MEĐUŽUPANIJSKA NL

Lošinj preokrenuo protiv Opatije, Halubjan poražen

Subota, 25. travnja 2015. 16:56 Napisao/la  SC

Rezultati 24. kola: Halubjan - Rovinj 0:1, Lošinj - Opatija 3:2, Funtana - Naprijed 1:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 24. kolo

HALUBJAN - ROVINJ 0:1

Igralište Brnasi. Gledatelja 70

Sudac: Bojan Sobol (Rijeka)

Strijelac: 0:1 O. Abuselyana (43)

Žuti kartoni: Kinkela (Halubjan), N. Abuselyana (Rovinj)

HALUBJAN: Bedenik, Brnčić, Omerović (7 Samardžija), Miletić, Pinjuh, Kinkela, Štimac, Miočić (71 Kučinić), Josipović, Šanjug, Marić (46 Begić)

ROVINJ: Starčić, Ivanović, N. Abuselyana, Androšić, Maružin (90 Blažević), Perković, Tanković, O. Abuselyana (83 Stojanov), Lleshdedaj, Barlecaj (75 Mihajlović), Abdulrazak

Nogometaši Halubjana doživjeli su novi porzan na Brnasima. Momčad Rovinja odnijela je s Viškova tri vrlo važna boda za očuvanje ligaškog statusa, posebice uoči gostovanja Krka.

Halubjan je očekivano imao veći posjed lopte, ali je u 43. minuti Omar Abuselyana pobjegao pratnji domaće obrane, ušao u šesnaesterac i ljevicom loptu poslao u suprotnu malu mrežicu – 0:1.

U drugom dijelu Halubjan se potpuno otvorio što je Rovinju donijelo tri velike prigode, ali strijelcu jedinog pogotka udarac brani Bedenik, a Abdulrazak i Lleshdedaj lopte šalje pored gola.

U 87. minuti Željko Pinjuh pogrešno je doskočio, a zbog bolne grimase na licu dotrčao je liječnik utakmice čija prva dijagnoza nije ugodna. Moguć je unutarnji prijelom potkoljenice.

LOŠINJ - OPATIJA 3:2

Igralište Čikat. Gledatelja 150

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Dunković (28) 0:2 Dunković (73) 1:2 Tuzlak (77) 2:2 Jerneić (85) 3:2 Babić (89)

Žuti kartoni: Babić (Lošinj), Rukavina, Prpić, Vlatković, Hasičić, Iveša (Opatija)

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Jergović, Viskić, Lazić, Francetić (88 D. Krajina), Mance (46 Gršković), Tuzlak (90 Baljak), Jerneić, Babić

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Prpić (80 Juraga), Hasičić, Dunković, Jug, Kovačević, Rukavina, Vrdoljak, Vlatković, Šuker

Nogometaši Lošinja ostvarili su pravi sportski podvig, pobijedivši momčad Opatije koja je do 77. minute vodila 2:0. U samo 13 minuta momčad Dragana Tadića postignula je tri pogotka, osvojila tri boda i zauzela drugo mjesto na ljestvici. Nekadašnji pomoćnik trenera Opatije Zorana Bogolina na klupi Lošinja ne zna za poraz na Čikatu.

Antun Dunković u 28. minuti doveo je u vodstvo goste, koji su jasno pokazali da su došli po pobjedu. U drugom poluvremenu otvorila se momčad Lošinja u potrazi za izjednačenjem, što je kaznio Dunković u 73. minuti. Majstorski se Dunković obračunao s obranom Lošinja i po drugi put svladao Velimira Radmana - 0:2

Četiri minute kasnije Jerneić je pripremio mogućnost Tuzlaku da s s ruba šesnaesterca nacilja suprotni kut - 1:2. Utakmica je postala neizvjesna.

