4. HNL: Remi Pomorca 1921 i Kraljevice u Žuknici, Pičuljan donio gostima bod u 86.

Subota, 15. svibnja 2021. 20:33 Napisao/la  Igor Vranić

Kraljevica se iskazala kao vjerojatno jedina momčad u ligi koja je kadra u završnici utakmice fizički dominirati protiv Pomorca 1921

Jakov Mendrila (Pomorac 1921) i Robert Crnković (Kraljevica)

Četvrta NL NS Rijeka - 22. kolo

POMORAC 1921 - KRALJEVICA 1:1

Igralište u Žuknici. Bez gledatelja

Sudac: Alen Halilović (Umag) 6,5

Strijelci: 1:0 Kocijan (47-ag), 1:1 Pičuljan (86)

Žuti kartoni: Kocijan, Vujnović (Kraljevica)

POMORAC 1921: Šestan -, Stranić 6, Babić 6, Ende 6,5, Šprem-Veljavečki 6 (52 Čulina 5,5), Sobotinčić 6, Žeželj 6,5, Matijević 6 (78 Čubelić -), Lončar 6, Mendrila 6, Devčić 5,5

KRALJEVICA: Bilen 7, Crnković 6 (80 Maretić -), Marušić 6,5, Mohorić 6,5, Kocijan 5,5, B. Znamenaček 6,5, Paljokaj 6, Vujnović 6, Pravdica 5,5 (65 Šupraha 6), Leoni 5,5 (60 Tarle 6,5), Pičuljan 6,5

Nogometaši Pomorca 1921 i Kraljevice odigrali su u Žuknici derbi kola bez pobjednika.

Većim dijelom utakmice Pomorac 1921 je kroz nešto veći posjed lopte stvarao stalni pritisak na postavljenu obranu gostiju, koja je dobrom organizacijom olakšala posao veteranu pred vratima, 45-godišnji Bilen dizao je samopouzdanje svoje momčadi svakom intervencijom.

Na kraju je Kraljevica opravdala očekivanja, riječ je vjerojatno o jedinoj momčadi u ligi koja je kadra u završnici utakmice fizički dominirati protiv Pomorca 1921!

U prvom dijelu obje su obrane stajale dovoljno visoko da utakmica bude zanimljiva unatoč tome što izrazitih prilika nije bilo.

Pomorac 1921 je igrao okomitije u završnici, nekoliko se puta otvorio prostor za otvorene udarce u završnici (Lončar 5, Sobotinčić 25, Mendrila 40), najopasniji je bio udarac mladoga Mendrile (42), koji je Bilen obranio.

Kraljevica u prvom dijelu ni jednom nije ozbiljno zaprijetila, svi su pokušaji završavali u domaćem bloku daleko od Šestana.

Drugi dio bio je puno zanimljiviji i konkretniji, sve se promijenilo u 47. minuti.

Ende je ubacio iz kuta, Kocijan je u ravni prve vratnice glavom loptu skrenuo u svoju mrežu - 1:0.

Zbunio je pogodak gostujuću obranu, u 50. minuti Lončar je loptu bacio iz auta, Devčić je u primanju tijelom odmaknuo Kocijana i krenuo prema Bilenu, koji je obranom u situaciji "jedan na jedan" ostavio Kraljevicu u utakmici.

Štoviše, iz kontre na drugoj strani dogodila se najbolja prilika za goste: Pičuljan je na rubu kaznenog prostora ostao sam ispred Šestana, odlučio se za neuspjeli pokušaj asistencije u situacijama kada strijelci po vokaciji ne dodaju loptu nikome...

Otvorila se utakmica, u 56. minuti Lončar je ubacio zdesna, Žeželj je imao dovoljno vremena za pripremu udarca sa 12 metara, lopta je zapela u bloku, pa je Bilen lakše intervenirao.

Kako se utakmica bližila kraju, gosti su sve više dizali ritam i stvarali pritisak okomitom igrom, zadnjih dvadesetak minuta djelovali su opasnije u završnici.

U 76. minuti Čulina je neočekivano odigrao Paljokaju, koji je 12 metara promašio vrata u izglednoj poziciji.

Nije Pomorac 1921 više izgledao kao momčad koja može kontrolirati rezultat, u 86. minuti brzonogi Tarle projurio je desnom stranom, idealno ubacio u sredini, Pičuljan je u trku najviše skočio i glavom iz blizine loptu poslao u mrežu - 1:1.

Čudne su ponekad sudbine vratara, Šestan je primio pogodak, a da ni jednom nije morao ozbiljno intervenirati.

Zadnjih desetak minuta Kraljevica je bila bliže drugom pogotku od Pomorca 1921, koji je Bilena pokušao ugroziti dugačkim i predvidljivim ubacivanjima preko dvije linije.

U 87. minuti Pičuljan je po sredini izmaknuo Babiću, krenuo prema Šestanu i onda loptu izgubio u duelu s jednim busenom trave na neravnom igralištu.

U 88. minuti Kocijan je po lijevoj strani dotrčao uz korner-liniju do Šestana, koji je tijelom zatvorio prilaze u jedinoj ozbiljnoj intervenciji.