Subota, 14. ožujka 2015. 16:50 Napisao/la  V.P.

Utakmica 18. kola: Opatija - Vinodol 2:0.

Igralište: Opatija. Gledatelja: 70. Sudac Radovan (Rovinjsko selo)

Strijelac: 1:0 Dunković (79), 2:0 Dunković (88 - 11m)

Žuti kartoni: Erceg, T. Rudan (Opatija), Vukelić, Uremović, Tomić, T. Petrinović, Mataija (Vinodol)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Juraga (od 46. Dunković), Brozović, Kolić, Krešić, Radan (od 46. T. Rudan), Prpić (od 46. Rukavina), Dadić, Erceg, Vlatković

VINODOL: Torbarina, M. Rubčić, Lenac, Vukelić, Uremović, Filipović (od 84. Piškulić), Šmit (od 57. Radetić), Tomić, Mataija, D. Rubčić, T. Petrinović

Pritisak pobjede nadvio se nad dvoboj Opatije i Vinodola. Naime, Opatijci su zadnji puta pobijedili 22. studenog prošle godine, te je prekid posta bio nasušna potreba. S druge strane, Vinodol bez rezultatskog pritiska, ali sa željom da nakon domaće pobjede nad Rudarom nastave niz.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja. Vezni red Opatijaca nije bio previše raspoložen i teško je zadržavao loptu pored rastrčanih Vinodolaca, koji su bili bolja momčad u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme, apsolutno je pripalo domaćim nogometašima.

Već u 6. minuti stiže prva prijetnja Vinodola. Tomić pronazi Denija Rubčića, no vratar Iveša stiže do lopte prije od napadača Vinodola. Prvi opasniji pokušaj domaći su imali u 21. minuti kada je Rudan pokušao s lijeve strane, no lopta je otišla pored vratnice. Dvije minute kasnije sjajna prilika na drugoj strani. Nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Tomić, lopta je došla do Denija Rubčića koji je pucao, ali lopta se odbila od jednog igrača Opatije i završila u korneru.

Neumorni Deni Rubčić započeo je akciju u 33. minuti, dodavši u sredinu za Petrinovića, a ovaj ostavlja za Šmita koji nije uspio na vrijeme reagirati. Još dvije prilike stvorili su Opatijci do kraja prvog poluvremena, ali i Krešić u 39. i Prpić u 41. minuti loptu šalju zamalo pored gola.

Na početku drugog poluvremena trener Opatije Zoran Bogolin radi tri izmjene. Dunković, Toni Rudan i Rukavina ulaze u igru što posve mijenja situaciju na terenu. Opatijci preuzimaju inicijativu, stišću Vinodol na njihovu polovicu i posve kontroliraju igru.

U 60. minuti nakon kornera Josip Rudan puca sa 18 metara kriz gužvu, ali vratar Torbarina je siguran. Tr minute kasnije gosti su imali jedinu opasnu priliku u drugom dijelu kada je nakon Radetićevog ubačaja Iveša istrčao, no Toni Petrinović je bio brži i loptu poslao pored gola.

U 79. minuti pritisak Opatije se konačno isplatio. Kolić je spustio za Dunkovića, a opatijski veznjak pogađa mrežu Vinodola iskosa sa 11 metara. Tri minute prije kraja susreta Mataija ruši Dunkovića u šesnaestercu, a sudac Radovan pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač je bio sam Dunković za konačnih 2:0.