Prva liga: Kadeti i pioniri Rijeke na gostovanju u Vinkovcima upisali drugu pobjedu

Ponedjeljak, 01. rujna 2014. 17:22 Napisao/la  SC

Prva liga, 2. kolo: Kadeti: Cibalia - Rijeka 1:2 (Martinković 77'/Blatančić 40', Iličić 42'). Pioniri: Cibalia - Rijeka 0:4 (Petrović 20', 25', 67', Šegon 37')

Kadeti i pioniri Rijeke nastavili su s dobrim igrama u Prvoj ligi te nakon dva kola imaju stopostoni učinak. Riječki nogometaši ovoga puta bodove su upisali na gostovanju u Vinkovcima.

Kadeti su u 2. kolu slavili 2:1. Rijeka je povela u 40. minuti. Šurković je jedan prodor okončao loptom za Blatančića koji je lijepo pogodio za 0:1. Gosti su udvostuičili prednost dvije minute kasnije. Mateo Dunić odlično se riješio pratnje nekolicine igrača i sjajnom loptom pronašao Miroslava Iličića na lijevoj strani. Napadač Rijeke ušao je u kazneni prostor i pogodio bliži kut - 0:2.

Riječani su imali nekoliko prilika da dodatno povećaju prednost, ali na kraju je Cibalia tri minute prije kraja smanjila kada je Martinković jedan odbijanac pospremio u mrežu - 1:2. Kadeti Rijeke ipak su uspjeli sačuvati tri boda.

Pioniri Rijeke su bili još uvjerljiviji uz hat-trick Leona Petrovića. Napadač Rijeke dvaput je dobro reagirao u prvom poluvremenu i tako praktički osigurao pobjedu svojoj momčadi. Treći gol dodao je u 67. minuti, a u međuvremenu je svoj obol u 37. minuti dao Vito Šegon koji je jednu odbijenu loptu u kaznenom prostoru pospremio u mrežu.

KADETI

CIBALIA - RIJEKA 1:2

Stadion Cibalije. Gledatelja 50. Sudac: Ivan Zeko-Pivač (Osijek).

Strijelci: 0:1 Blatančić (40'), 0:2 Iličić (42'), 1:2 Martinković (77').

CIBALIA: Bertić, Pavičić (od 66' Augustinović), Rubić, Simonović, Drljo (od 19' Lajtman), Oršolić, Adžaga, Katava (od 41' Horvat), Martinković, Kukrika (od 41' A. Svetić), Mlakić (od 62' Dogan).

RIJEKA: Nicoletti, Uroda, Bilić, Šimunović (od 41' Lučić), Mandić, Prpić (od 64' Klenovšek), Blatančić (od 70' Ćaćić), Baraba (od 53' Topić), Šurković, Svetić (od 27' Dunić), Iličić.

PIONIRI

Cibalia – Rijeka 0:4

Stadion Cibalije. Gledatelja 50. Sudac: Ivan Menđušić (Vinkovci).

Strijelci: 0:1 Petrović (20'), 0:2 Petrović (25'), 0:3 Šegon (37'), 0:4 Petrović (67').

CIBALIA: Butigan, Nikolić (od 60' Išasegi), Batinić, Kvesić (od 66' Novak), Stanić, Karimović, Šikić (od 36' Pest-Mundvajl), Blizanac (od 46' Mendeš), Bajić, Bojka (od 36' Simić), Mitrović.

RIJEKA: Pandur, Baštek, Putnik, Nikšić, Jurešić (od 28' Hadžiisaku), Šegon, Mohorovičić (od 64' Srzentić), Kuqi, Vuk (od 60' Katić), Petrović (od 68' Kovačić), Smolčić.