Juniori Rijeke namučili pulskog prvoligaša, Istra 1961 pobijedila pogotkom Antonija Mancea

Subota, 18. siječnja 2014. 21:02 Napisao/la  SC

Prijateljska utakmica: Istra 1961 - Rijeka, juniori 1:0. U zadnjih desetak minuta utakmice vratar Istre Dreven postao najzaslužniji za minimalnu pobjedu

Prijateljska utakmica

ISTRA 1961 – RIJEKA, juniori 1:0

Igralište u Medulinu. Sudac Borisa Sabadoš (Pula)

Strijelac: 1:0 An. Mance (52)

ISTRA 1961: Brkić, Tomakh, Stubičar, Hadžić, Woon, Petark, Batarelo, Hronec, Batelić, Dadić, Janjušević. Još su igrali: Dreven, I. Horvat, Čagalj, Budicin, Pilipović, M. Horvat, Babić, Yoon, Ilić, An. Mance, Vasilj

RIJEKA, juniori: Bilandžić, Bukvić, Vidas, Batinić, Tahir, Postonjski, Fumić, Marcijuš, Brdar, Peričić, Furijan. Još su igrali: Fabešić, Gatara, Joshua, Ais, Sanni, Hodžić, Pintarić, Neziri

Nogometaši Istre 1961. s dosta su muke, u današnjoj kontrolnoj utakmici u Medulinu, svladali juniorsku momčad Rijeke. Trener Pamić je da prigodu svim raspoloživim snagama. Zajedno s igračima na probi i nekim juniorima nastupilo su 23 nogometaša.

Početak je protekao u obostrano opreznoj igri koja se odvijala uglavnom na sredini terena. Prvi je ozbiljnije zaprijetio Dadić, ali je njegov udarac iz slobodnog udarca s distance okončao tik iznad grede. U 21. minuti najbolju prigodu u prvom dijelu ne koristi Batelić koji, nakon odlično izrađene akcije, iz neposredne blitine šutira visoko preko gola. Sedam minuta kasnije Batarelo „poteže“ s ruba šesnaesterca, no i njegov udarca je za malo bio neprecizan. Gosti također pokušavaju iz daljine, ali i Postonjski cilja pored okvira gola.

U nastavku momčad trenera Pamića pojačava ritima i ima konstantnu terensku inicijativu što je kapitalizirano već u 52. minuti kad mlađahni Antonio Mance spretno posprema jednu loptu, ubačenu iz slobodnjaka od strane Babića, u mrežu Riječana. U 72. Vasilj iz neposredne blizine, umjesto nebranjenog dijela gostujuće mreže, pogađa jednog riječkog nogometaša na gol-liniju.

Pokušao je i Pilipović, 13. minuta prije zadnjeg zvižduka suca Sabadoša, ali je njegov udarac glavom iz neposredne blizine otišao pored gola.

U zadnjih 10-ak minuta više od igre su imali riječki juniora, a najzaslužniji da su Puljani ipak pobijedili je vratar Dreven, koji je u nekoliko navrata odlično reagirao, a posebno u 88. kad brani krajnje opasan udarac Postonjskog.