4. HNL: Grobničan trima pogocima deklasirao Halubjan na Mavrinicima

Subota, 11. travnja 2015. 16:38 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 22. kola: Grobničan - Halubjan 3:0. Način na koji je ostvarena posebno može imponirati treneru Dušanu Gruevskom

Međužupanijska liga NS Rijeka - 22. kolo

GROBNIČAN - HALUBJAN 3:0

Igralište Mavrinci. Gledatelja 300.

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Prtenjača (45) 2:0 Miculinić (59-11m) 3:0 Brdar (67)

Žuti kartoni: Kurilić, Smojver, Miculinić (Grobničan)

GROBNIČAN: Herman 6 - Brdar 6.5 (76 Conjar -), Kurilić 6.5, Smojver 6, Miculinić 7 - Vukelić 6, Žeželj 6.5 (80 Škarica -)  - Lončar 6.5, Babić 6, Cianci 6.5 - Prtenjača 6.5 (83 Miškulin -)

HGALUBJAN: Bedenik 5 - Brnčić 5, Kinkela 5.5, Samaržija 5, Omerović 5.5 - Pinjuh 5.5, Štimac 5.5, Kučinić 5 (76 Šipura -) - Miočić 5 (66 Mrvčić 5) - Majetić 5 (55 Begić 5), Josipović 5.5

Nogometaši Grobničana upisali su treću uzastopnu pobjedu u Međužupanijskoj ligi. Način na koji je ostvarena posebno može imponirati treneru Dušanu Gruevskom, trima je golovima okrunjena potpuna dominacija domaćina na terenu. Sve što je gostujuća momčad na Mavrincima uspjela napraviti stane tek u nekoliko novinarskih redaka, nije to bila igra kakva preslikava položaj Halubjana na ljestvici.

Prekid u 63. minuti, pomoćni sudac na meti navijača
Navijači Halubjana koji su se na zapadnom dijelu tribine igrališta na Mavrincima okupili kako bi podržali svoje igrače, isprovocirali su u 63. minuti kraći prekid utakmice. Drugi pomoćni sudac Željko Pavlešić bio je nekoliko puta pogođen sitnim predmetima s tribina, navijači su ga dvaput i pljunuli, sve je zajedno bilo garnirano povicima na račun HNS-a i Zdravka Mamića.

Nekoliko je domaćih poluprilika prethodilo pogotku u posljednjoj minuti prvog dijela. Kapetan Miculinić oteo je jednu loptu na lijevoj strani dok se obrana s Viškova nije uspjela organizirati oko izbacivanja lopte iz opasne zone. Miculinić je ubacio s lijeve strane, nije bilo teško Domagoju Prtenjači pogoditi iz neposredne blizine za 1:0.

Miculinić je zaprijetio i u 26. minuti iz slobodnog udarca, njegovu je poluvisoku loptu dobro pročitao Bedenik. Jedinu gostujuću priliku potpisuje Josipović (29), s poludistance je njegov udarac obranio Herman. Dva je puta u posljednjih pet minuta prvog dijela pokušao i Anton Babić, oba su udarca završila preko gola.

Kada se očekivao odgovor igrača iz Brnasa, on se nije dogodio. Nije bilo niti pokušaja, a niti agresivnosti, želje i dovoljne količine trke iz kojih bi oni proizlazili. Grobničan je pokušao preko Prtenjače (48), devet minuta kasnije dogodio se kazneni udarac. Samaržija je igrao rukom u kaznenom prostoru kada je pokušao proći Prtenjača. Sudac Raguž opravdano je dosudio kazneni udarac kojeg je realizirao Miculinić za 2:0.

Točku na i stavio je Brdar u 67. minuti, poentiravši na lijepo proigravanje vrlo agilnog Ciancija. Grobničan je upisao treće uzastopno slavlje uoči vrlo važnog gostovanja u Opatiji u sljedećem kolu.