Lokosi svladali Zamet pogocima Dejana Ilića

Subota, 07. travnja 2012. 16:20 Napisao/la  Milan Kosanović

Lokomotiva - Zamet 2:0 (1:0).  Ilića je zatresao mrežu u 15. i 82. minuti

LOKOMOTIVA - ZAMET 2:0

Utakmica 22. kola Prve županijske lige: Lokomotiva - Zamet 2:0 (1:0). Stadion Podmurvice. Gledatelja: 30. Sudac: Valentin Jakovac. Pomoćnici: Žauhar i Tadić (svi Rijeka). Strijelac: 1:0 Ilić (15'), 2:0 Ilić (82'). Žuti kartoni: Petrović (Zamet).

Lokomotiva: Legin, Butković (od 40' Kovačević), Halilović, Šolaja (od 85' Predovan), Klanjac, Kalanj, Ćosić, Klanac (od 76' Stojaković), Ilić (od 82' Perković), Bonicioli, Tokić.

Zamet: Muminović, Latinčić, Šprem, Barkić, Bašić (od 78' Jukić), Marković, Majstorović, Petrović (od 83' Mahmut), Krunić (od 65' Jusupi), Špiranec, Belušić.

Nogometaši Lokomotive svladali su Zamet 2:0 u lokalnom derbiju 22. kola Prve županijske lige. Lokosi su relativno lako stigli do novih bodova u utakmici u kojoj su imali terensku inicijativu koju su okrunili s dva pogotka. Domaćin je prvo zaprijetio preko Klanca čiji je udarac u šestoj minuti s ruba šesnaesterca s lijeve strane obranio Muminović.

Zamet se na otvaranju nije previše naigrao, uz jedan korner nije imao niti jedan udarac u okvir vratiju. Domaćin je pak već u 15. minuti slomio otpor Zamećana. Tokić je pucao sa 17 metara, Muminović je kratko odbio loptu koja je došla do Dejana Ilića koji ju je lako pospremio u mrežu - 1:0.

Domaćin je zatim imao novu priliku, Klanac je s lijeve strane pronašao Ćosića u kaznenom prostoru, no njegov udarac glavom otišao je iznad vratiju.

Zamet je pak u 30. minuti uspio izboriti slobodan udarac na 20 metara, a lopta je nakon pokušaja  Vedrana Petrovića otišla tik iznad grede.

Lokomotiva je pak nastavila dominirati, a konačna potvrda pobjede stigla je u 82. minuti. Stojaković je ubacio loptu  u gužvu u kojoj se najbolje snašao Ilić i u padu pogodio donji desni kut Zametovog gola - 2:0.

Rezultati 22. kola Prve županijske lige: Lokomotiva - Zamet 2:0, OŠK Omišalj - Rab 1:1, Lošinj - Turbina 1:1, Kraljevica - Lovran 1:0, Vrbovsko - Cres 0:1, Omladinac - Lučki Radnik 1:2, Rikard Benčić - Rječina 0:1