U 85. minuti Boško Babić probio se na sam rub igrališta i ubacio pred vrata Iveše, gdje se lopta odbila do Jerneića, koji poentira za poravnanje - 2:2. Protestirali su gosti, koji su tvrdili da je Babić s loptom izašao iz igrališta.

U 89. minuti domaćini su dotukli goste. Gršković je ubacio, na pravom mjestu našao se Babić i izbliza svladao Ivešu za konačnih 3:2.

FUNTANA - NAPRIJED 1:1

Igralište Funtene. Gledatelja 50

Sudac: Maksimilijano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 0:1 Jović (37) 1:1 Krijan (52)

Žuti kartoni: Popović, Krijan, Palinkaš (Funtana), Kružić, Jović (Naprijed)

Crveni karton: Perušić (90, ulazak bez dozvole suca)

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Đurčinoski (88 Sardelin), Bošnjak, Štifanić, Popović, Đumić, Krijan, Jakovčić, Buršić, Mišan

NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende, Kružić, Savić, Merle, Dorčić, Jović, E. Petrović (75 A. Petrović), Lukačić (78 Tonković), Škulić (58 Behđeti)

Nogometaši Naprijeda osvojili su bod u utakmici tijekom koje su većim dijelom dominirali. U 37. minuti Jović je presjekao dodavanje zadnje linije domaće obrane, izašao ispred Lisjaka i zatresao mrežu - 0:1.

U drugom dijelu Funtana je podignula razinu agresivnosti, gostuuća momčad nekoliko je puta ustkunula, ali je pogodak za poravnanje ipak posljedica spleta okolnosti.

U 52. minuti Kirjan je postigao efektan pogodak kada je  s boka pokušao ubaciti loptu - 1:1

CRIKVENICA - JADRAN 1:0

Igralište Pod Kotorom. Gledatelja 100

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Jovanović (54)

Žuti kartoni: Ivanda, Lekaj, Njegovan (Crikvenica), Legović, Đurić, Belušić (Jadran)

CRIKVENICA: Srok, Matešković, Murica (80 Špiranec), Njegovan, Mazzarolli (63 Lekaj), Iskra (90 Vrbos), Jovanović, Smojver, Gašparović, Butorac, Ivanda

JADRAN: Petrušić, Belušić, Kastrati, Fabijančić, Užila, Tomić, Šendula (88 Begić), Đurić, Legović, Dujanić, Banko (58 Temaj)

Vrlo važna pobjeda domaćina u utakmici bez puno prilika. Crikvenica je krenula nešto življe, a najbliže pogotku je bila u 27. minuti kada nakon udarca iz kuta glavom puca Matešković, a loptu s gol-crte skida Dujanić.

Nakon devet minuta drugog dijela potez utakmice mladog Jovanovića. Gostujući nogometaši ga nisu ozbiljno shvatili i pravovremeno zaustavili, a njegov udarac sa vrha kaznenog prostora sijeva u same rašlje vratara Petrušića.

U 62. minuti lijepa prilika za goste iz Poreča. Vrlo brzo su stvorili kontru i našli se pred golom Crikvenice, ali završni udarac Šendule, vratar Srok sa vrhom prstiju šalje u korner.

Na kraju susreta gosti su mogli šokirati domaće igrače i simpatizere. Begić je ubacio loptu u domaći peterac, na lopti je prvi Krizmanić, ali njegov udarac glavom završava preko gola domaćina.

Za pohvaliti je i glavnog suca utakmice Skendera, koji je posao vrlo dobro obavio, znajući da ga pod budnim okom prati delegat i supervizor suđenja poslan na ovu utakmicu (S. Lončarić).

