Kvarnerska rivijera: Dinamo i Osijek igraju finale jubilarnog turnira

Petak, 31. svibnja 2024. 22:24 Napisao/la  SC

Finale se igra u kampu HNK Rijeka od 15 sati, utakmica za treće mjesto igra se igralištu Robert Komen od 13 sati

HNK Rijeka objavio je sljedeći izvještaj:

Kadetske momčadi Dinama i Osijeka igrat će u finalu 70. Kvarnerske rivijere (kamp HNK Rijeka, 15 sati, ulaz sa strane PSC Lovorka), dok će za treće mjesto igrati Istra 1961 i Debrecen (igralište Robert Komen, 13 sati).

Obje utakmice odlučili su jedanaesterci, Dinamo je pobijedio Istru 1961 7:6 nakon 2:2 u regularnom dijelu, a Osijek je bio uspješniji od Debrecena 7:5 nakon 3:3 u regularnom dijelu.

Dinamo je protiv Istre 1961 vodio 2:0 na poluvremenu, pa u završnim minutama ispustio vodstvo. Modri su poveli u 5. minuti pogotkom Šutala, u 33. je bilo 2:0 nakon lijepe realizacije Dropulića, ali kvalitetna momčad Istre 1961 propustila je nekoliko prilika prije nego je došla do izjednačenja.

Najprije je u 68. minuti vrlo dobro Gojani smanjio na 2:1, a onda dvije minute prije kraja utakmice Brajković ispratio odbijanac i iz blizine pogodio za 2:2.

Nije tu bio kraj, mogao je Dinamo do pobjede, ali u sudačkoj nadoknadi Dropulić je pobjegao u kontru i kada se činilo da mu je preostao lakši dio posla požrtvovni Liović je blokirao njegov udarac koji je išao u nebranjeni dio mreže.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je trener Dinama vratara Blaževića za Holjevca, a ovaj u drugoj seriji jedanaesteraca obranio udarac Švrake. Modri su s druge strane bili precizni iz svih pet pokušaja i s ukupnih 7:5 izborili finale.

Osijek je reprizu prošlosezonskog finala osigurao također nakon što je bio nepogrešiv s kreča. U ogledu protiv Debrecena, vjerojatno najkvalitetnijoj utakmici dosadašnjeg dijela turnira, Mađarska momčad je vodila 3:1, ali uporni gosti iz grada na Dravi uspjeli su se vratiti utakmicu.

Za vodstvo Debrecena zabio je Arva u 10. minuti nakon neopreznosti obrane Osječana, u 30. je Majdenić nakon gužve pogodio za 1:1, ali Debrecen je ipak uspio iskoristiti bolji period igre između 35. i 55. minute te došao do dva pogotka prednosti. Oba puta strijelac je bio Patai zahvaljujući dvije kvalitetne reakcije.

Ipak, dva pogotka zaostatka nisu pokolebala Osječane koji su u završnici ubacili u višu brzinu pa preko Šainovića, koji je u 60. minuti pogodio iz slobodnog udarca te Polovine koji je pet minuta kasnije na drugoj vratnici zatvorio ubačaj s lijeve strane, došli do 3:3.

Mogli su do trijumfa i u regularnim dijelu, Drga je u sudačkoj nadoknadi imao kartu za finale na svojoj nozi, ali gostujući vratar obranio je njegov pokušaj.

Međutim, u raspucavanju s bijele točke nije uspio zaustaviti niti jedan udarac Osječana, dok su s druge strane Mona i Tercza pucali preko gola i slavlje Bijelo-plavih moglo je početi.

U finalnoj utakmici Dinamo će braniti prošlosezonski naslov i tražiti ukupno 11. titulu pobjednika Kvarnerske rivijere, dok će Osijek u svom petom finalu tražiti svoju prvu titulu.

Finalnu utakmicu bit će moguće pratiti putem live streama na klupskom YouTube kanalu.

Dinamo – Istra 1961 7:6-11m (2:2)
Stadion Žuknica. Gledatelja 200.
Sudac: Mario Prpić.
Strijelci: 1:0 Šutalo (5′), 2:0 Dropulić (33′), 2:1 Gojani (68′), 2:2 Brajković (78′).
Jedanaesterci: 2:3 Draguzet, 3:3 Vlahović, Švraka – Holjevac brani, 4:3 Dropulić, 4:4 Gojani, 5:4 Perić, 5:5 Liović, 6:5 Radoš, 6:6 Kumar, 7:6 Šutalo.
DINAMO: Blažević (od 80′ Holjevac), Kadić, Škojc, Kerin, Radnić, Šutalo, Dropulić, Pajsar (od 58′ Zulfić), Ferenčak (od 73′ Perić), Radoš, Horvat (od 58′ Vlahović).
ISTRA 1961: Bukejlović, Gojani, Kumar, Pregelj (od 9′ Švraka), Perković (od 56′ Žužić), Šehić (od 56′ Draguzet), Liović, Uljanić (od 68′ Brajković), T. Žiković (od 56′ Peteh), Kablar, J. Žiković.

Osijek – Debreceni VSC 7:5-11m (3:3)
Stadion Žuknica. Gledatelja 250.
Sudac: Saša Piljić.
Strijelci: 0:1 Arva (10′), 1:1 Majdenić (30′), 2:1 Patai (35′), 3:1 Patai (55′), 3:2 Šainović (60′), 3:3 Polovina (65′).
Jedanaesterci: 4:3 Begović, 4:4 Perpek, 5:4 Majdenić, Mona promašaj, 6:4 Kolarik, 6:5 Regenyei, 7:5 Bilić, Terecza promašaj.
OSIJEK: Grahovac, Bilić, Polovina, Begović, Kolarik, Majdenić, Jaman, Rupčić (od 60′ Kalem), Šainović, Drga, Gagulić (od 60′ Ivanković).
DEBRECENI VSC: Baloght (od 79′ Shakhanov), Arva, Kis, Bernath (od 52′ Regenyeu), Patai (od 71′ Gergely), Mona, Kristof (od 52′ Grassi), Bodnar (od 52′ Komlosi), Terecza, Perpek, Racz.