MEĐUŽUPANIJSKA NL

Lošinj s igračem manje pobijedio pogotkom u 90.

Subota, 16. svibnja 2015. 22:30 Napisao  I. V.

Rezultati 26. kola: Lošinj - Crikvenica 1:0, Opatija - Mladost 2:1, Nehaj - Grobničan 1:2

Međužupanijska liga NS Rijeka - 27. kolo

LOŠINJ - CRIKVENICA 1:0

Igralište: Čikat. Gledatelja: 200

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelac: 1:0 Jerneić (90)

Žuti kartoni: Ivanda, Murica, Špiranec (Crikvenica)

Crveni karton: Babić (17, nesportsko ponašanje)

Iskjučenje: trener Marin Mikac (51, nesportsko ponašanje)

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Jergović, Viskić, Kauzlarić (90 Krajina), Tuzlak, Jerneić, Babić, Francetić (52 Mrvac), Lazić

CRIKVENICA: Srok, Smojver, Ivanda, Matešković, Gašparović (80 Špiranec), Kuna, Iskra, Jovanović, Murica, Firkelj, Butorac

Lošinj je pobjedu ostvario u 90. minuti pogotkom Josipa Jerneića nakon što je od 17. minute igrao s desetoricom igrača. Babić je isključen zbog verbalnog delikta! U okršaju su bili Murica i Babić, Babićev odgovor bio je glasniji, pa ga je sudac Jelenčić odlučio isključiti. Tako drastičnu kaznu nitko nije očekivao, a kako je riječ o standardno najboljem igraču Lošinja, kod domaćina je zavladala velika nervoza.

U 50. minuti Jerneić se našao oči u oči s vratarom Srokom, no Firkelj je dostigao iskusnog Lošinjana. Teren je u 51. minuti morao napustiti trener gostiju Mikac, zbog "sočnih" instrukcija vlastitim igračima.

Unatoč igračkom deficitu Lošinj je bio u najmanju ruku ravnopravan, iako se osjećalo da u napadu osamljenom Jerneiću nedostaje brzi Babić.

Domaćin je ipak došao do pobjede u sudačkoj nadoknadi. Mrvac se ušuljao u kazneni prostor, oborio ga je Špiranec, a Jelenčić je pokazao na bijelu točku. Jerneić je tukao nisko, Srok odbija loptu, no Jerneić pritrčava i ipak postiže pobjedonosni pogodak - 1:0 (B. Purić).

OPATIJA - MLADOST (F)

Igralište Opatije. Gledatelja: 100

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 T. Rudan (55-11m), 2:0 Erceg (69), 2:1 Halilović (90)

Žuti kartoni: J. Rudan (Opatija), Peršić (90)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Hasičić (46 Krešić), Brozović, Kolić, Šuker, Šarković (46 T. Rudan), Kovačević (46 Erceg), Rukavina, Dadić, Vlatković

MLADOST (F): Mudrić, Nišević, Racan, Peršić, Vijatović (59 Baltić), Halilović, Bogdan, Peruško, Hoxha (76 Ivančić), Marijanović (71 Deak), Livović

Trener Opatie Zoran Bogolin posegnuo je za provjerenom formulom uspjeha. Nakon odmora u igru je uveo trojicu iskusnih i provjerenih igrača s kojima je igra Opatije dobila drugačiji sadržaj.

U prvom dijelu mreže su mirovale, Rukavina (17) i neposredno nakon toga Dadić mogli su se upisati u strijelce udarcima glavama. Prvi put je udarac obranio Mudrić, drugi put je Peršić stajao na pravom mjestu na gol-crti.

U nastavku drugačija igra Opatije, u 55. minuti pogodak iz kaznenog udarca postigao je Toni Rudan. U 70. minuti Erceg je odbijenu lopta nakon ubačaja iz kuta poslao u mrežu i otklonio dvojbe oko pobjednika - 2:0

U 90. minuti počasni pogodak za Fažance postigao je Halilović, koji je tijekom utakmice još dvaput tresao mrežu Opatije, oba puta iz zaleđa.

NEHAJ - GROBNIČAN 1:2

Igralište Nehaja. Gledatelja: 150

Sudac: Davor Majnarić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Pretnjača (24), 0:2 Pretnjača (52), 2:1 Dabac (90)

Žuti kartoni: Baričević, Vrban, Lopac, J. Prpić (Nehaj), Žarković (Grobničan)

Crveni karton: P. Prpić (90+4, nesportsko ponašanje nakon utakmice)

NEHAJ: Baričević, Šebalj, Vrban (77 J. Prpić), Vukelić, Dabac, Tonković (46 Žunić), Pejanović, Lopac, Pećanić, P. Prpić, Vukelić

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Vukelić, Žeželj, Prtenjača, Babić, Conjar (80 Sokoli), Žarković, Lončar, Brdar (70 Cianci), Benić

Nogometaši Grobničana nastavili su niz pozitivnih rezultata pobjedom u Senju, momčad Dušana Gruveskog ovoga proljeća igra nogomet koji plijeni pažnju i ubire bodove na svim terenima.