NEHAJ - RUDAR 3:0

Igralište Pod Nehajem. Gledatelja 100

Sudac: Igor Rajko (Poreč)

Strijelci: 1:0 I. Vukelić (20) 2:0 I. Vukelić (25) 3:0 I. Vukelić (27)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Vrban (66 Massarini), L. Vukelić, Žunić, Tonković (46 Tomac), Pejanović (73 J. Prpić), Dabac, I. Vukelić, P. Prpić, Hajdini

RUDAR: V. Radočaj, A. Radočaj, Načinović, Kurtić, Mehić, Škiljan (46 Fejzić), Čudić (59 Jašarević), Badrov, Stepčić, Juričić, Škopac (46 Matulja)

Utakmica je počela pomalo u svečarskom tonu. Početni udarac na utakmici izveo je Vladimir Bezjak, sportaš godine Grada Senja za 2014. godinu, brdski biciklist, državni prvak i član BK Senj, a svojevremeno i igrač Nehaja. A i Dario Dabac na trenutak je uz pomoć vremeplova zaplovio čak 20 godina u povijest, na dan kada je debitirao za seniorsku momčad Nehaja, a upravo protiv današnjeg protivnika i upravo na isti dan.

Uskoci su krenuli žustro, a Tonkovič je već u 3. minuti snažno pucao na gostujući gol, ali je lopta fijuknula za malo iznad kola. Neigranje prvog strijelca kluba, ali i lige, Vedrana Pećanića, zbog dvije utakmice zabrane igranja, trebala se je nadomjestiti većim angažmamom ostalih igrača.

U 15. minuti pokušao je Ivan Vukelić i najavio da je tandemu sa Hajdinijem prava opasnost za goste. Nakon što je Hajdini pet minuta kasnije ispremiješao zbunjenu obranu Rudara, Ivan Vukelić je zaključio akciju sjajnom završnicom. Na malom prostoru oslobodio se je svojeg čuvara, varajući ga desnom nogom, a golmana Radočaja ukopao je na mjestu, jer je egzekucija uslijedila neočekivanim potezom lijevom nogom 1:0.

Radost se još nije ni smirila, a isti igrač je ponovno neumoljiv – 2:0. Samo pet minuta trebalo je da Ivan Vukelić ponovno zatrese mrežu. Gostujući vratar nesigurno je reagirao na jedan i ne tako opasan udarac, odbio je loptu, a spremni strijelac domaćih postigao je i treći gol za samo pola sata igre.

U drugom poluvrijemenu prema očekivanju više nije bilo žara kao u prvih pola sata utakmice. To su iskoristili igrači Rudara i u 70. minuti ukazale su im se dvije prilike. Najprije je Badrov snažno pucao sa 25-26 metara, a lopta se je od vratnice odbila u polje. Kratkotrajnu zbunjenost Nehaja pokušali su iskoristiti gosti. Igor Juričić se je probio sam u kazneni prostor, ali je vratar Baričević svojom jedinom ozbiljnom intervencijom na utakmici sačuvao svoju mrežu.

Tek u 90. minuti utakmice domaći nogometaši preko brzonogog Tomca ulaze u dvije izgledne prilike, ali je Radočaj spretno izbio oba pokušaja u korner. (T. Lončarić)

MLADOST - BUJE 2:4

Igralište Oliva. Gledatelja 100

Sudac: Sandro Veggian (Rovinj)

Strijelci: 0:1 Višković (10) 1:1 Pavić (43) 1:2 Uran (48) 2:2 Vijatović (51) 2:3 Uran (66) 2:4 Šoškić (90)

Žuti kartoni: Pavić, Valčić (Mladost), Višković, Uran (Buje)

Crveni karton: Racan (57 - udaranje protivničkog igrača)

MLADOST: Perković, Nišević (60 Marijanović), Racan, Ljubešić, Peršić, Vijatović (73 Peruško), Halilović, Valčić, Hoxha, Pavić, Livović

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Fakin, Uzelac, Fabac, Čavarović (88 Franković), Šoškić, Bojić (90 Antunović), Brec, Bašić (90 Abduli)

Buježi su u gostima postigli četiri pogotka i apsolutno zasluženo slavili u istarskom derbiju. Fažance je previše koštao promašeni kazneni udarac i isključenje.

