Kvarnerska rivijera 2013: Rijeka pobijedila Crnu Goru, Abuja bolja od Dinama

Utorak, 11. lipnja 2013. 19:48 Napisao/la  SC

Skupina C, 2. kolo: Rijeka - Crna Gora 2:1, Rudar - Verona 0:5. Marko Marciuš postigao pobjedonosni pogodak za Rijeku u posljednjoj minuti utakmice. Rijeka i Verona u četvrtfinalu

Kvarnerska rivijera 2013 – Skupina C, 2. kolo

RIJEKA – CRNA GORA 2:1

Gradski stadion u Labinu. Gledatelja 200

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelci: 0:1 Ilinčić (8), 1:1 Ayaji (24), 2:1 Maricuš (80)

RIJEKA: Berković, Petrović, Datković, Jurica, Collins, Mršić (59 Maloku), Postonjski (54 Benić), Polić, Klapan (67 Marciuš), Solomon (58 Dangubić), Ajayi

CRNA GORA:  Kordić, Prančić, Janković, Camnić, Kažić, Toskić (41 Čađenović), Cmiljanić, Pepić (78 Karadžić), Tučević (46 Vukčević), Vušurović (55 Milošević), Ilinčić

Nogometaši Rijeke ostvarili su drugu pobjedu u Skupini C pogotkom Marka Marciuša u posljednjoj minuti utakmice protiv Crne Gore. Marciuš se u pravom trenutku našao na pravom mjestu, u 80. minuti prihvatio je loptu na 7 metara i bez poteškoća postigao odlučujući pogodak.

{jb_blackbox-right}Rezultati
Skupina A, 1. kolo: Abuja - Vicenza 1:1, Croatia - Dinamo 0:4, 2. kolo: Dinamo - Abuja 0:1, Croatia - Vicenza 1:7
Poredak: Abuja i Vicenza 4, Dinamo 3, Croatia 0
Skupina B, 1. kolo Rab - Hajduk 2:3, Spezia - Strum 3:0, 2. kolo:  Rab - Sturm 2:1, Hajduk - Spezia 2:0
Poredak: Hajduk 6, Rab i Spezia 3, Sturm 0
Skupina C, 1. kolo: Rudar - Rijeka 0:2, Crna Gora - Verona 0:2, 2. kolo: Rijeka - Crna Gora 2:1, Rudar - Verona 0:5
Poredak: Rijeka i Verona 6, Crna Gora i Rudar 0
Skupina D, 1. kolo: Lošinj - Osijek 0:4, Udinese - Makedonija 1:1, 2. kolo: Lošinj - Udinese 1:1, Osijek - Makedonija 3:2
Poredak: Osijek 6, Udinese 2, Lošinj i Makedonija 1{/jb_blackbox-right}

Crnogorci su poveli u 8. minuti, kada je Ilinčić udarcem sa 16 metara pogodio gornji kut. U 24. minuti izjednačio je Ayaji, kada je spretno reagirao nakon što mu se lopta odbila od bloka po slobodnom udarcu.

U drugom susretu Verona je pobijedila Rudar rezultatom 5:0. Rijeka i Verona se plasirale su se u četvrtfinale.