Utakmica u senju odigrana je po jakoj buri, Grobničan se dobro snašao u takvim uvjetima. U prvom dijelu obje su momčadi imale prilika, Grobničan je jednu iskoristio. U 24. minuti Lončar je uputio udarac, Baričević odbio do Pretanjače koji trese mrežu - 0:1.

Nakon odmora Nehaju je u prilog išla bura. Grobničan je kontrolirao rezultat posebno od 52. minute, kada je Pretnjača drugi put zatresao mrežu Baričevića. Brdar se probio desnom stranom, proigrao Pretnjaču koji je izašao pred vratara Nehaja i pogodio cilj - 0:2.

Nehaj je do kraja utakmice propustio veliku priliku, kada je Pećanićev udarac obranio Herman. Pritisak domaćina nije urodio plodom, Dabac je u 90. minuti ublažio poraz prekrasnim pogotkom kada je prebacio "živi zid" iz slobodnog udarca.

RUDAR - FUNTANA 2:1

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Načinović (8) 2:0 2:0 Fejzić (53) 2:1 Buršić (80)

Žuti kartoni: Fejzić, Škiljan, Stepčić (Rudar), Jakovčić, Gjumić, E. Štifanić (Funtana)

RUDAR: Vozila, Načinović, Mehić, Čudić (79 Badrov), Juričić, Škiljan, Fejzić, Škopac, Stepčić, Matulja (67 Alić), Jašarević (90 Radočaj)

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Gjurchinoski, E. Štifanić, Popović, Gjumić, Krijan, Jakovčić, Buršić, Jugovac (67 M. Štifanić), Mišan

Objektivno, Rudar i Funtana su podjednake momčadi i bilo je jasno od samog početka da će gosti bez Bošnjaka teško uzeti bodove iz ovog istarskog derbija. Domaći su iskoristili dva Mehićeva centaršuta i zasluženo slavili.

Od sedme minute poveli su domaći. Mehić je centrirao s lijeve strane, a najviši u skoku je Antonio Načinović koji loptu šalje iza Lisjaka – 1:0. Nije bilo prigoda sve do 29. minute, a onda je Popović došao sam pred Vozilu koji mu sjajno brani udarac. Uslijedili su protesti Funtanjana koji su tražili jedanaesterac zbog navodnog igranja rukom, ali je sudac ostao nijem.

Odlučno su Labinjani krenuli u nastavak i već u 53. minuti uvećali vodstvo. Ponovno centaršut Almira Mehića, a ovaj njegov imenjak Fejzić na prvoj vratnici glavom skreće loptu u mrežu – 2:0.

Uslijedile su brojne prigode Rudara. Dva zicera promašio je Čudić, jednog Alić nakon čega je Funtana to kaznila. U 80. minuti jedan centaršut s desne strane iskoristio je agilni Buršić i smanjio na 2:1.

JADRAN - PAZINKA 0:1

Igralište: Veli Jože. Gledatelja 200

Sudac: Maksimiliano Radetić (Rovinj)

Strijelac: 0:1 Stranić (83)

Žuti kartoni: Fabijančić, Tikas (Jadran), Tomišić, Stranić, Krajcar, Vale (Pazinka)

JADRAN: Petrušić, Banić (63 Krizmanić), Baša, Ereiz, Šendula, Sumić, Đurić, Tikas (63 Tomić), Dujanić, Banko (74 Temaj), Fabijančić

PAZINKA: Funčić, Ružić (90 Erik), Baša, Banko, Pinčan, Rudela, Flegar (71 Ivetac), Tomišić, Stranić, Videkić, Vale (64 Krajcar)

Poticanjem priče o sucima prije derbija Porečani su samo sebi naškodilli, odnosno još više motivirali tako i tako odlučne Pazinjane. Gosti su mudro čekali svoju šansu, a obzirom da u svojim redovima sada imaju Luku Straniću, kada su je dočekali, onda su je i realizirali.

Jadran je imao više od igre i stvorio više prigoda u prvom dijelu. Prvu je imao Gianluca Banko, ali njegov udarac odlazi pored gola. Nakon njega zaprijetio je i Edi Baša, no i on šalje loptu izvan okvir Funčićeva gola. Mogli su Pazinjani stići do vodstva u 29. minuti, ali je Tomišićev udarac s desetak metara obranio je Dujanić prednjim dijelom tijela.

Najbolju prigodu prvog dijela za domaće namjestio je Dujanić za Banka čiji udarac odlazi u jednu, pa u drugu vratnicu nakon čega je lovi Funčić. Niti u drugom dijelu nije se mnogo toga promijenilo.

Prvi je zaprijetio Dujanić, ali je Funčić obranio, kao i Tomiću u 69. minuti. Isti akteri bili su na sceni i u 76. minuti kada porečki veznjak šutira iz blizine, a Funčić je odlično postavljen pa spašava goste.

I onda, u 83. minuti, odluka. U maniri rasnog strijelca Luka Stranić prihvatio je jednu loptu na 25 metara od gola Petrušića, oslobodio se pratnje i jakim udarcem pogodio za pobjedu Pazinjana u derbiju i produžetak nade u ostanak.