Nisu se gledatelji pošteno ni smjestili, a već se tresla mreža na fažanskoj Olivi. U drugoj minuti Šoškić je dobio prostor na desnoj strani, ubacio za Mihajla Bojića koji se oslobađa pratnje i pogađa neobranjivo sa desetak metara za 0:1. Fažanci su u 16. minuti pokušali preko Peršića čiji udarac s 15 metara odlazi pored gola.

Deset minuta kasnije Uzelca pogađa lopta u ruku, sudac pokazuje na bijelu točku, ali je Ljubešić promašio okvir gola iz kaznenog udarca.

Poravnanje je stiglo u 45. minuti kada Peršić centrira iz prekida, a u buketu igrača Toni Pavić loptu šalje u gol Buja. Mogli su Fažanci do potpunog preokreta do predaha, ali je u nadoknadi Halilović, kad je sam izbio na Milocani, šutirao pored gola.

U drugoj minuti drugog dijela Šoškić ponovno prolazi po strani, a njegov ubačaj u mrežu šalje Alen Uran. Tri minute kasnije Halilović je jednim solo prodorom sve vratio na početak pogotkom za 2:2.

Mladost u 62. minuti ostaje bez Racana, a Buježi vrlo brzo koriste igrača više. U 72. minuti Bojićev udarac brani Perković, na odbijenu loptu dolazi sjajni Uran i pogađa nebranjeni dio mreže.

Na konačnih 2:4 iz kontre povisio je Enis Šoškić.

PAZINKA - VINODOL 4:0

Gradski stadion. Gledatelja 50

Sudac: Danijel Klarić (Ratulje)

Strijelci: 1:0 Baša (7) 2:0 Stranić (17) 3:0 Rudela (29) 4:0 Videkić (41)

Žuti kartoni: Levak, Vale, Zgrablić (Pazinka) Vukelić (Vinodol)

PAZINKA: Funčić, Ružić, Baša, Levak, Banko (62 Flegar), Zgrablić, Rudela (72 Ivetac), Tomišić, Stranić, Videkić, Vale (67 Krajcar)

VINODOL: Torbarina, A. Petrinović, Lenac, Vukelić, Uremović, Filipović (43 Lagumdžija), Šmit, Radetić, T. Petrinović, Tomić, Pavlović

Nogometaši Pazinke rezultatski su deklasirali Vinodol i stekli nadu u ostanak u ligi Sve dvojbe oko pobjednika riješene su u prvih 45 minuta, kada je Torbarina četiri puta išao po loptu u svoju mrežu.

Iz prve osmišljene akcije domaćin došao do minimalne prednosti. U 7. minuti Baša je sa 20-ak metara poslao loptu u rašlje nemoćnog Torbarine - 1:0.

U 16. minuti precizan je Stranić, koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu na Bašin ubačaj - 2:0.

U 29. potpuni potop indisponiranih gostiju, Rudela je u kontri pobjegao svojim čuvarima i treći put zatresao mrežu Novljana - 3:0.

Četiri minute prije kraja prvoga dijela Videkić je majstorski primio loptu na prsa i preciznim udarcem s 10-ak metara matirao Torbarinu - 4:0.

Gosti prvi put prijete u 49. minuti, ali Funčić brani udarac Radetića sa distance. Četiri minute kasnije prijeti Vale, ali je Torbarina siguran. U 57. Šmit se našao sam ispred Funčića, no ovaj sjajno brani njegov udarac s pet-šest metara, a u 64. Flegar, u izrazito povoljnoj situaciji, na vrhu gostujućeg šesnaesterca, promašuje cijelu loptu.

U 69. Videkić s pet metara, umjesto mreže gađa Torbarinu, a pet minuta kasnije Šmit ne koristi neopreznost Funčića.

Isti igrač, minut kasnije, ne koristi najbolju prigodu gostiju, našavši se u situaciji „oči u oči“ pogađa vratnicu domaćeg gola.