Dinamo je potvrdio nastup na turniru Trofej Labinskih rudara, definiraju se posljednji detalji kako bi 19. lipnja sve bilo spremno za prve utakmice.
- Dolazak Dinama na naš turnir je svojevrsno priznanje svima uključenim u ovaj projekt, a svima nama je izrazito drago da nam stižu mladi nogometaši najboljeg hrvatskog kluba, kaže direktor turnira Mauricio Kožljan.
Ponovno se turnir igra u tri kategorije, U-9, U-11 i U-13 na tri različita terena: u Labinu, Vinežu i Rapcu.
Turniri U-11 i U-13 već su zatvoreni sa po 16 klubova, dogovaraju se detalji u vezi turnira U-9 selekcija.
- U toj kategoriji imamo najviše klubova iz okolice i regije pa su potvrde sudjelovanja najkasnije, što je logično. Tri još uvijek nisu potvrdili dolazak, a o njima ovisi konačan broj klubova u U9 kategoriji, biti će ili 12 ili 16, to je sigurno, ali još uvijek čekamo posljednje potvrde, govori Kožljan.
Ponovno dolaze mladi nogometaši iz Dalmacije, Slavonije, Zagreba, Slovenije i Njemačke.
- Polako se približavamo maksimalnom broju klubova koje možemo ugostiti, ali sama činjenica da će tog vikenda u Rapcu i Labinu biti više od 600 djece obuzima nas ponosom, ali i velikom odgovornošću. Ponizno radimo i držimo fige da sve prođe u najboljem redu. Bez obzira na to što nema službenih epidemioloških zabrana, na turniru će se provoditi preventivne mjere koje su u proteklom razdoblju bile nužne, zaključuje Kožljan.