PRIJATELJSKA UTAKMICA (U-19)

Hrvatska pobijedila Italiju u Kostreni

Srijeda, 22. kolovoza 2012. 18:39 Napisao  I. V.

Hrvatska - Italija 1:0. Pogodak se dogodio u 32. minuti. Alviz je pobjegao i  precizno proigrao Ivančića

Prijateljska utakmica U-19 reprezentacija

HRVATSKA - ITALIJA 1:0

Igralište u Žuknici. Gledatelja: 200. Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Strijelac: 1:0 Ivančić (32)

Žuti kartoni: Garritano (Italija) Mikanović (Hrvatska). Crveni karton: Mikanović (76, drugi žuti)

HRVATSKA: Malenica, Marotti, Pavić, Brlek, Šimunović, Elez, Alvir, J. Mišić, Dugančić, Pavičić, Ivančić (Još su igrali: Jedvaj, Tomašević, Gomelt, Špehar, Medved, P. Mišić, Mikanović, Tomić, Perić).

ITALIJA: Cragno, Ricci, Nicolao, Verre, Romagnoli, Rugani, Garritano, Benassi, Padovan, Emmanuello, Insigne (Još su igrali:  Allegra, Monticone, Perrota, Murru, Pasa, Gatto, Cristante, Frediani, Rosseti, Rossi).

Sudar dviju škola nogometa, između kojih je sve manje razlika, protekao je u igri punoj obveza i ritma koji priliči U-19 uzrastu. Kroz plitke i pokretljive formacije malo se prostora oslobađalo za dubinske akcije, višak se u završnici stvarao uglavnom individualnim potezima. Na objema stranama propuštena je po jedna prilika: Ivančić u 9. minuti nije dobro zahvatio loptu u dobroj poziciji, Padovan je u 12. minuti snažno udario po lopti koja je završila točno u naručju vratara Malenice.

Pogodak se dogodio u 32. minuti, kada je na polovici igrališta presječeno talijansko dodavanje čime je dobiven prostor za brzu kontru po desnoj strani. Alviz je pobjegao i  precizno na drugoj strani proigrao Ivančića, koji u punom trku pogađa mrežu - 1:0.

Zbog velikog broja pričuvnih igrača nakon dvadesetak minuta drugog dijela utakmica se pretvorila u reviju zamjena. Od početnog sastava na terenu su ostala samo dvojica igrača (J. Mišić, Brlek), poremetila se ravnoteža u hrvatskoj momčadi, ali ne toliko da bi Talijani kroz veći posjed lopte stvarali višak. Tri talijanske prilike (Rossi 63, 90, Rosseti 72) bile su posljedica nefosiranih pogrešaka (Tomašević, Jedvaj). Hrvatskih prilika nije ni bilo.

Zadnjih petnaestak minuta Italija je imala igrača više nakon što je u 76. minuti isključen Dino Mikanović. Na terenu se višak nije osjetio.

Fotogalerija: Lario Tus