Karlo Kružić pogotkom uskratio Krku slavlje

Subota, 16. svibnja 2015. 20:30 Napisao  I. V.

Strijelci: 0:1 Pejanović (72), 1:1 Kružić (86)

Žuti kartoni: Kružić, Jović (Naprijed), Kovačević, Pejanović, Jerković (Krk)

NAPRIJED: Grlj 6,5, Čop 6, Kružić 6,5, Simanović 6, Ende 6,5, Radmanović 6,5, Merle 6 (62 Dorčić -), Jasprica 5,5 (66 Lukačić -), Jović 6,5 (83 A. Petrović -), Behđeti 6, E. Petrović 6

KRK: Tomašić 6,5, Jurasić 6, Maglić 6,5, Nenadić 6, Kurolt 6, Kovačević 6,5, Lugušić 6 (85 Rošić -), Turčić 6 (54 Jerković 6), Zec 6 (90+1 Radić -), Tucaković 6,5, Pejanović 6,5

Stereotipna odjava derbija 27. kola glasi: neodlučen rezultat pravedan je ishod utakmice s obzirom na prikazano! Nije bilo lako kontrolirati loptu po neravnom terenu i jakoj buri, nedostajalo je mirnoće objema momčadima da bi pas-igra mogla zaživjeti, pa je najveća kvaliteta derbija bila borbenost i agresivnost.

Drugo poluvrijeme bilo je puno sadržajnije i zanimljivije, sigurno i zbog toga što je suđenje bilo bolje. Nakon odmora domaća momčad postavila se čvršće nego u prvom dijelu, povećala je fond trčanja, imala inicijativu, pritiskala, stvorila nekoliko prilika, ali su gosti iskazali kvalitetu prave natjecateljske momčadi. Čekali su, dočekali i realizirali prvu i jedinu izrađenu priliku u drugom dijelu.

Većinu posla u 72. minuti odradio je Marijan Tucaković, koji je prvo primio loptu u krilu braniča, izmijenio dodavanje s Lugušićem, oslobodio se pratnje i krenuo slijeva prema Grlju. U pravom trenutku Tucaković je na suprotnoj strani proigrao Pejanovića, koji je s dva metra gurnuo loptu u praznu mrežu - 0:1. Izigrali su gosti domaću obranu u akciji koja je plijenila lakoćom.

Nije zbog pogotka ustuknula domaća momčad, koja je nastavila pritiskati goste. Isplatilo se! U 86. minuti Ende je ubacio iz kuta, Kružić je  u ravni prve vratnice skrenuo glavom loptu u suprotni kut - 1:1. Do kraja je ostalo premalo vremena da bi iskusna momčad Krka dozvolila iznenađenje.

Prije pogotka gostiju Behđeti je dvaput bio u poziciji da glavom zatrese mrežu iza Tomaševićevih leđa. Prvi put u 65. minuti, kada je Čop idealno ubacio zdesna, a Behđeti nespretno dohvatio loptu glavom na brisanom prostoru. U 69. minuti ubacio je Lukačić, Behđeti je nešto bolje reagirao nego prvi put, ali je loptu poslao ravno u Tomašića.

Imao je Behđeti priliku glavom i u 76. minuti, kada je ubacio Dorčić. Nije najbolje reagirao! Ako se izuzme snažni Endeov (58) udarac iz prekida, vratar Tomašić zapravo i nije imao težak posao iako je lopta u drugom dijelu stalno kružila oko njegova kaznenog prostora.

U drugom dijelu gosti su samo jednom bili blizu pogotka. U 67. minuti Nenadić je mogao kazniti neopreznost Grlja, koji je ipak pravodobno reagirao i ispravio pogrešku u istrčavanju nakon prekida.

U prvom dijelu nije se dogodilo puno toga zanimljivog, igralo se rastrgano i nervozno ponajviše zbog čudnog sudačkog kriterija. Dvije situacije treba izdvojiti.

U 5. minuti Petrović nije kaznio Nenadićevu pogrešku. Pokušao je stoper gostiju loptu vratiti vrataru, Behđeti je presjekao dodavanje, proigrao Petrovića ispred kojega je stajao samo kapetan Maglić i okvir gola. Stoper domaćih uspio je skrenuti loptu i osujetiti najbolju priliku domaćih na utakmici.

U 13. minuti Tucaković je sa središta idealno proigrao Zeca, koji je u primanju lopte pobjegao Čopu. Domaći branič klasičnim prekršajem za crveni karton zaustavio je napadača gostiju u prilici za postizanje pogotka!

Oglasio se sudac! I na svekoliko iznenađenje pokazao na središte igrališta, gdje je dosudio prekršaj nad Tucakovićem!