PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Lokomotiva pobijedila Cres

Nedjelja, 25. ožujka 2012. 18:50 Napisao/la  Marko Babić

Lokomotiva - Cres 2:1 (2:0). Klanac je matirao suparničkog vratara u 10. i 27. minuti

Utakmica 20. kola Prve županijske lige: Lokomotiva - Cres 2:1 (2:0). Igralište Podmurvice. Gledatelja: 100. Sudac: Eduard Paljušaj (Matulji) - 6. Pomoćnici: Cvijović (Rijeka), Šabanović (Matulji). Strijelci: 1:0 Klanac (10'), 2:0 Klanac (27'), 2:1 Popović (63'). Žuti kartoni: Butković, Klanac, Ilić, Juričić (Lokomotiva), Tomljanović, Kezić, Velčić (Cres). Crveni karton: Velčić (90', prigovor sucu).

LOKOMOTIVA: Legin 6, Butković 6 (od 56' Baldo - , od 80' Predovan -), Halilović 6 (od 76' Juričić), Šolaja 6, Klanjac 6, Kalanj 6, Ćosić 6 (od 58' Stojaković 6), Klanac 7, Kovačević 6, Bonicioli 6, Ilić 6 (od 87' Perković - ).

CRES: Stojaković 5,5, Opatić 5,5 (od 54' Erić 5), Sepčić 5,5 (od 2' Ilijić), Tomljanović 5,5 (od 80' Velčić), Kezić 5,5, Jerak 5,5 (od 46' Knežević 5), Dedić 5,5, Tica 5,5, Đurđević 5,5, Drndić 5,5, Popović 5,5.

Nogometaši Lokomotive svladali su Cres 2:1 u utakmici u kojoj je prva zanimljivost bila činjenica da je prolazni pljusak potjerao malobrojne gledatelje sa betonskih tribina igrališta na Podmurvicama pod krovove obližnje nebodere. Igračima očito nije smetao previše, već u osmoj minuti Valentino Klanac ubacio je iz kornera i lopta je završila izravno u mreži - 1:0.

U 29. minuti lokosi su probili desni bok, lopta je u kaznenom prostoru došla do Klanca koji je drugi puta na utakmici bio precizan za - 2:0.

Lokosi su tako relativnom lakoćom stigli do sigurnog vodstva, Cresani su se pribrali u završnici poluvremena, a najozbiljnije je zaprijetio Željko Đurđević čiji je udarac s 25 metara otišao malo iznad grede.

Ipak, da završnica ne bude mirna pobrinuli se domaći braniči koji su u 61. minuti otvorili mogućnost Popoviću da primi loptu u kaznenom prostoru i zatrese mrežu - 2:1. U 73. minuti Cresani su imali slobodan udarac s lijeve strane na rubu kaznenog prostora. Oštar ubačaj Drndića odlično je izbio vratar Legin.

Inače, utakmica je imala nastavak i nakon posljednjeg zvižduka. Marino Velčić prvo je zaradio žuti karton zbog prekršaja, a onda je u 90. minuti dobio drugu opomenu zbog prigovora. Nakon utakmice htio se sukobiti sa glavnim sucem, ali su ga spriječili zaštitari.

Kraljevičani su pak zadržali vrh Prve županijske nogometne lige, pobjedom protiv Raba 3:0. Prvi pratitelj Kraljevice, Lovran, izgubio je protiv Omladinca. Lošinj je bio bolji od Rječine, Omišalj je na svom travnjaku izgubio od Drage, Vrbovsko je svladalo Turbinu, dok je Lokomotiva bila bolja od Cresa.

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA, 20. kolo: Omišalj - Draga 1:3, Lošinj - Rječina 2:0, Kraljevica - Rab 3:0, Vrbovsko - Turbina 0:2, Omladinac - Lovran 2:0, Lokomotiva - Cres 2:1, Zamet - Lučki Radnik 1:1.