42. KUTIJA ŠIBICA

Rident pobjednik veteranskog turnira

Petak, 28. prosinca 2012. 19:28 Napisao  I. V.

Finale: Rident - TRSC ZG-ST 5:2. Damir Milinović najbolji igrač i strijelac, Damir Knez najbolji vratar

Finalna utakmica veterana 42. Kutije šibica

RIDENT - TRSC ZG-ST 5:2

Dvorana Doma sportova. Gledatelja: 500

Suci: Golub, Šešerin

Strijelci: 1:0 Milinović (3), 1:1 Grdović (10), 1:2 Grdović (11), 2:2 Milinović (14), 3:2 Tadić (31), 4:2 Tadić (39), 5:2 Dragoslavić (40)

RIDENT: Knez, Tkalčević, E. Brajković, Milinović, Tadić, Deluka, Čačić, Tercolo, Dragoslavić. Voditelj: Božo Matijević

TRSC ZG-ST: Švigir, Ivkić, Jarni, Bisaku, Vidiček, Filipović, Martić, Grdović, Odak, Bažoka, Burazer, Palić. Voditelj: Duško Popovski

Momčad Ridenta pobjednik je veteranskog turnira 42. Kutije šibica! Riječka momčad uvjerljivo je u finalu pobijedila momčad TRSC ZG-ST rezultatom 5:2. U Dvorani doma sportova riječki mali nogomet u potpunosti je trijumfirao kao da za protivničku momčad nisu igrala najveća imena (Grdović, Palić...) hrvatskog malog nogometa. Damir Milinović najbolji je igrač i strijelac (7) turnira, Damir Knez proglašen je najboljim vratarom.

Utakmica je bila neizvjesna do odmora, prvi dio završio je bez pobjednika (2:2) ponajviše zahvaljujući nadahnutosti Roberta Grdovića, koji je za jednu minutu postigao dva pogotka i osigurao zagrebačko-splitskom sastavu kratko vodstvo (1:2, 11'). Jest da je drugi pogodak postigao nakon prekršaja nad Knezom, ali...

Slava je u prvih dvadeset minuta ipak pripala Damiru Milinoviću, koji je u 14. minuti postigao pogodak zbog kojega je dvorana na trenutak zanijemila. Iako rovit zbog ozljede mišića, Milinović je već u 3. minuti iskoristio nepažnju u protivničkoj obrani i izbliza svladao Švigira, nekada najboljeg malonogometnog vratara koji nije izgubio na brzini unatoč korpuletnosti. U 11. minuti samo Švigir zna kako je obranio Milinovićev udarac...

U 14. minuti Švigir nije ni trepuno, kada je Milinović izravnim udarcem iz kuta pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu. Rijetko viđeni pogodak izvukao je pljesak zahtjevne publike, koja se naklonila velemajstorskom potezu.

U drugom dijelu prevladao je način igre Ridenta i vratar Knez, koji je branio točno onako kako je trebalo da utakmice ne postane neizvjesna. Vrijeme je odmah počelo raditi za Rident, koji je zaigrao čvršće u obrani i znalački počeo koristiti Milnovićevu nadmoć na poziciji pivota.

U 28. minuti Knez je natjerao Grdovića na promašaj koji je vrlo brzo kažnjen. Dragan Tadić u 31. minuti pobjegao je desnom stranom i snažnim udarcem uz prvu vratnicu zatresao mrežu za 3:2. Organizator igre Ridenta navijestio je izvjestan kraj budući da je protivnik počeo preuzimati sve veći rizik u igri čime se otvarao prostor pred vratarom Švigirom.

Knez je još dvaput (35, 37) rutinski obranio pokušaje Jarnija i Bisakua prije nego što je Tadić pogotkom u 39. minuti riješio pitanje pobjednika. Dragoslavić je u posljednjoj minuti uvećao pobjedu za prvo slavlje jedne riječke momčadi u 42 izdanja Kutije šibica.