1. A ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA

Benčićevci "otpuhali" Vihor

Nedjelja, 16. rujna 2012. 18:31 Napisao  Luka Variola

Prva županijska liga - skupina A: Rikard Benčić - Vihor 2:0 (Ljubović 10, Perić 28-11m)

PRVA ŽUPANIJSKA LIGA - SKUPINA A

RIKARD BENČIĆ - VIHOR 2:0

Omladinsko igralište. Utakmica 3. kola. Gledatelja: 70

Sudac: Marino Šabanović (Matulji) 6

Strijelci: 1:0 Ljubović (10), 2:0 Perić (28-11m)

Žuti kartoni: Radaković, Riza (Rikard Benčić)

RIKARD BENČIĆ: Gagić 6,5, Aleksa 6, Đudarić 6 (60 Brnić -), Šostarec 6, Bričevac 6, Valić 6, Radaković 6,5, Perić 7, Ljubović 7 (85 Karadža -), Modrić 6,5, Riza 6,5

VIHOR: Grgić 5, Grbec 5,5 (46 Babić), Kosić 5, Zeba 6 (85 Slišurić -), Sokolić 5,5, Štefanić 5,5, Bajčić 5,5 (80 De La Cruz -), Baljak 5,5, Bačić 5, Berisha 6, Kamber 5,5 (60 Fabijanić -)

Nogometaši Rikard Benčića bez većih su problema upisali nove bodove, pobijedivši na suncem okupanom Omladinskom igralištu Vihor. Goste iz Baške "otpuhali su golovi Ljubovića i Perića u prvih pola sata dvoboja kojemu je svjedočilo 70-tak zaljubljenika u niželigaške nogometne okršaje.

Domaćin je od prve minute zagospodario terenom i već u petoj minuti mogao stići do vodstva. Riza je s lijeve strane oštro šutirao u Grgića, koji je loptu odbio ravno na noge Modrića, a domaći je veznjak loptu umjesto u mrežu lansirao preko vrata. Pet minuta kasnije Benčićevci su poveli. Modrić je s desne strane ubacio pred vrata Krčana, a Ljubović iskoristio zbunjenost gostujuće obrane i loptu skrenuo u mrežu pored nepomičnog Grgića - 1:0. Gosti su se sredinom prvoga poluvremena malo pribrali, počevši napokon malo više boraviti na protivničkoj polovici. Nagrada za to stigla je u 25. minuti kada je Zeba krasnom dijagonalom izbacio Bačića, koji je loptu loše primio i potom promašio vrata u situaciji "oči u oči" s Gagićem.

"Hladan tuš" priredio im je nekoliko minuta kasnije vlastiti igrač Kosić, koji je u 28. minuti u vlastitom šesnaestercu neporezno igrao rukom i arbitra Šabanovića natjerao da pokaže na najstrožu kaznu. Siguran realizator s "kreča" bio je Perić, koji je Grgića poslao u desnu, a loptu u lijevu stranu - 2:0.

U nastavku su prvi zaprijetili domaćini, ali je Radakovićev pokušaj glavom nakon kornera u 57. minuti prošao tik uz desnu stativu. Domaćin se u nastavku zadovoljio sigurnim vodstvom, dok su gosti stidljivo pokušavali zaprijetiti. U 75. minuti to su napravili dobro. Berisha je dugom loptom sa svoje polovice našao samog Bačića, koji je opet loše reagirao u čistoj prilici, zaradivši epitet tragičara nedjeljnog dvoboja. Pet minuta kasnije i Zeba je mogao puno bolje reagirati u situaciji pred vratima Gagića. Posljednjih desetak minuta za goste je zaigrao i Fernando De La Cruz, ali ni dašak Južne Amerike nije gostima pomogao da smanje poraz.

Fotogalerija Lario Tus

TURBINA - GRBCI 2000 0:4

Igralište Podhumac. Gledatelja: 90. Sudac: Cvijović (Rijeka) 5,5.

Strijelci: 0:1 Baković (16'), 0:2 Matijević (63'), 0:3 Gavranović (80'), 0:4 Vlatković (85').

Žuti karton: Brnčić (Turbina).

TURBINA: Račan 6 (od 70. Đotlo 5), Kosagov 5,5, Perišić 6, Vidas 5, Mandić 5, Mataija 5,5 (od 65. Bago 5,5), Rubinić 6,5, Ribarić 5, Dragičević 6 (od 70, Ćop -), Zubčić 5,5, Brnčić 5,5.

GRBCI 2008: Sertić -, Ivančević 6,5 (od 77. Spajić -), Jovičić 5 (od 46. Žuljevič 6), Rakić 6,5, Ćus 5,5, Matijević 7, Gavranović 5,5, Fičor 5,5 (od 82. Babić -), Butorac 6, Barjaktarević 6,5, (od 78. Vlatković 6) Baković 7.

Gosti su poveli u 15. minuti nakon vrlo dobro izvedenog slobodnog udarca korpulentnog Banovića. U nastavku gosti, koji su zakasnili na početak utakmice petnaestak minuta, igraju još i bolje. Nakon gužve pred vrlo dobrim Račanom, Matijević je najspretniji. U završnici utakmice igra Turbine se je potpuno raspala. U smiraju utakmice Gavranović i Vlatković, igrač sa klupe, donosi gostima pobjedu bez zamjerki. Turbina, prije nekoliko godina sinonim efikasnosti u nižim ligama, u ovogodišnjem prvenstvu u tri kola još nisu postigli gol, a nisu ni uputili loptu u okvir protivničkih vrata. (S. Lončarić)

KOZALA - LOKOMOTIVA 1:1

Omladinsko igralište. Gledatelja: 100. Utakmica 3. kola

Sudac: Marko Tićak (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Fumić (75-11m), 1:1 Gregović (88)

KOZALA: Klečina, Mohorić (76 Zeko), D. Jugović, Mance, Martinović (85 Biskić), Rukavina, Čančar (65 Vučinović), I. Jugović, Gregović, Đuran (46 Košpo), Orlić (81 Todorović)

LOKOMOTIVA: Naglić, Babić, Kovačević (76 Marinčić), Šolaja, Lussini, Bonicioli, Balko (76 Stojaković), Čosić (57 Cuvrić), D. Stojaković (57 Valentić), Fumić, Cindrić

Nogometaši Kozale i Lokomotive podijelili su bodove na Omladinskom igralištu. Sve bitno dogodilo se u posljednjih 15 minuta. Lokosi su prvo poveli preko Fumića, koji je u 75. minuti realizirao najstrožu kaznu, da bi bod domaćinu donio Gregović golom samo dvije minute prije kraja.

Rezultati, Prva A županijska liga: Turbina - Grbci 2000 0:4, Rikard Benčić – Vihor2:0, Kozala - Lokomotiva 1:1.

Prva B županijska liga: Željezničar - Goranka 0:2, Gomirje - Vrbovsko 1:1, Mrkopalj - Snježnik 2:1, Risnjak - Polet 3:1.