PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Mune iznenadilo dokere za povijesnu pobjedu

Nedjelja, 11. studenog 2012. 17:22 Napisao/la  SC

Rezultati 11. kola: Rječina - Goranin  0:2, Draga - Omišalj 2:0, Mune - L. radnik 3:2, Borac - Rab 5:1

Prva županijska liga, 11. kolo

MUNE - LUČKI RADNIK 3:2 (2:2)

Stadion: Crikvena draga. Gledatelja: 30. Sudac: Ante Matić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Žitković (14'), 1:1 Beni (23'), 2:1 Stanić (42'), 2:2 Polan (45'), 3:2 Ivančević (76')

Žuti kartoni: Beni (Mune), Tufekčić (Lučki radnik)

MUNE: Baržić (od 46' D.Ružić), Šokčić, Dramac, Kovčalija, Doričić, Cetina, Ujčić (od 55' Ivančević), Beni, Stanić (od 65' Dubrović), Pecman, Vidmar.

LUČKI RADNIK: Čituljski, Capjak, Josipović, Mikić (od 46' Vučković), Cvijanović, Polan (od 54' Predović), Mihalović (od 79' Šarlija), Tufekčić (od 88' Radočaj), Bobanović (od 67' Marić), Kuzmanović, Žitković.

Pogledom na tablicu utakmica 11. kola Prve županijske lige između Muna i Lučkog radnika trebao je biti lak zadatak za goste s Rujevice. Naime, nakon 10 odigranih kola domaćin je bio bez pobjede, dok su gosti u seriji dobrih rezultata.

Rezultati
Prva županijska liga: Klana - Lovran 1:1, Rječina - Goranin  0:2, Draga - OŠK Omišalj 2:0, Mune - Lučki radnik 3:2, Borac - Rab 5:1, Zamet - Lošinj 0:2, Cres - Omladinac 5:4.
Prva A županijska liga: Turbina - Lokomotiva 2:3.
Prva B županijska liga: Željezničar - Vrbovsko 1:3, Polet - Goranka 1:0, Mrkopalj - Risnjak 1:0, Gomirje - Snježnik 3:1

Prvih 10-ak minuta utakmice prošlo je u revijalnom tonu bez prilika na obje strane. Tada u 14. minuti Žitković upućuje prvi udarac na utakmici sa 20-ak metara, te uslijed loše reakcije domaćeg vratara Baržića dovodi goste u vodstvo. Nakon samo nekoliko minuta iz slobodnog udarca s također 20-ak metara prijeti Žitković, čija lopta pogađa stativu. Domaćin odmah uzvraća kontra napadom i dolazi do izjednačenja. Nakon katastrofalne pogreške gostujuće obrane, Beni je sa sedam metara posprema loptu u gol - 1:1.

Domaćin se nakon izjednačenja ohrabrio te krenuo po vodstvo. U 30-oj minuti nakon kornera Pecmana i uigrane akcije prijeti Kovčalija, ali Čituljski je siguran. Zatim, na proigravanje Pecmana sjajno reagira Stanić međutim i njegov udarac brani Čituljski.

Međutim, u 42. minuti i on je nemoćan te Stanić posprema loptu u gol za vodstvo domaćina. Na žalost za ekipu Muna vodstvo je bilo kratkog vijeka. U zadnjoj minuti prvog poluvremena Polan nakon solo akcije proslijeđuje loptu na bok te povratnu loptu upućuje u gol domaćina- 2:2.

Početak drugog poluvremena nagovijestio je da domaćin želi konačno ostvariti prvu pobjedu ove sezone. Stalan pritisak na zadnju liniju obrane Lučkog radnika urodio je plodom u 76. minuti kada je idealno dodavanje Dubrovića u gostujući peterac Ivančević pretvorio u zgoditak za konačnih 3:2. Domaćin se nije povukao i čuvao rezultat već je i dalje prijetio gostujućem golmanu. U 83. minuti Ivančević je ponovo savladao Čituljskog, ali se lopti na putu prema mreži ispriječila stativa. (Iva Grbac)

RJEČINA - GORANIN 0:2

Igralište NK Rječina. Gledatelja: 100. Sudac: Dalibor Bogičević (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Turk (5'), 0:2 Jakovac (78')

Žuti kartoni: Jakovac, A. Lalić, M. Lalić, Oršolić (Goranin).

RJEČINA: Forgić, Antolović, Jerić, Kaica (od 64' Čaval), Barčić, Kuljanac, Mikulić, Valić (od 71'  Kaurin), Zurak, Pinušić, Marohnić

GORANIN: Raković, T. Turk, Ljubičić, A, Oršolić, Kovač, G. Oršolić, Šimunović, A. Lalić (od 83' M.  Turk), Beđeti, M. Lalić, Jakovac.

Nogometaši Rječine neočekivano su posrnuli na domaćem terenu, a fenjeraš Goranin upisao je vrijednu prvu pobjedu,

- Bio je dosta težak teren, posebice drugo poluvrijeme. U prvom dijelu smo imali prilike, pogodili vratnicu i onda dobili gol nakon jednog kornera, rekao je Vladimir Jerić, trener Rječine.

- Pokušavali smo se vratiti, teren je u nastavku bio dosta blatnjav, ali kako nama, tako i suparniku. Pokušavali smo s ubačajima, ali je gostujući vratar lako izlazio na kraj s tim loptama. Nismo opet bili kompletni, ali što je tu je. Gosti su jedna mlada i poletna ekipa i treba im čestitati na pobjedi, zaključio je Vladimir Jerić.