Subota, 26. ožujka 2016. 17:26 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 20. kola: Orijent - Mladost (F) 3:0

Strijelci: 1:0 Andrić (60) 2:0 Mikulić (74) 3:0 Mikulić (90-11m)

Žuti kartoni: Prtenjača, Omerović, Andrić (Orijent 1919), Racan, Đerđaj (Mladost)

Isključenje: Flego (29, nesportsko ponašanje)

ORIJENT 1919: Šestan, Radoslović (46 Jurčić), Andrić, Baljak (86 Babić), Omerović, Barišić, Benić, Mikulić, Kovačić, Prtenjača (80 Sertić), M. Petrović

MLADOST: Cindrić, Vijatović, Vujičić, Halilović, Bagarić, Bobić, Đerđaj, Valčić, Kostešić, Stojanović (41 Racan), Livović

S tri pogotka u posljednjih pola sata nogometaši Orijenta 1919 apsolvirali su dvadesetu ovosezonsku prepreku u Međužupanijskoj ligi. Na Krimeji je pred četiristotinjak poklonika nogometa domaći sastav svladao fažansku Mladost s 2:0. Poklonici nogometna nisu se mogli nauživati u pretjeranoj ljepoti igre, ali su se, barem kada je riječ o domaćim navijačima, kućama mogli uputiti s osmjesima na licima.

Sve ono bitno za konačan rezultat utakmice  dogodilo se u razdoblju od šezdesete minute nadalje. Baš je tada gostujući vratar Cindrić prvi puta kapitulirao. Situacija koja je prethodila pogotku također je obećavala. Agilni Benić povukao je kontru sa svoje polovice terena, a na ulasku u kazneni prostor faulirao ga je Racan i zaradio žuti karton.

Loptu je na slobodni udarac namjesto ljevonogi David Andrić. Nekadašnji junior Pomorca loptu je poslao preko živog zida, iskosa s desne strane, bilo je to neobranjivo za Cindrića - 1:0.

Flego vrijeđao suca
Događaj koji je zaokupio pažnju u prvom poluvremenu bio je isključenje domaćeg stratega Ede Flege. Zbilo se ono nakon točno pola sata igre, a nekadašnji napadač Rijeke morao je preseliti na tribinu zbog uvreda upućenih glavnom sucu utakmice, također Riječaninu Branku Vučiniću. Uvrede uključuju i nekoliko prostih riječi, Vučinić je  Flegu udaljio s klupe pa je momčad do kraja utakmice službeno vodio Orijentov predstavnik Alen Čabrijan.

Iz inače nesadržajnog prvog dijela valja izdvojiti udarac Barišića glavom nakon ubačaja Benića s desne strane u šestoj minuti, ali i prigodu kasnije dvostrukog strijelca Mikulića iz 28. minute kada je udarac upućen glavom loptu poslao preko gola.

Nešto više akcije viđeno je u posljednjim minutama prvog poluvremena. Prvo je za goste sam pred vratara Šestana izbio Livović, ali se spetljao pri čemu nije završio akciju, a u 44. minuti stativu stativu Cindrićeva gola je udarcem izvan kaznenog prostora zatresao Barišić

Osim tri pogotka domaći su u drugom dijelu imali još nekoliko prilika (Prtenjača 47, 67, Jurčić 71), ali trebalo je pričekati 74. minutu za novi pogodaka domaćih. Strijelac prvoga pogotka Andrić sjajno probija desnu stranu, vraća na četrnaest-petnaest metara u sredinu za Mikulića koji odmjerenim udarcem loptu od desne Cindrićeve stative šalje u gol za 2:0.

Točka na i stavljena je u posljednjoj minuti susreta kada je Mikulić s bijele točke zabio za konačnih 3:0. Jedanaesterac je sviran nakon pada Matije Petrovića u kaznenom prostoru, a novim Mikulićevim pogotkom pobjeda je bila još uvjerljivija.