Pripremna utakmica: Rudar u Labinu odigrao neodlučeno protiv juniora Istre 1961

Nedjelja, 05. kolovoza 2018. 10:25 Napisao/la  SC
Valdi Šumberac, trener juniora Istre 1961

Nogometaši Rudara odigrali su neodlučeno protiv juniora Istre 1961 koje vodi Valdi Šumberac.

Trener Rudara FRanko Čupić mogao je biti dvojakog raspoloženja nakon susreta.

Sigurno nije sretan ozljedama Stojkovića i Jusića, ali su svi “novaci” u svlačionici pokazali da su tu s razlogom, odnosno da se na njih ozbiljno može računati.

Prije svega se to odnosi na mladog riječkog stopera Davora Paića, ali i već spomenutog veznjaka Luke Stojkovića koji dolaze iz Orijenta 1919, odnosno Pomorca 1921.

Iz Zameta je stigao vratar Livio Legac.

Rudari su poveli u četvrtoj minuti.

Mladi Leo Dragovina je izborio loptu i predao do Luke Stojkovića koji ima zanimljiv nadimak, „Piksi“, a upravo je u stilu tog nekadašnjeg fantastičnog veznjaka poslao loptu vanjskim dijelom kopačke preko obrane gdje ju je u trku primio Robert Dadić i poslao iza Pausa Kunšta za 1:0.

U 16. minuti Blažina odlično u vratnicu odbija udarac Jokimoskog s desne strane, a u 37. na centaršut Dadića iz kornera, Čudić glavom promašuje na drugoj vratnici prazan gol.

Minutu kasnije pogreška domaćeg čuvara mreže što su gosti iskoristili preko Elvisa Trešnjića.

U posljednjoj minuti prvog dijela dva uzbuđenja.

Najprije je Dadić s preko 25 metara uzdrmao gredu iz „slobodnjaka“, a nakon toga Ramadani igra rukom i sudac Brečević pokazuje na „bijelu točku“ odakle je siguran Ivan Macan za 2:1.

U 53. minuti je Karlo Kozić imao izglednu prigodu, ali je Macan odlično obranio nogom, a četiri minute kasnije ponovno nesporazum domaće obrane, lopta je stigla do Trešnjića koji drugi put kažnjava protivnike.

Do kraja susreta Istra 1961 imala je više od igre, ali nisu uspjeli stvoriti ni poluprigodu pred vratima Legca.

RUDAR: Blažina, Dragovina, Kurtić, Pajić, Načinović A., Bembić, Čudić, Stojković, Dadić, Macan, Kozić. Još su igrali: Legac, Jusić, Kruškić

ISTRA 1961 (juniori): Paus-Kunšt, Jokimoski, Ramadani, Žiković, Velkavrh, Bernobić, Čolić, Burić, Golja, Trešnjić, Šverko. Još su igrali: Macan, Bibić, Dubravčić

Pripremna utakmica: Rudar - Istra 1961 2:2 (Dadić 4, Macan 45-11m/ Trešnjić 38, 57)