Grobnik u zadnjoj sekundi ostao bez plasmana u Prvu malonogometnu ligu

Nedjelja, 08. lipnja 2014. 00:13 Napisao  I. V.

Doigravanje za Prvu ligu: Grobnik - Brod 035 2:3. Na semaforu je ostalo svjetliti 19:59, kada je Ivica Pavić  postavio konačnih 3:2 i osigurao Brođanima plasman u Prvu HMNL

Liga za prvaka – doigravanje 2. HMNL

GROBNIK – BROD 035 2:3

Dvorana na Mavrincima. Gledatelja 100

Suci: Zoran Vasiljević, Boris Vitasović (obojica Pula)

Strijelci: 0:1 Ravlić (24), 0:2 Pavić (29), 1:2 Weitzer (33), 2:2 E. Kurolt (34), 2:3 Pavić (40)

GROBNIK: Arbanas, E. Kurolt, Popović, Mat. Tomljanović, Kosir, Katalinić, Vujnović, Svetec, Mar.Tomljanović, Škarica, Weitzer, B. Kurolt, Dokmanović, Perušić

BROD 035: Komrad, Ravlić, Petrović, Pavić, Ruhek, Radman, Ferić, Mišić, Bundavica, Barišić, Erez

Malonogometaše Grobnika doslovno jedna sekunda dijelila je od plasmana u Prvu ligu. U drugom poluvremenu na semaforu je ostalo svjetliti 19:59, kada je Ivica Pavić drugi put na utakmici loptu s metra udaljenosti ugurao u mrežu, postavio konačnih 3:2 i osigurao Brođanima ulazak u Prvu ligu.

Pogodak je domaću klupu držao u stanju šoka svega nekoliko sekundi prije nego što je počelo naguravanje, koje je na trenutke sadržavalo elemente prave ulične tučnjave kojoj su se priključili i gledatelji. Jedna je gostujuća provokacija tijekom proslave pobjede oslobodila niske strasti, živci su popustili...

Kada se situacija smirila, preostale je sačekati da prođe jedna sekunda nakon koje je sirena označila kraj malonogometne utakmice, koja je za Grobinštinu i širu riječku regiju imala predznak povijesne. Nažalost, prva se liga ni iduće sezone neće igrati na Riječkom prstenu.

Otvorili su domaći igrači utakmicu neočekivano usporeno, kao da su bili zadovoljni neodlučenim rezultatom, koji je jamčio plasman u Prvu ligu. Brođani su u prvih desetak minuta (pre)lako stvorili nekoliko izrazitih prilika. Raspoloženi vratar Arbanas održao je aktivni rezultat, obranivši pet, šest zicera. Nakon desetak minuta ubrzali su Grobničani protok lopte, preuzeli inicijativu, ali je i Komrad pokazao odlike vrsng vratara. Do odmora mreže se nisu tresle.

U nastavku je drama počela kada se Ravlić u 24. minuti otrgnuo u duelu Kataliniću, izašao sam pred Arbanasa i doveo goste u vodsto – 0:1. Pogodak je odmah promijenio načine igre obiju momčadi, domaći su igrači počeli jurnjavu za izjednačenjem koje Prvu ligu znači. Umjesto izjednačenja Brođani su u 29. minuti kaznili poremećaj u domaćem rasporedu nakon prekida, Pavić je loptu s pola metra prvi put na utakmici skrenuo u mrežu – 0:2.

Dva gola prednosti 11 minuta prije kraja utakmice u malom nogometu nisu nedostižni zaostatak. Naprotiv, Grobnik je izjednačio u samo dvije minute. Podignuli su Grobničani ritam za još jednu stepenicu više, počeli su igrati još agresivnije u duelima od kojih je jedan završio kaznenim udarcem. Weitzer je u 33. minuti bio siguran izvođač – 2:1.

Minutu kasnije Edi Kurolt iskoristio je prvu i jedinu lošu intervenciju vratara Komrada i prizemnim udarcem poravnao rezultat – 2:2. Od toga trenutka MNK Grobnik je bio prvoligaš sve do zadnje sekunde utakmice, kada je popustila koncentracija domaće obrane pod pritiskom petorice igrača gostiju u polju. U toj jednoj sekundi prelomila se cijela sezona!

Nakon utakmice igrači obiju momčadi zajedno su večerali. Nemile scene brzo su zaboravili što ne znači da discplinski sudac HNS-a neće imati posla.