Ljubo Španjol okupio zanimljivo društvo u sve popularnijem bistrou u Žurkovu!

Utorak, 07. listopada 2025. 17:15 Napisao/la  Igor Vranić

Španjol na vrhuncu moći složio najbolju momčad Rijeke u bivšoj državi

Drago Čohar, Zvjezdan Radin, Srećko Juričić, Miroslav Uljan, Ivan Kocijančić i Ljubo Španjol u Fišeraju
Drago Čohar, Zvjezdan Radin, Srećko Juričić, Miroslav Uljan, Ivan Kocijančić i Ljubo Španjol u Fišeraju

Ljubo Španjol okupio je u utorak zanimljivo društvo u Fišeraju, sve popularnijem bistrou u Žurkovu!

Predsjednik Rijeke prisjetio se sedamdesetih godina u društvu Drage Čohara, Zvjezdana Radina, Srećka Juričića, Miroslava Uljana i Ivana Kocijančića.

Španjol je predsjednik Rijeke postao 1972. godine, kada je Rijeka bila drugoligaš!

U povijest riječkoga nogometa ušao je nakon što je utemeljio Rijeku koja je krajem sedamdesetih godina osvojila dva kupa, zajedno s dvojicom trenera (Gojko Zec, Dragutin Spasojević) na vrhuncu moći složio je najbolju momčad Rijeke u bivšoj državi.

Drago Čohar i Ivan Kocijančić stariji su od Zvjezdana Radina, Srećka Juričića i Miroslava Uljana, vrhunac karijera u dresu Rijeke doživjeli su prije nego je stasala trofejna momčad u kojoj su kapetan Zvjezdan Radin i Srećko Juričić bili standardni prvotimci.

Svi se dobro sjećaju kada je Rijeka 1974. godine ušla u prvu ligu, nogomet su živjeli u vremenima kada je dres riječkog kluba 1975. godine odjenuo Joško Skoblar četiri sezone nakon što je u dresu Marseillea osvojio Zlatnu kopačku s 44 pogotka što je još uvijek francuski rekord.

U takvoj konkurenciji stvarala se momčad koja je Španjola prometnula u najuspješnijega predsjednika Rijeke u bivšoj državi.

Koristimo kolačiće
Na našoj web stranici koristimo kolačiće. Neki od njih su neophodni za rad stranice, dok nam drugi pomažu poboljšati ovu stranicu i korisničko iskustvo (kolačići za praćenje). Možete sami odlučiti želite li dopustiti kolačiće ili ne. Imajte na umu da ako ih odbijete, možda nećete moći koristiti sve funkcije stranice.