MEĐUŽUPANIJSKA NL

Opatija preokretom svladala Buje

Subota, 28. ožujka 2015. 16:25 Napisala  Valentina Prokić

Susret 20. kola: Opatija - Buje 2:1. Dunković donio pobjedu dvije minute prije kraja

Međužupanijska liga NS Rijeka - 20. kolo

OPATIJA - BUJE 2:1

Igralište Opatije. Gledatelja: 100.

Sudac: Danijel Trbulin (Kastav)

Strijelci: 0:1 Bojić (10), 1:1 Dunković (23-11m), 2:1 Dunković (89)

Žuti kartoni: Rukavina (Opatija), Višković, Uzelac, Fabac, Čović, Milocani (Buje)

Crveni karton: Višković (83, drugi žuti)

OPATIJA: Iveša, Dadić, Erceg, J. Rudan,  Kolić, Radan (46' Krešić), Vrdoljak (46 Rukavina), Kovačević (46' Radomir), Dunković,  T. Rudan,   Vlatković

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Klinc, Uzelac, Fabac (90' Čavarović), Čović, Šoškić (62' Kapular), Bojić, Horvat (67' Antunović), Bašić

U prvom poluvremenu izuzev dva pogotka, gledatelji na opatijskim tribinama nisu imali puno toga za vidjeti. Niti domaći, niti gosti nisu ponudili igru sa opasnim prilikama, tek blijedi pokušaji i čekanje eventualne pogreške protivnika. Buje su povele već u desetoj minuti igre. Bojić je izveo slobodan udarac sa dvadeset metara iskosa s lijeve strane, lopta je bila prizemna i pogodila desni donji kut vratara Iveše.

Izjednačenje je stiglo u 23. minuti s bijele točke. Toni Rudan i Dalibor Višković bili su u duelu na petercu. Visoko podignuta noga Viškovića na glavi Rudana, sudac Trbulin je okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Siguran izvoðać bio je Antun Dunković. Ostatak poluvremena protekao je u monotonom izmjenjivanju lopte bez ozbiljnog posla za vratare. Na početku nastavka trener Opatije Zoran Bogolin odmah radi tri izmjene, što je oživilo igru Opatije. Buje u idućih četrdeset i pet minuta nisu niti jednom opasnije ugrozile vratara Ivešu, dok su Opatijci imali nekoliko prilika.

U šezedesetoj. minuti brzu kontru pokrenuo je Dunković, a na rubu protivničkog šesnaesterca Radomir sjajno pronalazi Josipa Rudana, ali ovaj je bio prekratak. Vlatković je zakasnio na odbijenu loptu nakon šuta Tonija Rudana u sedamdeset i drugoj minuti, a šest minuta kasnije udarac Rukavine dobro je protegao gostujućeg vratara Milocanija. Nova opasnost za Buje stigla je u 79. minuti kada se Toni Rudan riješio pratnje i pucao zamalo preko gola. Gosti ostaju bez iskusnog Dalibora Viškovića u 83. minuti kojemu je sudac Trbulin pokazao drugi žuti, a zatim i crveni karton. Dunkovićev centaršut iz slobodnog udarca u 85. minuti precizno je odsjeo na glavu Radomira, no on je bio neprecizan i loptu poslao pored vrata.

Napori Opatije ipak su se isplatili minutu prije kraja utakmice zahvaljujući raspoloženom, barem u drugom dijelu, Antunu Dunkoviću. Nakon što brojne asistencije nisu urodile plodom Dunković je odlučio sam riješiti utakmicu što mu je i uspjelo, preciznim udarcem sa dvadeset metara. Nije ovo bila pamtljiva predstava nogometaša Opatije, no nije ni važno, jer na kraju se pamte i pišu samo bodovi.