Petak, 21. travnja 2023. 18:52 Napisao/la  SC

Druga NL - 24. kolo

GROBNIČAN - BELIŠĆE 5:1

Igralište Mavrinci. Gledatelja 300

Sudac: Marko Cestarić (Sisak)

Strijelci: 1:0 Batarelo (2), 2:0 Pilčić (40), 3:0 Kovačević (44), 4:0 Bosančić (55), 5:0 Galešić (57), 5:1 Milić (90+2)

Žuti kartoni: Galešić, Kovačević (Grobničan), Gazić, Radovanović (Belišće)

GROBNIČAN: Curać (59 Berković), Bosančić, Prpić, Golić (77 Ravlija), Ušalj, Franković, Galešić (70 Rupčić), Batarelo, Rexhepi, Kovačević (59 Belobrajdić), Pilčić (59 Prtenjača)

BELIŠĆE: Vranjković, Matasović (46 Seck), Damjanović, Mlinarić, Grgić (71 Mitsis), Poljak, Kovačević, Vuksan, Gazić (46 Sinković), Radovanović, Stojanac

Grobničan je neočekivanom lakoćom došao do važne pobjede protiv Belišća, momčad kojega je iznenadila budući da je izgledala daleko najslabije od svih protivnika ove godine na Mavrincima, uključujući zadnje Međimurje.

Gosti su rezultatski dobro prošli, s obzirom da su primili lakih pet komada na kraju je utakmica više izgledala kao revijalna nego kao utakmica u kojoj se jedna momčad borila za ostanak!

Nogomet je zanimljiva igra, Grobničan je do odmora mogao voditi s pet, šest pogodaka razlike prema prilikama, a tri pogotka postigao je prije svega zahvaljujući vrataru Antoniju Vranjkoviću.

Vranjković je katastrofalno pogriješio kod prva dva pogotka, nije se baš proslavio ni kod trećega pogotka.

U 2. minuti Batarelo je slijeva poslao loptu u kazneni prostor, ubačaj s boka postao je pogodak, Vranjković je ukopano gledao kako lopta ulazi u mrežu - 1:0.

U 40. minuti Vranjkoviću je lopta ispala iz ruku, Pilčić je iskoristio nepažnju vratara Belišća i gurnuo loptu u mrežu - 2:0.

U 44. minuti Bosančić je ubacio zdesna, Kovačević je loptu u padu glavom skrenuo u suprotni kut, lopta je lagano ušla u mrežu kraj nepomičnog Vranjkovića - 3:0.

Na početku drugoga dijela utamice ništa se u pristupima obiju momčadi nije promijenilo, nastavila je momčad Grobničana bez opterećenja igrati najbolju utakmicu ove godine, momčad nekadašnjega prvoligaša izgledala je kao nižerazredna momčad.

U 55. minuti Grobničan je postigao još jedan lagani pogodak, Seck je nespretno loptu dodao Bosančiću, koji je odmjerenim udarcem s 14 metara loptu poslao u malu mrežicu - 4:0.

U 57. minuti Kovačević je ubacio zdesna iz prekida, Galešić je skočio najviše i glavom loptu poslao u mrežu - 5:0.

Treba naglasiti da ni rezultat 5:0 ne oslikava realno koliko je Grobničan dominirao u prvih sat vremena.

Rexhepi (6, 21, 23), Galešić (27), Pilčić (34) i Bosančić (48) mogli su postati strijelci uz malo više prisebnosti, a tzv. poluprilike Grobničana nema smisla ni nabrajati budući da je svaki ulazak u zadnju trećinu bio opasan za vratara gostiju.

Nakon petoga pogotka splasnule su tenzije, pao je ritam, počelo je odrađivanje utakmice u kojoj su gosti u opuštenom tonu stvorili nekoliko (polu)šansi.

U 92. minuti Milić kao da je iznenadio Berkovića ne baš jakim udarcem s 14 metara, gosti su postignuli počasni pogodak koji ničim nisu zaslužili!