1. ŽNL: Klana u reviji pogodaka pobijedila Dragu, završio prvi dio sezone

Nedjelja, 24. studenog 2019. 17:45 Napisao/la  Oskar Valenčić

Prva ŽNL - 9. kolo

KLANA - DRAGA 4:2

Igralište Grašćina. Gledatelja 70

Sudac: Bojan Blaškić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Rubinić (8), 1:1 Laginja (18), 2:1 Laginja (44), 3:1 Juničić (69), 3:2 Abram (79), 4:2 Lučić (83)

Žuti kartoni: Jerbić, Iskra (Klana), Bošnjak, T. Sinožić, Mahulja, Zoričić (Draga)

KLANA: Božić (89 Gauš), Ujčić (85 Brčina), Corallini, Dujmović, Ciceran, Iskra, Jeletić, Gržinčić (73 Kajtazi), Juničić, Laginja, Jerbić (74 Lučić)

DRAGA: Bošnjak, Marković, Mahulja, Karleuša, Grgić, T. Sinožić, Rubinić, J. Sinožić, Abram, Rubinić, Jukić (46 Zoričić)

Klana je u zaostaloj utakmici 9. kola pobijedila i preskočila Dragu u poretku na kraju prvoga dijela sezone.

Na Grašćini ponovno revija zgoditaka!

U korektnoj igri uz šest javnih opomena samo je načas zaiskrilo.

Gostujući vratar Bošnjak ljutio se na suigrače pa je često znao podviknuti…

Zgodici su se padali ovim redom.

Zoran Rubinić poveo je napad na klanjskoj polovici.

Kada je došao na više od dvadeset metara tukao je silovito i precizno pod prečku (je li Božić mogao više učiniti? - 0:1 u 8. minuti.

Jerbić je prodro do kaznenog prostora, tukao, lopta se odbila od gostujućeg bedema ulijevo, natrčao je kapetan Emanuel Iskra, ciljao u suprotni kut, Bošnjak kratko odbio.

Ivan Laginja budno je pratio i bacio se za loptom, izbliza zatresavši mrežu, 1:1 u 18. minuti. Klanjski kapetan Iskra dugačkim ubacivanjem lopte rukama iza leđa obrane Dražana gurnuo je u čistu šansu Laginju, koji je u bliskom susretu sa Bošnjakom pogodio mrežu u desnom donjem kutu - 2:1 minutu prije odmora.

Napad po lijevom boku. Kajtazi iz auta do Iskre, koji prodire do kornerske crte i nabacuje loptu na suprotnu vratnicu, a Toni Juničić čelom pogađa desne rašlje - 3:1 u 69. minuti.

Najbolji igrač Drage Andrej Abram, iz "slobodnjaka" s dvadesetpet metara sjajnim udarcem pogodio je desni gornji kut nemoćnog Božića - 3:2 79. minuti.

I to nije kraj!

Pričuva Renato Lučić, nakon samo devet minuta provedenih u igri, naletio je na povratnu loptu Iskre i sa dvadesetak metara svladao Bošnjaka "bombom" od čije siline gostujući vratar nije uspio ukrotiti loptu - 4:2 i veliki pljesak sa tribina!