Kvarnerska rivijera 2013: Rijeka ispala u četvrtfinalu, Osiječani precizniji u izvođenju jedanaesteraca

Petak, 14. lipnja 2013. 21:26 Napisao  I. V.

Četvrfinale, Skupina Rujevica: Verona - Makedonija 1:3, Rijeka Osijek 4:5, nakon izvođenja jedanaestaraca. Rijeka izjednačila (1:1) pogotkom Solomuna u sudačkoj nadoknadi

Kvarnerska rivijera – četvrtfinalne utakmice skupina Rujevica

RIJEKA – OSIJEK 4:5, nakon izvođenje jedanaesteraca

Igralište na Rujevici. Gledatelja: 220

Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 0:1 Dugandžić (70), 1:1 Solomon (80+2)

Strijelci iz jedanaesteraca: Ajayi 2:1, Mišić 2:2, Datković – Tonček brani, Mioč 3:3, Mršić 3:3, Grafina 3:4, Jurica 4:4, Lukić 4:5, Polić – promašaj

RIJEKA: Berković, Vidas, Jurica, Datković, Collins, Polić, Postonjski (53 Maloku), Klapan (74  Mršić), Fumić (49 Marciuš), Ajayi, Dangubić (57 Solomun)

OSIJEK: Tonček, Arsenić, Balentović, Lukić, Varga, Ugarković, Mioč, Mišić, Grgić, Dugandžić, Mandić (49 Grafina)

Nogometaši Osijeka plasirali su se u polufinale nakon što eliminirali Rijeku su boljim izvođenjem jedanaesteraca. Osječani su sačuvali više koncentracije, sva trojica izvođača bili su precizni. Tonček je obranio Datkovićev udarac, a Polić loptu poslao visoko preko vratiju čime su se mladići Rijeke tužnih lica oprostili od titule pobjednika turnira. Samo nekoliko minuta ranije, raspoloženje riječkih mladića bilo je potpuno suprotno

U 2. minuti sudačke nadoknade do Solomuna se lopta slučajno odbila na rubu kaznenog prostora, uslijedio je ne odveć jak udarac, lopta se uz desnu vratnicu otkotrljala u Tončekovu mrežu – 1:1. Rijeka je u zadnjim trenucima zasluženo izjednačila i stekla pravo na jedanaesterce.

U zadnjoj minuti svi su već dignuli ruke od Rijeke, Ajayi u 80. minuti s 2 metra nije uspio ugurati loptu u mrežu pokraj Tončeka, koji je spretno uhvatio loptu. Bila je do najveća prilika utakmice u kojoj je Rijeka u drugom dijelu ostavila nešto bolji dojam, priredila više prilika, ali…

VERONA – MAKEDONIJA 1:3
Strijelci: Salim (63) za Veronu, Babunski (28), Angleov (58), Velkovski (70) za Makedoniju

U 70. minuti Mioč je dugom loptom prebacio zadnju liniju riječke obrane, Dugandžić uletio s lijevoga boka i silovito pogodio suprotni kut – 0:1. Činilo se da je tjelesno vrlo snažna momčad Osijeka  ostvarila što je htjela nakon što Rijeka nije iskoristila dvije prilike.

U 53. Ajayi je nanizao dvojcu igrača na desnom boku, ušao u poziciju za otvoreni udarac s 14 metara i promašio vrata. U 55. minuti Klapan se ubacio iz drugog plana, izašao pred Tončeka, ali nije dobro zahvatio ubačenu loptu.

U 49. minuti nije bilo ni sreće, kada je Vidas ubacio zdesna, a lopta svih preletjela u pogodila suprotnu vratnicu.

Osječani su u drugom dijelu propustili samo jednu priliku, Grafina u 51. minuti nije iskoristio nepažnju riječke obrane i čistu poziciju za udarac koji je Berković obranio.

U prvom dijelu igralo se vrlo oprezno  i nezanimljivo. Osječani nisu praktični uputili udarac prema vratima, Rijeka je dvaput mogla zatresti mrežu. Polićev (26) udarac obranio je Tonček, a Dangubić u 29. minuti nije iskoristio nesvakidašnju priliku kada je po ubačaju rukom iz auta sam krenuo prema Tončeku, koji je uspio obraniti udarac.

Polufinale, subota, igralište u Kostreni: Osijek – Vicenza (16.30), Abuja – Makedonija (18.30)