DRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Kraljić s "kreča" presudio Starom gradu

Nedjelja, 22. travnja 2012. 18:03 Napisao  Luka Variola

Stari grad - Risnjak 0:1. Gol odluke postigao je Kraljić koji je u pedesetoj minuti realizirao najstrožu kaznu

STARI GRAD - RISNJAK 0:1

Igralište Podmurvice. Gledatelja: 40.
Sudac: Dalibor Dragišić 6 (Rijeka).
Žuti kartoni: Mikašinović, Sušić (Stari Grad), Raukar, Čebuhar (Risnjak).
Strijelac: 0:1 Kraljić (50'-11m).
STARI GRAD: Branišelj 6, Tijan 5,5 (36' Sušić 5,5), Pavlović 5,5 (46' Mikašinović 6), Hrkač 5, Deronjić 5,5, Bašić 5,5, Bičanić 6,5, Vrdoljak 5,5 (46' Buvač 5,5), Oštrić 5,5, Vranješ 5,5, Starčević 5,5.
RISNJAK: Ćosić 6,5, Čop 6 (64' Raukar 5,5), Grbeš 6, M. Stević 6, Habibović 6, Baričevac 6 (80' S. Stević 6), Krasnić 6, Karabajić 6,5, Kraljić 7, Ilić 6 (68' Ponisch -), Jukić (60 Čebuhar 6).

Nogometaši Risnjaka uzeli su put Lokvi sva tri boda sa Podmurvica. I to sasvim zasluženo, budući da su tijekom 90 minuta ogleda imali opasnije prilike od domaćina Starog grada. Gol odluke postigao je Kraljić koji je u petoj minuti nastavka sigurno realizirao najstrožu kaznu nakon što je Hrkač neoprezno u svojem šesnaestercu igrao rukom.

Prvi dio donio je malo prilika, većina se stvari dešavala na sredini terena. Gostujući strateg Tomislav Čop cijeli je dvoboj proveo uz out liniju, žustro savjetujući svoje pulene. Njegove direktive na "plodno su tlo" pale tek u nastavku koji je donio osjetno bolju igru. Nakon početnog gola "žuti" su počeli sve više stiskati, a gosti su se lagano povukli, čekavši svoju priliku iz kontranapada. Jedna takva stigla je u 66. minuti kada je Ilić u odličnoj šansi loše zahvatio loptu pred vratima Staroga grada.

Za domaćine su u dva navrata zaprijetili Starčević i Deronjić iz slobodnjaka, ali njihovi pokušaji na žalost malobrojnih domaćih navijača nisu našli put do mreže sigurnog Ćosića. Kako se utakmica bližila kraju, domaćin je naglasak sve više stavljao na napad, ostavivši gostima razrijeđenu obranu. U samome smiraju utakmice to su mogli iskoristiti strijelac Kraljić i Raukar, ali su loše reagirali u situaciji "oči u oči" s domaćim vratarem Branišeljem.

REZULTATI 16. kola Druge županijske lige: Željezničar - Kozala 3:1, Mrkopalj - Goranka 0:1, Snježnik - Gomirje 2:5, Grbci 2000 - Vihor 2:2, Polet - Mune 0:4, Stari grad - Risnjak 0:1