PRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Vratar dokera Milić obranio penal i sačuvao bod

Nedjelja, 29. travnja 2012. 18:16 Napisao/la  SC

Lučki radnik - Lošinj 1:1. Gosti poveli pogotkom Viskića (25'), izjednačio Božičić (70')

Prva županijska liga - 25. kolo

LUČKI RADNIK – LOŠINJ 1:1

Igralište Rujevica. Gledatelja: 50. Sudac: Marko Balen (Rijeka). Strijelci: 0:1 Viskić (25'), 1:1 Božičić (70'). Žuti kartoni: Milić, Mihalović (Lučki radnik).

Lučki radnik: Milić, Paljokaj (od 46' Bobanović), Marić, Josipović, Polan, Tufekčić, Mihalović, Šarlija, Žitković, Kuzmanović, Božičić.

Lošinj: Topić, Baljak, Mesić, Krajina, Viskić, Matešić (od 80' Viljevac), Spači, Jernejić, Martuslović, Martedić, Mrvac.

Nogometaši Lučkog radnika i Lošinja odigrali su neodlučeno u utakmici koja je obilovala preokretima i uzbuđenjima. Gosti s Lošinja poveli su već u ranoj fazi utakmice, u domaćem šesnaestercu Spači je glavom asistirao za Viskića, koji također glavom pogađa nebranjeni dio mreže – 0:1.

U sljedećim minutama na terenu je postojala samo jedna momčad, domaći su napadali, a gosti vrebali iz kontranapada. Na poluvrijeme se ipak otišlo s vodstvom gostiju 0:1, a u nastavku je uslijedila prava drama. Igrala se 60. minuta susreta kada se gostujući igrač Mateši prošetao domaćim šesnaestercem, no na visini zadatka bio je izvrsni vratar Milić. Pet minuta kasnije u glavnoj ulozi ponovno je čuvar mreže Lučkog radnika, Jerneić je uposlio Mrvaca, no čisti zicer ponovo je obranio raspoloženi domaći vratar Milić.

Konačni rezultat postavljen je u 70. minuti susreta, Žitković je u kaznenom prostoru sjajno pronašao Božičića koji glavom rutinski posprema loptu u mrežu nemoćnog Topića – 1:1. U 82. minuti probudile su se strasti na Rujevici, domaći vratar Milić srušio je Krajina u kaznenom prostoru, a sudac Marko Balen pokazao je na bijelu točku. Nakon kraće rasprave glavnog suca i domaćih igrača u kojima je žuti karton zaradio domaći vratar Milić isti je postao junak Lučkog radnika obranivši jedanaesterac Jernejiću. Odbijena lopta vratila se u noge gostujućeg napadača, no isti ju je pored praznog gola zapucao visoko na tribine.

Na kraju ostaje dojam da je neodlučeni ishod ujedno i najpošteniji ishod ove zanimljive utakmice. (M. Kosanović)

TURBINA - DRAGA 1:2

Igralište Graja. Gledatelja: 60. Sudac: Vladimir Mrle 7,5 (Rijeka). Žuti karton: Janjetić (Draga). Strijelci: 0:1 Nuaj (27), 0:2 Rubinić (68), 1:2  Šimić (90)

Turibina: Hreljac 6, Kosagov 5,5, Šarar 6, Tomljanović 5,5, Mandić 5,5, Smojver 6 (od 78. Brnčić -), Zubčić 5,5, Ribarić 5 (od 58. Jurić 6 ), Šimić 6,5, Knežević 6 (od 70. Belobrajić -), Vidas 6 (od 80. Nevistić -).

Draga: Bošnjak 6, Hlanuda 5,5, Nuaj 7 (od 82. Uzelac -), Turak 5,5, Ćirović 5,5, Ferenčak 6, Jakopović 5,5 (od 46. Šerifi 6), Rubinić 6,5, Janjetić 5,5 (od 58.  Privileggio 6), Adler 5,5, Kereš 6,5 (od 84. Planinić -)

U 27. minuti izvanredno izveden korner Drage, prolazi kroz cijelu domaću obranu i završava munjevitim trzajem glave Nuaja, najmanjeg igrača u velikoj gužvi pred Hreljcem 0:1. I u nastavku utakmice Nuaj je stalna prijetnja za domaću obranu.

U 68. Rubinić puca prema golu, a efektnost pogotka dodatno podiže let Tomljanovića, a Hreljca ostavlja i drugi puta nemoćnim 0:2.

U završnici utakmice, kada su započele brojne i uglavnom kozmetičke izmjene, Turbina uspijeva iz slobodnog udarca sa više od 30 metara udaljenosti iznenaditi Bošnjaka. (S. Lončarić)

Rezultati 25. kola: Lučki radnik - Lošinj 1:1, Lokomotiva - Vrbovsko 5:1, Zamet - Kraljevica 1:1, Cres - OŠK Omišalj 1:0, Lovran - Rikard Benčić 2:0, Turbina - Draga 1:2, Rab - Rječina 4:0.

Fotogalerija (L.radnik - Lošinj): Lario Tus