4. HNL: Orijent 1919 pobijedio Otočac, gosti održavali neizvjesnost do kraja utakmice

Utorak, 03. travnja 2018. 20:32 Napisao/la  SC
Stjepan Mikulić (Orijent 1919)

Četvrta liga - 16. kolo

ORIJENT 1919 - OTOČAC 2:1

Igralište na Krimeji. Gledatelja 150

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelci: 1:0 Mikulić (37), 2:0 Iličić (50), 2:1 Šestan (59-ag)

Žuti kartoni: Šestan, Leskur (Orijent 1919), Bogdanić (Otočac)

ORIJENT 1919: Popović, Hasičić (64 Jergović), Čanković, Šestan, Barišić (71 Mohorovičić), Klenovšek (85 Gatara), Mikulić, Iličić, Šarković (77 Sablić), Leskur, Torić (64 Mioč)

OTOČAC: Krznarić, Draženović, Rudelić, Barić, Bogdanić (86 J. Smolčić), Bunjevčević, Vuković, Krznarić (84 Špoljarić), Tomaić (57 Ostović), Mihić, Benčić (81 Tonković)

Nogometaši Orijenta 1919 planirano su osvojili bodove u zaostaloj utakmici 16. kola protiv Otočca.

Sigurno nisu planirali da će morati uložiti toliko truda, na kraju su čak morali strijepiti od zalutalog metka.

U prvom dijelu Orijent 1919 je bio izrazito nadmoćan u posjedu lopte.

Iako je uočljivo nedostajao završni pas, domaća momčad nije iskoristila nekoliko izrazito povoljnih šansi, jednom se tresla greda.

U 37. minuti Mikulić se stvorio u pravom trenutku na pravom mjestu, na ulasku u kazneni prostor iz voleja loptu je precizno poslao u suprotni kut - 1:0.

Samo jedan pogodak zaostatka za goste bio je nagrada za discipliniranu i stabilnu igru.

U 50. minuti Iličić je bi dovoljno uporan da bi s loptom izašao kao pobjednik iz duela i da bi udarcem s 14 metara povećao vodstvo - 2:0.

Činilo se da vrijeme počinje raditi za momčad Orijenta od koje se očekivao puno jači ritam.

Međutim, iako igrači Otočca u nastavku sezone zbog klupskih problema ne treniraju dovoljno intezivno i kvalitetno, gostujuća momčad uspjela se nametnuti toliko da bi prvo kroz pritisak smanjila vodstvo, a onda do kraja držala domaćine na iglama.

Osjetili su gosti da Orijent posustaje.

U zadnjim trenucima i vratar Krznarić otrčao je u kazneni prostor domaćina na ubačaj iz kuta, a njegov kolega Popović morao se dobro protegnuti da bi u zadnjim trenucima obranio udarac koji je mogao promijeniti rezultat.