Subota, 10. listopada 2020. 21:29 Napisao/la  SC

Prva ŽNL - 6. kolo

KLANA – RJEČINA 3:2

Stadion Grašćina. Gledatelja: 150.

Sudac: Mauro Mušković (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Bura (19), 1:1 Sviličić (32), 1:2 Štanfel (39), 2:2 Laginja (52), 3:2 Laginja (57).

Žuti kartoni: Juničić, Dujmović (Klana), Ćejić, Pilčić, Forgić (Rječina)

KLANA: Božić, Inić, Lučić (88 Dujmović), Iskra, Sviličić (69 Dundović), Juničić, Laginja, Corallini, Tešić (55 Gržinčić), Jerbić, Jeletić (75 Valenčić)

RJEČINA: Balent, Pilčić, Forgić (67 Broznić), Kovačić, Brumini, Antolović, Ćejić (83 Matejčić), Turk (60 Mikulić), Bura, Kaurin, Štanfel

Nogometaši Klane ostvarili su petu pobjedu i nakon 6. kola zadržali vodeću poziciju.

Gostujući napadači izigrali su klanjsku obranu u 19. minuti, nakon proboja Kaurina do lijeve kornerske crte nabačenu loptu na suprotnu vratnicu, u peterac, Kristijan Bura skrenuo je u mrežu nemoćnog Božića, 0:1.

Nakon pola sata igre, u 32. minuti, Jerbić je pravodobno proigrao Sviličića na desnom boku, koji je lobom "alla Van Basten" svladao dražičkog vratara Hrvoja Balenta.

Lopta je odsjela u suprotnim rašljama, 1:1.

Šest minuta prije odmora Božić je šakama odbio nabačaj sa lijevoga boka, a ponovni nabačaj pred vrata promašila su trojica braniča i dva gostujuća napadača.

Na kraju, Dario Štanfel je iz neposredne blizine zabio loptu pod prečku, 1:2.

Gosti su dva puta vodili, „ispuhali“ se i Klanjci su načinili preokret u nastavku!

Pobjednika je odlučio Ivan Laginja za samo pet minuta: u 52. minuti Mario Jerbić je nabacio loptu sa desnoga boka, a Laginja sa pet metara „iz prve“ zatresao mrežu u bližem kutu, poluvisoko, 2:2.

U 57. minuti Toni Juničić nabacio je loptu iz kuta igrališta, a Laginja, leđima okrenut vratima, efektno pogodio suprotne, lijeve rašlje! (O. Valenčić)

RIKARD BENČIĆ - OMLADINAC 3:0

SRC Belveder. Gledatelja 50.

Sudac: Sandro Miličković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Petković (45), 2:0 Bašić (62), 3:0 Petković (90)

Žuti kartoni: Brajdić, Gavrić, Tomić (Omladinac)

RIKARD BENČIĆ: Kukić, Erjavac, Tomac, Štokan, Hrkač, Kržić, Bašić, Dragičević, Jušić (85 Kukuljan), Petković, Jusup (71 Matić)

OMLADINAC: Tadej, Golik (80 R. Tolić), Grbac, Švrljuga (68 Budiselić), Tomić, Perković, Brajdić, Gavrić, F. Tolić (46 Belobrajić), Rački, Brajdić (68 Štiglić)

Rikard Benčić uvjerljivo je pobijedio Omladinac, momčad Darka Majnarića ostvarila je drugu pobjedu ove sezone kojom je barem privremeno pobjegnula s dna ljestvice.