 1:0  Habalija (63-11m)

LOVRAN: Vukić, Čavka, Periša (81 D. Mrdjenović), Klanjac, Žiganto, Habalija, Tuliak (89 Rupčić), Srok, M. Mrdjenović (50 Starčić), Kaligarić, Mohorovičić

ZAMET: Pejnović, Piljić, Josipović, Cvijanović, Barkić, Rupčić (74 Mostarac), Vrsaljko, Krasnić, Polan, Tursunović (85 Grgurić), Božičević (65 Šimunović)

Sudac Rožman dosudio je u 63. minuti dvojbeni kazneni udarac, koji je Habalija pretvorio u pobjedu. Prosvjedovali su gostujući igrači na sudačku procjenu da je netko od njih igrao rukom nakon što je lopta pala u "buket" igrača. Pomoći nije bilo!

Utakmica bez izrazitih prigoda po svemu je slutila podjelu bodova dok sudac nije odlučio drugačije.

MUNE - CRES 1:1

Igralište u Munama. Gledatelja 100

Sudac: Davor Tadić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Abram (37), 1:1 Šneler (62)

MUNE: Čituljski, Stanić (77 Šokčić), Cetina, Beni, Pešut, Dramac, Grbac, Dubrović (63 Posarić), Klić (58 Vrhovac), Šneler, Kalinić (81 Ivančević)

CRES: Zmajla, Filip, Kovčalija, Ilić (60 Pavin), Guerieri, Polegubić, Vunduk, Abram (71 Lapov), Kovačić, Paravić, Perčić

U prvom poluvremenu uravnotežene utakmice gosti su jednom ušli u kazneni prostor, na Abramov udarac vratar Čituljski nije baš najbolje reagirao - 0:1.

U drugom dijeli fizički moćnija momčad Muna izrazito je dominirala, relativno brzo izjednačila pogotkom Šnelera u 62. minuti i propustila nekoliko izrazito povoljnih prilika.

Najbolje prilike nisu iskoristili trener i igrač Sandro Klić, koji je izašao pred vratara i zamalo promašio vrata, te Vrhovac koji je promašio prazna vrata nakon što je Zmajla obranio njegov prvi udarac.

KRALJEVICA - OŠK 1:1

Igralište na Oštru. Gledatelja 70

Sudac: Mario Vučetić (Kostrena)

Strijelci: 1:0 Brkljača (3), 1:1 Šare (50)

KRALJEVICA: Bilen, Šegota, Perišić, Pleše, Marušić, Rubinić, Franko (87 Maretić), Burić, Mijolović, Devčić, Brkljača

OŠK: Jedrlinić, Mašić, Turčić, Cerić, Tojić, Prpić, Škoda (90 Katava), Vičević (81 Marić), Šare (83 Žuvić), Dajdžić, Kurolt (87 Lukšić)

Ogledi Kraljevice i prvih susjeda iz Omišlja, tradicionalno pune tribine. Dobro popunjeno Oštro (170 gledatelja), kvalitetan travnjak i vrlo dobro suđenje Vučetića (Kostrena), sa pomoćnicima Čuljatom (Krasica) i Meljnjakom (Rijeka) pridonijeli su ugodnom sportskom nedjeljnom poslijepodnevu.

I već u 3. minuti radost domaćih igrača i gledatelja. U gužvi pred golom Jedrlinića, Brkljača je najspretniji - 1:0. Još nekoliko minuta domaćin je agresivniji, prijeti, ali u 20. minuti Kurolt izgledno ugrožava domaćeg iskusnika Niklasa Bilena. Dobro upućena lopta prolazi paralelno uz gol liniju, ali gosti nemaju spretnog i spremnog strijelca. Već u idućem napadu Rubinić puca snažno, ali njegov udarac prolazi iznad gola gostujućeg vratara.

U 43. minuti ubačaj Kraljevice sa lijeve strane, uz pomoć nekog busena trave i vjetra, pogađa prvu od tri vratnice domaćih igrača na utakmici.
U nastavku gosti su konkretniji i brzo uspijevaju izjednačiti. Akcije Škode i Šare, odigrana bez da je lopta dodirnula pod ulazi u mrežu nemoćnog Bilena za 1:1.

U 60. minuti dugo putujuća lopta, ubačena iz obrambenih redova Kraljevica odsjeda na spoju prečke i vratnice. U 73. još jednom sreća miluje gostujućeg vratara. Dobar udarac glavom Devčića pogađa prečku i odbija se u polje.

Kasne izmjene oba trenera ukazuju da su startne postave ujedno bile i najbolje u obje momčadi, a izmjene su uglavnom bile kozmetičke naravi. (S. Lončarć)

BORAC - KLANA 0:0

Igralište u Bakru. Gledatelja 100

Sudac: Ante Matić (Rijeka)

BORAC: Salkić, Grbac, Mohorić, Zaharija, Spajić, Slavujević (54 Marković), Hadžić (80 Žeželić), Radišković, Nađ, Sedlić, Dukađin

KLANA: Raspor, Sanković (89 Saratlija), Corallini, Vrsaljko, Jerbić, I. Laginja (72 J. Laginja), Sinčić, Bradašević (81 Krešić), Jerbić (78 Kajtazi), Gržinčić (46 Čačić)

U slaboj utakmici odigranoj po lošem terenu obje su momčadi igrala baš onako kao što izgleda konačni rezultat - 0:0.