Na Kantridi nakon dugo godina prvoligaški derbi igrali Rijeka i Hajduk!

Nedjelja, 20. studenog 2022. 18:34 Napisao/la  SC

Na Kantridi su nakon dugo godina prvoligaški derbi igrali Rijeka i Hajduk!

Točnije, u 9. kolu Prve HNLŽ igrale su ga nogometašice Rijeke i Hajduka!

Pobijedio (2:1) je Hajduk pogotkom Gabrijele Dugandžić u 89. minuti, nisu Riječanke uspjele osvojiti bod nakon što je u 80. minuti izjednačila je Ema Šulentić.

Gošće su povele u 8. minuti pogotkom Njemice Gwen Patock!

- Imamo problema u prekidima, tako smo dobili gol u 89. minuti. Zadovoljan sam kako smo igrali, imamo mladu ekipu. Šteta da nije igrala Japanka Ayuri Terawaki, koja se ozlijedila. I njihova je trenerica priznala da bismo vjerojatno pobijedili da je Japanka igrala, kaže trener Robert Krznarić.

Inače, Ayuri Terawaki četvrta je na listi strijelkinja s 9 pogodaka.

Na ljestvici vodi Lorena Balić s čak 56 pogodaka, napadačica Osijeka u 9. kolu postignula je "samo" 7 pogodaka u pobjedi protiv zadnje Viktorije od 24:0!

ŽNK Rijeka nakon 9. kola nalazi se na 6. mjestu u Ligi 8 sa 7 bodova.

RIJEKA: Car, Kožul, Veleska (90+1 Knežević), Petrović, Branković, Božinovska, Malekinušić, Okreša (56 Pokrivač), Martinović, Cuculić (90+1 Mehanović), Šulentić