Kup: Kadeti Rijeke osvojili trofej uvjerljivom pobjedom protiv Dinama

Srijeda, 25. svibnja 2022. 14:33 Napisao/la  SC

Dječaci trenera Hrvoja Stilinovića utakmicu protiv vršnjaka Dinama preokrenuli u zadnjih pola sata

Riječko slavlje u Dugopolju

Finale kupa - kadeti

RIJEKA - DINAMO 4:1

ŠC Hrvatskih vitezova. Gledatelja 150

Sudac: Renato Lacić (Split)

Strijelci: 0:1 Vrbančić (47), 1:1 Srdoč (64), 1:2 Srdoč (68), 1:3 Knežević (77), Korač (85)

Žuti kartoni: M. Žlibanović, Korač (Rijeka), Peroš (Dinamo)

RIJEKA: Bodetić, M. Žlibanović, Knežević, Blečić, Živankvoić, Pavičić (62 Zubović), Mikulica, Šćira (62 Bradarić), Mikloš, Momčilovski (73 Korač), R. Žlibanović (54 Srdoč)

DINAMO: Klarin, Cvetko, Čaić, Gec (58 Majić), Košćević, Vrbančić, Peroš, Tonon, Graonić (80 Kegalj), Pavlek (46 Bužić), Cindrić (67 Dora)

Kadeti Rijeke pobjednici su hrvatskog kupa!

U finalu odigranom u Dugopolja, dječaci trenera Hrvoja Stilinovića uvjerljivo su pobijedili (4:1) vršnjake Dinama, utakmicu su preokrenuli u zadnjih pola sata.

Treba istaknuti da su mladići Rijeke tijekom cijele utakmice ostavili bolji dojam, Dinamo je nešto bolje ušao u drugo poluvrijeme, kada je poveo (Vrbančić 47).

Uslijedila je prava reakcija!

U 53. minuti Čaić je pogodio vratnicu, u 55. minuti Momčilovski nije iskoristio veliku priliku.

Otvorila se utakmica, u 63. minuti Majić je pogodio gredu.

U 64. minuti Srdoč je kaznio pogrešku obrane Dinama i poravnao – 1:1.

Četiri minute kasnije Srdoč je pobjegao obrani Dinama i preokrenuo rezultat – 2:1!

U 77. minuti Srdoč je opet pobjegao obrani Dinama, vratar Dinama odbio je loptu, Koračev udarac nije bio precizan.

Knežević je dočekao odbijanac i atraktivnim pogotkom povećao vodstvo - 3:1!

U 85. minuti opet je Srdoč odradio veliki dio posla, asistirao je Koraču za konačnih – 4:1.

Bilo je do kraja utakmice još prilika koje je Rijeka nije iskoristila isto kao u prvom poluvremenu.