NK RUDAR: Pregled video zapisa ogolio je istinu, sudačke pogreške su očite, čak i namjerne!

Utorak, 28. kolovoza 2018. 11:29 Napisao/la  SC

Nogometni klub Rudar reagirao na suđenje u utakmici (3:3) prvog kola protiv Naprijeda u Labinu

Marko Raguž
Marko Raguž Foto: Lario Tus

Nogometni klub Rudar reagirao je nakon utakmice (3:3) protiv Naprijeda sljedećim priopćenjem:

Iako su u Zelenicama odmah po zadnjem Ragužovom zvižduku istaknuli veliko nezadovoljstvo njegovom, a napose arbitražom pomoćnika Šušnjara, neki su izvjestitelji u svojim izvješćima prešutjeli nekoliko velikih sudačkih pogrešaka, a trener gostiju Elvis Brajković za medije ustvrdio kako nije bilo ništa sporno.

Pregled video zapisa ogolio je istinu.

Rudar je, najblaže rečeno, teško oštećen u najmanje četiri situacije.

Najprije je, sredinom prvog poluvremena, Šušnjar označio nepostojeće zaleđe Robertu Dadiću, mjereno metrima, i to u situaciji „oči u oči“ s gostujućim vratarom, da bi Raguž u drugom dijelu, kod rezultata 3:1 za Labinjane, propustio dosuditi očiti penal na Macanu, kojeg je gostujući igrač srušio potezanjem za hlačice na način da ih je poderao.

Kulminacija u režiji pomoćnog suca Šušnjara dogodila se u zadnjih petnaetak minuta.

U 77. minuti nije označio zaleđe Kristijana Štimca iako je hreljinski napadač bio najmanje tri metra iza zadnje linije Labinjana.

A onda “šlag na kraju“, pet minuta prije kraja Hasanbegović ruši gostujućeg napadača na desnom boku, oko metar i pol izvan kaznenog prostora, Šušnjar signalizira kazneni udarac, a krivo postavljeni Raguž „nasjeda“ i pokazuje na bijelu točku, odakle Štimac ponosi svojoj momčadi veliki bod.

Sad se čeka reakcija sudačke komisije i povjerenika Šime Vukića.

Budu li iole dosljedni, suce čeka velika kazna jer su greške očite, a Šušnjarove, tvrde u Zelenicama čak i namjerne.