Kvarnerska rivijera 2013: Rijeka i Verona bez pobjednika u utakmici za prestiž, Ajayi opet odlučio

Srijeda, 12. lipnja 2013. 19:56 Napisao/la  SC

Skupina C, 3. kolo: Rijeka - Verona 1:1

Kvarnerska rivijera 2013 – Skupina C, 3. kolo

RIJEKA – VERONA 1:1

Gradski stadion u Labinu. Gledatelja: 200

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelac: 0:1 Speziale (69), 1:1 Ajayi (76)

RIJEKA: Peterfai, Petrović, Vidas, Datković, Benić (66 Mršić), Collins, Polić, Marciuš (56 Ajayi), Klapan (48 Postonjski), Fumić (53 Maloku), Solomun

VERONA: Borra, Ballarini, Ceccarelli (41 Rossi), Cakvetti (52 Contri), Sundas, Huston, Perez Romo, De Vita (64 Speziale), Alba, Salifu (41 Donsah), Honore (56 Fares)

Mladi nogometaši Rijeke i Verone odigrali su neodlučeno u zadnjoj utakmici, koja je imala prestižni karakter budući da su obje momčadi  osigurale nastup u četvrtfinalu nakon 2. kola.

Unatoč tome, obje su momčadi igrale vrlo oprezno, posebice u prvom dijelu kada pravih priika praktično nije ni bilo. Dvaput iz daljine zaprijetili su Fumić (15) i De Vita (38), oba puta vratari su bili na visini zadataka.

U drugom je dijelu bilo više uzbuđenja. U 66. minuti Postonjski je iz slobodnog udarca pogodio gredu. Da bi se dogodili pogoci, oba su trenera morala posegnuti za jokerima s klupe. Pet minuta nakon što je ušao u igru, Speziale je iskoristio pogrešno dodavanje vratara Peterfaija i pogodio za vodstvo Verone – 0:1.

Rezultat je u 76. minuti poravnao Ajayi, koji je u drugom dijelu zamijenio Marciuša. Ayaji je primio loptu na rubu kaznenog prostroa, oslobodio se čuvara, ušao u kazneni prostor i pogodio – 1:1.