MEĐUŽUPANIJSKA LIGA

Opatija i Krk u derbiju podjelili bodove

Subota, 28. veljače 2015. 17:10 Napisao/la  SC

Susret 16. kola: Opatija - Krk 1:1. Tucaković zabio za goste, Kolić postavio konačan rezultat

Međužupanijska liga - 16. kolo

OPATIJA - KRK 1:1

Igralište Opatije. Gledatelja 100.

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 0:1 Tucaković (5) 1:1 Kolić (28)

Žuti kartoni: T. Rudan (Opatija), Čuturilo, Turčić (Krk)

OPATIJA: Milenković, J. Rudan, Hasičić, Brozović, Kolić (38 Vlatković), Krešić, Radan (46 Dunković), Šuker, T. Rudan, Prpić (50 Radomir), Dadić

KRK: Tomašić, Radić (46 Maglić), Čuturilo, Konjić, Nenadić, Kovačević, Tucaković, Kurolt, Turčić, Lugusić (78 Rošić), Jurasić

Gosti su krenuli sukladno njihovim najavama u opatijski susret. Već nakon pet minuta igre rezultat je bio promjenjen. Katastrofalnu grešku u obrani napravio je iskusni Mijo Dadić, dodao je loptu u noge Marijanu Tucakoviću kojem iz neposredne blizine nije bilo teško pospremiti loptu u domaću mrežu. Nakon početnog šola uzrokovanog primljenim pogotkom, Opatijci su izjednačili u 28. minuti. Toni Rudan je ubacio iz slobodnog udarca, a visoki Saša Kolić pogodio za 1:1. Nije u prvom poluvremenu bilo puno prigoda za pogodak, derbi prvog kola proljetnog dijela međužupanijskog nogometa ponudio je čvrstu i žustru igru, ali bez grubosti. Jednu je takvu napravio Neven Čuturilo, nakon što je laktom u bradu udario Sašu Kolića koji je morao napustiti teren zbog ozljede. Dogodilo se to u 38. minuti a umjesto strijelca izjednačujućeg pogotka ušao je Niko Vlatković.

Nastavak je završio istim rezultatom, ali Opatija se propisno ispromašivala. Josip Rudan je sredinom nastavka pogodio vratnicu, nad njegovim bratom nije sviran jedanaesterac deset minuta prije kraja. Boduli mogu biti zadovoljni s bodom, nedostajalo im je šest igrača, klupa je uz rezervnog vratara brojila tek četiri člana.

- Prekršaj Čuturila na Koliću po meni je trebao biti čisti crveni karton, a i na Rudanu nam nije sviran jedanaesterac. No, sami smo si krivi, to je sport. Kad imaš šest zicera i kad se toliko ispromašivaš, bitno je da ne izgubiš na kraju. Za jedanaesterac sam potpuno siguran, Rudan ne pada bezveze u kaznenom prostoru, rekao je Zoran Bogolin, trener Opatije nakon utakmice.

- Opatija je za nijansu bila bolja od nas, imali su malo više šansi, mi možemo biti zadovoljni bodom s obzirom da nismo bili kompletni u kadru. Najavljivali smo pobjedu jer se na nju uvijek ide, no nismo na nju mogli računati, kazao je Davor Dželalija, trener Krka.