Subota, 07. ožujka 2015. 17:30 Napisala  Valentina Prokić

Međužupanijska liga NS Rijeka - 17. kolo

HALUBJAN - NEHAJ 2:2 (0:1)

Igralište Brnasi. Gledatelja 100.

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 0:1 Pejanović (32), 1:1 Pećanić  (50-ag), 2:1 Josipović (55), 2:2 Prpić (90)

Žuti kartoni: Marić (Halubjan)

HALUBJAN: Bedenik, Omerović, Šipura, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Miočić (Begić 75), Kučinić, Josipović, Šanjug, Mrvčić (Marić 46)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Bilen, Vukelić, Vrban (Prpić 64), Tonković, Pejanović, Lopac, Pečanić, Prpić, Massarini

Nogometaše Halubjana samo je minuta dijelila od pobjede nad Nehajem u prvoj utakmici nastavka prvenstva na domaćem terenu. Gosti iz Senja kući su otišli sa vrijednim bodom iz susreta u kojem je gotovo sve bilo na strani domaćih nogometaša,  terenska inicijativa i posjed lopte, ali Nehaj je iskoristio ono malo prilika što je imao na najbolji mogući način.

Halubjan je igrao, a Nehaj je zabio, najbolji je to opis prvog poluvremena na Brnasima. Domaći nogometaši su od prve minute tražili pobjedu, želeći nadoknaditi tri neplanirano izgubljena boda na gostovanju kod Lošinja. U 3. minuti susreta Halubjan je stvorio svoju prvu priliku. Josipović je u šansu s desne strane izbacio Mrvčića, no golman Nehaja Baričević bio je spreman.

Tomljanović iza žice!
Trener Nehaja Marin Tomljanović utakmicu je gledao iza žice! Naime, trener gostiju kažnjen je s dvije utakmice zabrane vođenja momčadi, pa Nehaj službeno nije imao trenera. Na klupi je službeno sjedio samo predstavnik (Škiljan) klub i nitko više.

Minutu kasnije Nehaj se našao prvi puta pred vratima domaćih, ali vratar Bedenik nije imao problema sa slabim udarcem Pejanovića. Kučinić je u 28. minuti pronašao Josipovića koji bježi svojim čuvarima, ali vratar Baričević na vrijeme istrčava i zasutavlja opasnost. Iz jedine prave prilike u prvom dijelu gosti iz Senja su zabili u 32. minuti. Pejanović je prelako oslobodio svog čuvara Šipura i matirao Bedenika iskosa sa osam metara.

Kad nisu mogli domaći, mogli su gosti koji su autogolom otvorili nastavak utakmice. U 50. minuti Kučinić je izveo korner, a Pećanić glavom skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Izjednačenje je dalo dodatni podstrek domaćim nogometašima koji u vodstvo dolaze pet minuta kasnije. Šanjug iz sredine šalje loptu lijevo za Šipura koji preciznim ubačajem pronalazi glavu Josipovića koji iz blizine trese mrežu Nehaja.

Domaći nastavljaju sa pritiskom i u novu priliku dolaze u 67. minuti. Kučinić je ubacio iz kornera, lopta se odbijala od nekolicine igrača, a na kraju i od vratara Baričevića te su gosti uspjeli otkloniti opasnost. Četiri minute kasnije Pinjuh osvaja loptu na centru, bježi svojim čuvarima i puca sa 13 metara po sredini gola, no Baričević se nije dao prevariti.

U 86. minuti Šanjugov pokušaj iz slobodnog udarca završava malo preko gola, a na drugoj strani opasan je bio Pejanović, ali domaći izbacuju u korner. Dvije minute prije kraja Miletić i Kučinić našli su se pred vratima Baričevića, no nedostajalo je koncentracije u Miletićevom udarcu. Kazna za propušteno stigla je u 90. minuti kada je sjajnim udarcem s desetak metara iskosa Prpić pogodio gornji suprotni kut Bedenikove mreže.

Na kraju domaći mogu žaliti za propuštenom pobjedom, jer imali su igru i inicijativu, no nedostajalo je koncentracije u završnici.