Subota, 11. ožujka 2023. 18:13 Napisao/la  Igor Vranić

Strijelac: 0:1 Juričić (67)

Žuti kartoni: Sobotinčić, Ende, Dorčić (Pomorac 1921), Načinović, Rudar (Rudar)

POMORAC 1921: Nicoletti 6, Dundović 5,5 (71 Šprem-Veljavečki -), Babić 5,5 Nedić 5 (71 Leko -), Ende 5,5, Žeželj - (19 Šantek 5), Sobotinčić 5,5, Lapić 5, Matković 5,5, Mioč 5 (46 Brkljača 5), Dorčić 5 (59 Lončar)

RUDAR: Blažina 6, Hrvat 6, Načinović 7, Kurtić 6,5, Dadić 6 (70 Božičević -), Bilić 6 (83 Halilčević -), Boucaux 6 (70 Rodriguez -), Golja 6,5, Juričić 7, Rudan 6, Solari 6 (89 Bembić -)

Nogometaši Rudara odnijeli su bodove iz Kostrene, jedini pogodak postigao je Paolo Juričić u 67. minuti.

Golja je stvorio višak na ulasku s lijeve strane, odigrao Juričiću koji je iz trećeg pokušaja na utakmici snažnim udarcem "probio" Nicolettija - 0:1.

Zaslužena pobjeda Rudara okončana je jedinim pogotkom u utakmici tijekom je domaća momčad samo u prvih dvadesetak minuta izgledala nešto opasnije po vratara gostiju.

Matković (4), Mioč (10) i Lapić (25) u otvorenim pozicijama za udarce pokušali su pogoditi cilj, ali nisu to bile situacije zbog kojih Kostrenjani mogu žaliti za propuštenim šansama.

Budući da je Pomorac 1921 sat vremena igrao s kapetanom Dorčićem u vrhu napadu, jasno je bilo da Pomorac 1921 može biti izravno opasan jedino ako lopta dođe do Matkovića.

Inače, kapetan Dorčić po vokaciji je naglašeno defenzivni veznjak, koji je valjda nekim čudom trebao zamijeniti izostale napadače (Mendrila, Pintarić...).

U 34. minuti Šantek se našao po sredini na vrhu kaznenog prostora, imao je vremena gađati na čistini, nije bio precizan.

S obzirom da je to bila najbolja šansa domaćina na utakmici, jasno je koliko je Pomorac 1921 bio učinkovit u završnici.

Nakon otprilike pola sata proradio je središnji blok gostujuće momčadi ispred stopera Načinovića i Kurtića.

Do kraja utakmice Pomorac 1921 je bezuspješno kroz pritsak pokušavao poremetiti raspored gostujuće momčadi, a ubačaji izvana za iskusne labinske stopere (Načinović, Kurtić) bili su igra s malom djecom, tako su obojica izgledali u zračnim duelima s igračima Pomorca 1921.

Nakon otprilike pola sata Rudar je počeo djelotvorno funkcionirati u tranziciji, kako je vrijeme prolazilo sve su izravnije ulazili u završnicu.

U 29. minuti Solari se probio lijevim bokom i započeo akciju koja je završila, kada se Juričić dokopao lopte, u trku se oslobodio pratnje na lijevoj strani kaznenog prostora, otvorio za udarac sa 6 metara, Nicoletti je pravodobno ušao u udarac.

Bila bi to najbolja prilika Rudara da Kurtić u 41. minuti iz kaznenog udarca nije pogodio prečku, sudac je pokazao na bijelu točku zbog igranja rukom.

U 39. minuti Juričić se opet vješto otvorio za udarac u kaznenom prostoru, ovog puta na desnoj strani s desetak metara, Nicoletti je osvjedočeno vrstan vratar.

U drugom dijelu nastavilo se igrati na isti način, Labinjani su prepustili posjed lopte domaćinu i čekali priliku iz brzih kontri.

Ništa se opasno za obojicu vratara nije dogodilo do pogotka, Juričić je jedini na terenu otpočetka iskazao kvalitete igrača odluke.

Nakon pogotka Rudara domaća je momčad još jače pojačala pritisak, zadnjih desetak minuta gosti nisu izlazili iz zadnje trećine, dva pokušaja (Dundović, Lončar) udarcima doslovno su bili pokušaji.

Uzalud su domaćini čekali neforsiranu pogrešku u obrani gostiju, jedino su tako mogli postići pogodak.