Opatija poražena u matineji na Kantridi, momčad Brava fizički dominirala

Petak, 03. veljače 2023. 14:44 Napisao/la  Igor Vranić

Opatija poražena u matineji na Kantridi, momčad Brava  fizički dominirala

Opatija je u matineji na Kantridi doživjela poraz od Brava, slovenski prvoligaš pobijedio (1:0) je u pripremnoj utakmici pogotkom Kramariča u 31. minuti.

Mnogi igrači Opatije imali su prilike u utakmici protiv Brava podsjetiti se inteziteta prvoligaškoga nogometa.

Slovenska momčad u prvom poluvremenu izrazito je fizički dominirala u duelima i brzini, malo je bolje izgledao središnji opatijski blok nakon što je trener Zoran Bogolin bio prisiljen promijeniti raspored u sredini.

Ukatko, do odmora opatijska obrana stalno je patila pod pritiskom, Opatijci nisu mogli uspostaviti posjed lopte ni na svojoj polovici, stvorili su gosti dvije izrazite i još nekoliko (polu)prilika.

U 15. minuti Bosilj je sam trčao prema Prskalu, neočekivano je zapeo za busen na ulasku u kazneni prostor.

U 32. minuti Bosilj je s ruba kaznenog prostora u otvorenoj poziciji za udarac loše reagirao, Majnarić je 36. minutu sam izašao zdesna ispred Prskala, nije pogodio...

Nakon Grujevićeva ubačaja zdesna u 41. minuti, Pejanović nije dobro primio loptu na vrhu kaznenog prostora, bila je to jedina opatijska prijetnja u prvom dijelu.

Nisu se odnosi u igri promijenili još dvadesetak minuta drugoga dijela, predvođena kapetanom Kramaričem dominirala je slovenska momčad prije nego što je trener Brava počeo mijenjati igrače.

Bosilj je u 48. minuti u izglednoj poziciji udarcem glavom pokušao svladati Prskala, koji je jako dobro reagirao.

U 65. minuti Kramarič je snažnim udarcem s 15 metara pogodio vratnicu.

Nakon desetak minuta ušli su Kašiković, Lagumdžija i Furijan, do kraja utakmice priliku su dobili svi igrači Opatije.

Zadnjih dvadesetak minuta Opatija je uspjela uspostaviti ravnotežu u odnosima na terenu, čak je na trenutke izgledala opasnije i svakako puno brže nego u prvih sat vremena.

Gosti više nisu mogli lako ulazili u završnicu, pa vratari nisu imali ozbiljnog posla.

U 87. minuti Junuzović je imao priliku u otvorenoj poziciji za udarac s ruba kaznenog prostora promijeniti rezultat.

Za Bravo je vrlo dobro igrao Maro Katinić, 18-godišnji riječki stoper za slovenski klub igra kao posuđeni igrač Dinama.

OPATIJA: Prskalo, Grujević, Gavrić (35 Glibo), Marshall, Kukoč, Jugović, Aksentijević, Kordić, V. Bogolin, B. Bogolin, Pejanović. Još su igrali: Malinić, Balent, Lagumdžija, Pozderac, Furijan, Glavaš, Grbac, Jabita, Kašiković, Junuzović.

BRAVO: Fink, Jakšić, Katinić, Križan, Španring, Svetin, Selan, G. Trdin, Kramarič, Marjanac, Bosilj. Još su igrali: Orbanić, Trontelj, K. Trdin, Hovnik, Vodeb, Kavčič, Kurež, Kurtović

Pripremna utakmica: Opatija - Bravo 0:1 (Kramarič)