Subota, 02. travnja 2016. 19:14 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 21. kola: Lokomotva - Funtana 4:1

Međužupanijska liga NS Rijeka - 21. kolo

LOKOMOTIVA - FUNTANA 4:1

Igralište Robert Komen. Gledatelja 150

Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa)

Strijelci: 1:0 Bonicioli (3), 2:0 Dragović (5), 3:0 Smolčić (25-11m), 3:1 Matika (55), 4:1 Bonicioli (79)

Žuti kartoni: Kuši, Dragović, Brkljača, Bašić (Lokomotiva), Pinčan (Funtana)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Šestan, Nemetz, Gundić, Bonicioli, Smolčić, Kuši (63 Čubelić), Pašuld (74 Bašić), Dragović (78 Popović)

FUNTANA: Lisjak, Radenović, Buršić, Pinčan, Gjurchinoski, Matika, Vuković, Popović (57 Lajtman), Legović (73 Šegon), Ljubas, Kazalac (84 Smoljan)

Prvo poluvrijeme Lokomotiva je odigrala agresivno i efikasno, a u drugom se sve svelo na rutinu. Bodovi protiv Funtane za riječki sastav imaju posebno značenje, svlačionica je iznjedrila pobjedu za svoga kapetana Sanjina Fumića, koji zbog zdravstvenih problema unutar obitelji nije mogao nastupiti na utakmici.

Utakmici u kojoj je od samog početka bilo potpuno evidentno tko misli pobijediti. Četiri pogotka u mreži nekadašnjeg vratara Rijeke Roberta Lisjaka plod su vrlo agilne igre domaćina, na trenutke i fanatične borbenosti prožete rijetko viđenom kombinatorikom za četvrtoligaške travnjake.

Treća minuta - 1:0. Zabio je Patrik Bonicioli na lijepu asistenciju Marija Smolčića. Dojam s tribine Komenova igrališta bio je da je lopta doslovno prošla kroz Lisjaka. Bonicioli je rasparao mrežu dok su još prostor oko igrališta napuštali pioniri Rijeke i Opatije, koji su prethodno igrali utakmicu na umjetnoj travi igrališta na Podmurvicama. Zbog njih je susret Lokomotive i Funtane kasnio petnaestak minuta.

Peta minuta - 2:0. Ovoga puta asistent je Tomislav Brkljača koji vrlo dobro, kao i nekoliko puta u prvom poluvremenu probija desnu stranu i oštrom loptom cilja Kristijana Dragovića. Bivši napadač bašćanskog Vihora ostavio je Lisjaka u bunilu, lopta se od njegove noge, kao na fliperu odbila u mrežu.

Bilo je teško gostima vratiti se u utakmicu, to nikako nisu uspijevali napraviti. Nepovezani redovi bili su topovska hrana sastavu Tea Ivića, koji se odlučio na ofanzivnu 4-3-3 varijantu sa Smolčićem, Kušijem i Dragovićem. Upravo je Smolčić u 18. minuti sam izbio pred Lisjaka, ali do udarca na njegov gol nije došlo.

Međutim, ubrzo je na semaforu ispod natpisa 'domaći' zasvijetlio broj tri. Igrala se 25. minuta, kada je Dragović srušen u kaznenom prostoru nakon što je već zaobišao Lisjaka i ispred sebe imao prazna vrata. Iako se nije stigao namjestiti na udarac kojim bi postigao svoj drugi pogodak, Dragović je pao, a Smolčić mirno realizirao najstrožu kaznu za 3:0.

Prvi iole ozbiljniji prelazak centra igrača Funtane rezultirao je solidnim udarcem Kazalca (28), koji je završio pored desne stative danas relativno nezaposlenog Stipanova. Dvije minute kasnije okušao se i Gjurchinoski, ali završilo je također bez željenog učinka za Funtanjane.

Još je dva puta Lokomotiva bila opasna do kraja prvog poluvremena. Oba je puta ulogu dodavača imao Šestan. Najprije je u 41. minuti pronašao Boniciolija koji zagrijava Lisjakove rukavice oštrim udarcem iskosa s desne strane, a onda je Smolčićev udarac u 45. minuti očišćen s gol-linije.

Igra grogiranih gostiju dobiva svojevrsne obrise u prvoj polovici nastavka. Postaju agresivniji, borbeniji i konkretniji, što im donosi pogodak za smanjenje rezultatskog zaostatka. U 54. minuti Vuković izvodi korner s lijeve strane, a Matika glavom pogađa stativu. Lopta se odbija na desnu stranu s koje ubacuje Ljubas, a Matika je u drugom pokušaju glavom bio precizniji i nečuvan smjestio loptu u domaću mrežu za 3:1.

Drugo je poluvrijeme bilo siromašnije prigodama, prvenstveno zbog čvrste obrane domaćina koja Funtanjanima nije dopuštala previše igre na polovici Lokomotive. Brkljača i Leskur su na pozicijama bekova stajali vrlo visoko, a točka na i stavljena je jedanaest minuta prije kraja.

U igru je u 63. minuti ušao Čubelić kojem se može pripisati asistencija za četvrti Lokomotivin pogodak. Iz gužve je bivši veznjak Orijenta pucao, Lisjak je tek stigao odbiti do natrčalog Boniciolija, strijelca za konačnih 4:1.