BUJE - HALUBJAN 0:1

Gradski stadion. Gledatelja 70

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelac: 0:1 Miočić (32)

Žuti kartoni: Čović, Fabac (Buje), Brnčić, Šipura, Štimac (Halubjan)

BUJE: Milocani, Uran (83 Brec), Višković, Klinc, Uzelac, Fabac, Čavarović (71 Pavlović), Čović (86 Abduli), Šoškić, Bojić, Bašić

HALUBJAN: Bedenik, Brnčić, Šipura, Miletić, Samardžija, Kinkela, Štimac, Miočić, Josipović (89 Štemberger), Šanjug (71 Begić), Mrvčić (78 Majetić)

Pobjedi Halubajaca danas ne može ništa zamjeriti. Obzirom na igre onih s dna ljestvice, ovakvi Buježi nisu sigurni u ostanak.

Prvih pola sata na bujskom igralištu gledatelji nisu mnogo vidjeli. A onda je krenulo. Najprije su gosti poveli u 31. minuti nakon što je Josipović vratio jednu loptu na visinu jedanaesterca odakle ju je Miočić iz voleja poslao iza Milocanijevih leđa – 0:1.

Pogodak je probudio Buježe koji su već dvije minute kasnije preko Bašića i Šoškića „složili“ akciju nakon koje je potonji s 20 metara pucao jako ispod grede, ali u korner loptu odbija Bedenik.

Šest minuta kasnije kombiniraju Bojić i Šoškić, lopta dolazi do Urana, a on sa desetak metara traljavim udarcem poklanja Bedeniku još jednu obranu. U drugom dijelu zaprijetili su domaći dvaput preko Šoškića, ali oba puta bujski napadač iz fantastičnih situacija ne trese mrežu pa bodovi odlaze na Viškovo.

VINODOL - ROVINJ 2:1

Igralište: Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 0:1 A. Barlecaj (6) 1:1 Androšić (39-ag) 2:1 Tomić (54)

Žuti kartoni: Uremović, Šmit, Tomić, Vukelić (Vinodol), Androšić, Lleshdedaj, O. Abuselyana (Rovinj)

VINODOL: Torbarina, A. Petrinović, Lenac, Vukelić, Uremović, Filipović, Šmit (63 Lagumdžija), Tomić, T. Petrinović (68 Buljat), Rubčić, Pavlović (89 Košuljandić)

ROVINJ: Starčić, Marinović, Androšić, Mihajlović, T. Barlecaj, Tanković, Abuselyana, lleshdedaj, A. Barlecaj, Ivanović (71 Stojanov), Maružin

S Bahalina u ovom prvenstvu teško odlaze bodovi. Čak i u situaciji kada su gosti poveli, mlada momčad trenera Vitomira Butorca iznašla je put do pobjede u vrlo dobroj utakmici odigranoj na Bahalinu.

Vodeći pogodak Rovinja uslijedio je nakon dugog prodora Lleshdedaja, koji je loptu kontrolirao prolazeći domaću obranu, a ulaskom na vrh kaznenog prostora, lopta je stigla do Agrona Barlecaja, koji je neumoljivo realizirao za 0:1.

Vinodol uzvraća sa nekoliko udaraca iz poveće daljine (Rubčić, Tomić), a gosti imaju i vrlo sigurnog vratara Starčića, svojeg najistakutnijeg pojedinca. Upravo u 25. minuti, refleksnom obranom Starčić ulazi u udarac Šmitu, sjajnom rukometnom lepezom, a skoro još jednu cijelu minutu gosti nisu uspjeli izbaciti loptu iz sojeg kaznenog prostora, a da je u dva navrata lopta prolazila i po gol-liniji.

Domaći nogometaši uspijevaju doći do izjednačenja nakon autogola Androšića. Na ubačaj domaćih igrača sa lijeve strane, pokušaj izbacivanja opasnosti ispred svojeg gola Androšiću nije uspio. Lopta je udarena sa vanjskim rubom kopačke, neobičnom putanjom, pogodila je vratnicu nemoćnog Starčića, odbila su u pod i odskakutala u mrežu – 1:1.

Uoči odlaska na odmor Tomo Barlecaj je pucao snažno sa dvadesetak metara, ali je lopta fijuknula iznad vratnice.

U nastavku utakmice Vinodol je pojačao intenzitet napada, iz kojih je stiglo i domaće vodstvo. Svi igrači Rovinja ostali su stisnuti u svojem kaznenom prostoru, a na prihvaćenu loptu sa lijeve strane sjajno je reagirao Toni Petrinović, čiji udarac je prošao kroz mnogo nogu i uletio u mrežu nemoćnog vratara Starčića 2:1.

U 83. minuti Deni Rubčić pogađa vratnicu Starčiča, iza čega slijedi i slobodni udarac Tomića, koji završava u živom zidu.

Sadržajnu utakmicu zaključuje Rubčić lucidnim udarcem sa četrdesetak metara, kada je osjetio udaljavanje vratara Starčića sa gol- linije. Dobri gostujući vratar aktraktivnom paradom sačuvao je postojeći rezultat (S. Lončarić)