Kup Hrvatske: Malonogometaši Gorova poraženi od Nacionala u prvoj utakmici 1/8 finala

Ponedjeljak, 17. veljače 2014. 16:29 Napisao/la  SC

Prva utakmica osmine finala: Gorovo - Nacional 0:4 (Kubović 7',  Morina 25', Horvath 33',  Ugarković 35')

Kup Hrvatske, prva utakmica četvrtfinala

GOROVO - NACIONAL 0:4

Dvorana Marino Cvetković. Gledatelja: 200.

Suci: Vasiljević (Pula), Vitasović (Pula), Mihić (Rijeka). Mjeritelj vremena: Karlić (Opatija).

Strijelci: 0:1 Kubović (7'), 0:2 Morina (25'), 0:3 Horvath (33'), 0:4 Ugarković (35').

GOROVO: Milenković, M. Kovčalija, Kirigin, Malić, Tomić, Kranjac, Vadlja, Durbić, D. Kovčalija, J. Kovčalija, Ziganto, Kurti.

NACIONAL: Pavlić, Banek, Suvajac, Morina, Ugarković, Luketin, Klindić, Kubović, Horvath, Šestić, Jamičić.

Nogometaši opatijskog Gorova poraženi su od Nacionala u prvoj utakmici osmine finala Kupa Hrvatske. Gosti iz Zagreba lako su svladali domaćina. Nakon početnog odmjeravanja snaga i neuvjerljive igre obje ekipe, gosti dolaze u vodstvo u sedmoj minuti golom iz "mrtvog kuta" vrlo dobrog Bojana Kubovića. Opatijci su se držali do kraja prvog poluvremena i u nekoliko navrata zaprijetili vratima gostiju, no na odmor se otišlo s golom prednosti za Nacional.

U drugom poluvremenu gosti su ubacili u višu brzinu i najprije golom  Koraba Morine u 25. povisili na 0:2, zatim pitanje pobjednika riješili u 33. minuti golom Horvatha i 35. minuti golom Ugarkovića za konačnih 0:4. Opatijci su ostavili solidan dojam, pokazali da su borbena ekipa s nekoliko perspektivnih pojedinaca, no iskustvo i kvaliteta bili su na strani aktualnog prvaka Hrvatske koji je zasluženo pobijedio i u uzvratnoj će utakmici zasigurno samo odraditi formalnost i plasirati se u četvrtfinale Kupa Hrvatske.