Kvarnerska rivijera 2013: Rijeka i Verona suvereno ostvarile prve pobjede u Skupini C

Ponedjeljak, 10. lipnja 2013. 20:49 Napisao/la  SC

Skupina C, 1. kolo: Rudar - Rijeka 0:2, Verona - Crna Gora 2:0. Strijelci u pvoj pobjedi Rijeke bili su Fumić (21) i najbolji igrač utakmice Ajayi (43)

Kvarnerske rivijera 2013

Skupina C – 1. kolo

RUDAR – RIJEKA 0:2

Gradski stadion. Gledatelja: 200

Sudac: Igor Rajko (Kringa)

Strijelci: 0:1 Fumić (21), 0:2 Ajayi (43)

RUDAR: Starčić, Hadžić, Čerljenko (41 Debeljuh), Načinović, Knapić, Škopac, Šepić (70 Stević), Ružić (41 Celić), Stepčić, Miskić (68 Zahtila), Kurtić

RIJEKA: Berković, Petrović, Datković, Jurica, Mršić (77 Bukvić),  Postonjski (62 Benić), Ajayi, Polić, Klapan (70 Jovanović), Fumić (56 Maloku), Solomon (52 Dangubić)

Boljom igrom od početka do kraja nogometaši Rijeke su, bez većih problema, došlo do zaslužene pobjede u svom prvom susretu na ovogodišnjoj Kvarnerskoj rivijeri. Ako se po jutru dan poznaje put četvrtzavršnice na Mavrincima, uz Riječane, idu i nogometaši talijanske Hellas Verone koji su u premijernom susretu labinske skupine, također sa 2:0, golovima Specialea u 15. i Devita u 70. minuti, svladali juniorsku selekciju Crne Gore.

Početno ispitivanje snaga, uz laganu terensku inicijativu gostiju, trajala je do 20. minute. Tad je prvi zaprijetio vižlasti Nigerijac Ajayi, no njegov jak i odmjeren udarac, s vrha šesnaesterca, Starčić krajnjim naporom, vrškom prstiju, izbacuje u korner ispod same grede.

Rezultati 1. kola
Skupina A: Abuja - Vicenza 1:1, Croatia - Dinamo 0:4
Skupina B: Rab - Hajduk 2:3, Spezia - Strum 3:0
Skupina C: Rudar - Rijeka 0:2, Crna Gora - Verona 0:2
Skupina D: Lošinj - Osijek 0:4, Udinese - Makedonija 1:1

Minutu kasnije ipak se trese domaća mreža, sve je sam napravio Fumić, došavši nakon solo-prodora na nekih 10-ak metara, nacilja je i pogodio nebranjeni, lijevi donji kut, nemoćnog Stančića. Isti igrač, nakon sjajnog proigravanja od strane Solomona, u 30. minuti šutira sa sedam metar ali je domaći vratar ponovno na visini zadatka.

Pitanje pobjednika, ako ga je uopće i bilo, rješava u 43. minuti, ponajbolji „bijeli“ Ajayi. On je primio loptu u dubini labinskog šesanesterca, najprije se vratio par koraka unatrag, vješto oslobodio svog čuvara te neobranjivo, sa 14 metara, pogodio same rašlje domaćeg gola.

Nakon toga slijedi „viktorija“ na Starčićev gol koja je okončana tako što je mlađahni Rovinjež, unatoč porazu Rudara, pobrao epitet igrača susreta. Najprije je u 46., u situaciji „oči u oči“,  zaustavio udarac Fumića, a 10 minuta kasnije, u sličnoj poziciji, bio i Ajayi, ali je epilog bio identičan.

Jedina ozbiljnija prijetnja domaćina bio je oštar udarac Knapića u 58., s nekih 10-ak metara, nakon solo-prodora, no i on je okončao van okvira riječkog gola. Ono što nije zaustavio Starčić u 63. minuti zaustavlja vratnica, „potegao“ je s distance Dangubić.

Zadnji pokušaj Labinjana da barem postignu počasni gol propao je u 77. kad Debeljuh, u odličnoj situaciji, sa 15 metara, šutira pored gola. No, moglo je okončati i gore po njih jer već u narednoj Petrović, s nekih 12-13 metara, u još boljoj poziciji, šutira nebu pod oblake.

Rezultati 1. kola Skupina A: Abuja - Vicenza 1:1, Croatia - Dinamo 0:4 Skupina B: Rab - Hajduk 2:3, Spezia - Strum 3:0 Skupina C: Rudar - Rijeka 0:2, Crna Gora - Vicenza 0:2, Skupina D: Lošinj - Osijek 0:4, Udinese - Makedonija 1:1