Subota, 09. travnja 2016. 18:11 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 22. kola: Orijent - Jadran 0:1. Enis Šoškić zabio u 76. minuti

Strijelac: 0:1 Šoškić (76)

Žuti kartoni: Lisec (42), A. Petrović (51), Tikas (78), Dujanić (90), Šoškić (90)

ORIJENT 1919: Šestan 6, Andrić 5,5, Baljak 6, Omerović 6, Babić 6.5 (79 Sertić -), Barišić 6, Jurčić - (15 Prtenjača 6), Mikulić 5, Kovačić 6, M. Petrović 6, A. Petrović 6 (65 Benić -)

JADRAN: Bugarin 6, Lisec 6, Sulejmani 6 (52 Šoškić 7), Ilić 6.5, Pelizzar 6, Tomić 6.5, Kepčija 6 (86 Šendula -), Sumić 6.5, TIkas 6, Dujanić 6.5 (90 Banko -), Videkić 6

Sadržajna utakmica odigrala se ove subote na Krimeji, a opet, sve je stalo u samo jednu, 76. minutu. Oliver Sumić izveo je aut s lijeve strane u visini Orijentovog kaznenog prostora, ubacio je loptu daleko u kazneni prostor gdje se Enis Šoškić zagradio, okrenuo i loptu silovito zakucao u gol Dominika Šestana za konačnih 0:1. Jadran je sušačkim trobodom ostao na ugodnoj prednosti pred pratnjom u vrhu ljestvice dok domaćin upada u seriju poraza koji ga drže čvrsto na sredini poretka.

Prvo je poluvrijeme obilježila žustra igra na sredini terena, ali i navijački dvoboj Red Fuckersa i Šajeta. Domaći su navijači u 35. minuti upriličili festival dimnih bombi kojima su, jasno u bojama Orijenta poručili igračima još uvijek suspendiranog Ede Flege da su uz njih. Flego je, uzgred rečeno, odrađivao posljednju od dvije utakmice koju je morao provesti mimo klupe. Suspenziju zarađenu na posljednjoj domaćoj utakmici protiv fažanske Mladosti nije se moglo smanjiti, kao ni borbenost obje momčadi ove subote.

Upravo nakon što su spomenute dimne bombe odradile svoje, na južno stajanje krimejske ljepotice ušli su gostujući navijači. Njih je dvadesetak od tada pružilo jednako bučnu potporu ekipi koja i dalje želi osvojiti naslov prvaka u međužupanijskom nogometu Istre, Primorja i Like.

Jadran je u prvoj dionici susreta bio bolja momčad. Ne puno bolja, ali za malo konkretnija. Već je u šestoj minuti susreta viđena prva opasnost za domaćeg vratara Šestana. Lopta je, prethodno ubačena s lijeve strane preletjela obranu Orijenta i stigla pred Kepčiju koji u odsudnom trenutku igra rukom.

Vrlo je kratko u igri bio domaći ofanzivac Krešo Jurčić. Tridesetsedmogodišnjak pristigao ove zime iz austrijskog niželigaškog nogometa izdržao je svega petnaest minuta na terenu pa ga je morao odmijeniti Prtenjača. Ipak, Jurčić se u 12. minuti mogao upisati u strijelce. Sjajan ubačaj Babića s desne strane dobro je poslužio Jurčića, ali ovaj glavom nije mogao pogoditi okvir Bugarinova gola.

Jednu od glavnih riječi u prvom je dijelu imao glavni sudac Pejkunović. Iako su Porečani igrali dosta žustro, na trenutke i agresivno, arbitar iz Potpićna nije vadio kartone iz džepa, osim u jednoj prilici kad je Lisec (42) prežustro startao na Matiju Petrovića u borbi za loptu na sredini igrališta. Dojam je da je Pejkunović utakmicu mogao (i trebao) smiriti mnogo ranije.

Od gostujuće konkretnosti valja izdvojiti dobar pokušaj Tomića izvan kaznenog prostora (27) nakon kojeg je u još boljoj situaciji bio Tikas. Potonji je iz Orijentovog peterca uputio slabašan udarac koji nije završio prijetnjom za Šestana, iako je mogao. Probao je i Videkić u 30. minuti ugroziti domaćeg vratara, sve je bilo pripremljeno za jak udarac s ruba kaznenog prostora, ali i taj je pokušaj Šestan mogao ukrotiti bez poteškoća.

Osim spomenute Jurčićeve, Orijent je mogao zabiti u 28. minuti da je Babić nakon izborene lopte u gostujućem šesnaestercu pucao jače, a slično se pet minuta kasnije događalo na suprotnoj strani. Dujanić se pored Andrića znalački postavio, uzeo loptu i izborio se za poziciju, no niski je udarac završio pored vratnice.

U prvom poluvremenu Orijent je zaprijetio još jednom preko Babića (39) čiji je udarac blokirala gostujuća obrana. Porečani iznose loptu koja dolazi lijepo servirana za Sulejmanija, no Šestan je opet na mjestu i razini zadatka.

Nastavak susreta obilježila je bakljada domaćih navijača. Nakon dimnih bombi, po uzoru na Armadu zapaljene su baklje u 60. minuti, do koje su se dogodila dva nešto teža prekršaja. U 52. minuti Sulejmani je nastradao u duelu s Antonijom Petrovićem, a nedugo zatim i sam je Petrović zaradio udarac u kuk kojeg će ubrzo nakon toga zamijeniti Benić.

Prvu veću opasnost za jednog od vratara drugo je poluvrijeme ponudilo tek u 66. minuti. Matija Petrović probio je lijevu stranu i ubacio oštru, poluvisoku loptu u gostujući peterac. Na povratnoj informaciji bio je Mikulić, ali je njegov udarac bio slab i odviše neprecizan za rezultatsku promjenu na radost domaćih navijača.

Gosti su pak svoju prvu priliku utakmice propustili u 74. minuti. Dujanić je ponovo znalački izborio poziciju, akciju je u srcu Orijentove polovice pratio Šoškić koji se još tada nije uspio pretvoriti u 'jokera s klupe'. Mogao je birati gdje će pucati, ali njegova je lijeva noga loptu poslala u vanjski dio mreže. Ipak, njegov se pogodak dogodio samo dvije minute kasnije.

U posljednjih desetak minuta Orijent pokušava poravnati uvođenjem Sertića, gosti zbijaju redove i uspijevaju sačuvati rezultat koji im donosi vrlo važna tri boda u borbi za naslov prvaka.