Druga HMNL: Grobnik svladao Potpićan u trenerskom debiju Darka Božičića

Četvrtak, 18. listopada 2012. 23:37 Napisao/la  M. B.

Utakmica 1. kola: Grobnik - Potpićan 6:2 (Vujnović 20',  Jasprica 25', 35', Pećar 35', Fetoshi 38', Kresović 40'/Drndić 27', Fejzić 34')

GROBNIK - POTPIĆAN 98 ABS 6:2

Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 70.

Suci: Dujmić (Jurdani), Pavlešič (Rijeka). Delegat: Nenad Ristić (Rijeka). Mjeritelj vremena: Robert Tomić (Čavle).

Strijelci: 1:0 Vujnović (20'), 2:0 Jasprica (25'), 2:1 Drndić (27'), 2:2 Fejzić (34'), 3:2 Jasprica (35'), 4:2 Pećar (35'), 5:2 Fetoshi (38'), 6:2 Kresović (40').

GROBNIK: Akrap, Fetoshi, Inić, Popović, Kresović, Katalinić, Vujnović, Jasprica, Štanfel, Lukačić, Pećar, Vrebac.

POTPIĆAN 98 ABS: Begić, Rogić, braušić, Drndić, Celić, Plazarić, Hamidović, Pifar, Sandić, Hoxa, Fejzić, Muratović, Maras.

Sljedeće kolo
Lošinj – Albona (20. listopada), Gorovo Saller Team – Kastav (21. listopada),  Grobnik – Otočac (21. listopada),  Potpićan 98 ABS – Histria ADT (22. listopada).

Nogometaši Grobnika krenuli su obranu prošlogodišnjeg naslova u Drugoj malonogometnoj ligi - zapad pobjedom protiv Potpićana 98 ABS 6:2 koji se nakon dugog niza godina u najvišem rangu vratio u Drugu ligu. Inače, bila je to i trenerska premijera Darka Božičića koji je naslijedio Tihomira Tomića na klupi Grobnika.

Grobnik je uvjerljivu pobjedu ostvario u četvrtak navečer u zaostaloj utakmici prvog kola, a otpor gostiju slomili su tek u samoj završnici. U čvrstoj i zanimljivoj utakmici domaćin je poveo u samoj završnici prvog poluvremena pogotkom Vujnovića.

Iako je Jasprica povisio na 2:0, u zadnjih pet minuta ušlo se s 2:2 nakon pogotka Fejzića u 34. minuti. Gosti nisu izdržali, Jasprica je sjajnim pogotkom donio domaćinu vodstvo 3:2, a u 35. minuti, a na 4:2 u istoj minuti povisio je Pećar. U završnici su se gosti probali vratiti s dodatnim igračem u polju, no sve je rezultiralo s još dva gola domaćina.