Nedjelja, 25. svibnja 2014. 16:27 Napisao/la  SC

Utakmica 30. kola, juniori: Rijeka - Šibenik 5:0. Kadeti:  Rijeka - Šibenik 8:1

Juniori

RIJEKA - ŠIBENIK 5:0

Utakmica 30. kola: Rijeka - Šibenik 5:0 (3:0). Stadion Robert Komen. Gledatelja: 250. Sudac: Željko Frković (Gospić).

Strijelci: 1:0 Vidas (13'-11m), 2:0 Vidas (19'-11m), 3:0 Vidas (36'-11m), 4:0 Marciuš (60'), 5:0 Hodak (89').

Žuti kartoni: Hodak (Rijeka), Vukorepea, Zorica (Šibenik).

RIJEKA: Bilandžić, Bukvić, Sošić (od 64' Šipura), Diyoke, Kurilić, Batinić, Marciuš (od 83' Jovanović), Peričić, Filipović (od 58' Hodak), Fumić (od 65' Gatara), Vidas (od 68' Blašković).

ŠIBENIK: Rogić (od 71' Matešić), Zorica, Ljevo, Čobanov, Marić, Vukorepa, Ilić, Sladić (od 77' Marin), Grubišić, Goreta (od 46' Celić), Maretić.

Juniori Rijeke prvaci su Hrvatske. Naime, Riječani su pobijedili Šibenik 5:0, dok je Hajduk remizirao na gostovanju protiv Slaven Belupa (1:1) čime je Rijeka stekla nedostižnu prednost iako splitski sastav mora odraditi još jednu utakmicu.

Rijeka je svoje obavila protiv Šibenika, Vidas je u prvom poluvremenu realizirao čak tri kaznena udarca.

S druge strane čekale su se vijesti iz Koprivnice, Igor Tkalčić u 26. minuti zabio je gol za 1:1 i Slaven Belupo na kraju je otkinuo Hajduku dva boda.

Kadeti

RIJEKA - ŠIBENIK 8:1

Utakmica 30. kola: Rijeka - Šibenik 8:1 (4:1). Stadion Robert Komen. Gledatelja: 100. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Belobrajdić (6'), 2:0 Lucić (8'), 3:0 Iličić (17'), 4:0 Budan (32'-11m), 4:1 Španja (38'), 5:1 Erlić (60'), 6:1 Erlić (63'), 7:1 Budan (74'), 8:1 Erlić (78').

RIJEKA: Stjepić, Abramov (od 49' Šarković), Nakić, Biasiol, Cvetković, Fratić, Belobrajdić (od 55' Čanković), Lucić (od 41' Postonjski), Iličić (od 51' Erlić), Mrdeša (od 45' Svetić), Budan.

ŠIBENIK: Stanić, Vikario, Imširović (od 41' Cindrić), Rak (od 55' Perica), Stanić, Milovac (od 41' Šimat), Banić (od 55' Vukušić), Đira, Tuta, Bitunjac, Španja.

Kadeti Rijeke uvjerljivom pobjedom protiv Šibenika zaključili su tekuću sezonu na četvrtom mjestu Prve lige. Izabranici Danka Matrljana odigrali su odličnu utakmicu i već nakon pola sata imali su nedostižno vodstvo 4:0.

Hat-trick u redovima Rijeke postigli su Matko Budan, te Lovre Erlić koji je u igru ušao u 51. minuti.