4. HNL: Lokomotiva na kraju sezone u mreži Vinodola ostavila pola tuceta golova

Subota, 28. svibnja 2016. 20:09 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 30. kola: Lokomotiva - Vinodol 6:1. Na žalost njihovih poklonika, Riječani nisu uspjeli završiti na četvrtom mjestu i izboriti mogućnost za iskorak u Treću HNL Zapad.

Međužupanijska liga NS Rijeka - 30. kolo

LOKOMOTIVA - VINODOL 6:1

Igralište Robert Komen. Gledatelja 80

Sudac: Bojan Sobol (Hreljin)

Strijelci: 0:1 Šmit (18), 1:1 Pašuld (35), 2:1 Alinčić (45), 3:1 Pašuld (66), 4:1 Dragović (69), 5:1 Brkljača (73), 6:1 Bonicioli (74)

Žuti karton: Leskur (Lokomotiva)

LOKOMOTIVA: Stipanov, Brkljača, Leskur, Smolić-Ročak, Gundić (52 Fumić), Nemetz, Šestan, Alinčić (58 Smolčić), Bonicioli (75 Lacković), Pašuld, Dragović

VINODOL: Torbarina, Mataija (46 Vidović), Lenac, Uremović, Petrinović, Smolčić (56 Lagumdžija), Šmit, Tomić, Radetić, Perušić, Buljat (67 Pavelić)

Nogometaši iz Novog Vinodolskog vrlo će brzo htjeti zaboraviti posljednjih sat vremena ovogodišnje sezone. Proljetni prvak Međužupanijske lige, riječka Lokomotiva u razdoblju od 35. do 74. minute u mreži im je ostavila pola tuceta golova i pobijedila sa 6:1.

Na žalost njihovih poklonika, momčad Teodora Ivića nije završila među četiri prvoplasirane momčadi u konačnom poretku pa se neće moći dogoditi mogućnost uspona u Treću ligu.

Šteta, jer su je po prikazanom ovoga proljeća plavi definitivno zaslužili!

Nitko nije mogao pretpostaviti što će se dogoditi s gostima nakon prvih pola sata u kojima su odigrali korektno, čak i poveli. Nekadašnji igrač Orijenta Božidar Šmit iskoristio je trenutak nepažnje u riječkoj obrani pa je na asistenciju Radetića pogodio iz neposredne blizine u 18. minuti za 0:1.

Krenulo je potom za njih već opisanim putem, i to nakon što je Hrvoje Pašuld s ruba šesnaest metara (35) iz okreta pogodio sjajno, prizemnim udarcem i nemalo iznenadio vratara Torbarinu, izravnog krivca za pola pogodaka koje je primio.

Kod prvog je malo mogao učiniti, bio je to trenutak inspiracije Pašulda, a takvih će biti još...

Kada se glavni arbitar Bojan Sobol spremao igrače posljednjim zviždukom poslati u svlačionicu, Lokomotiva je preokrenula. Asistenciju ovoga puta potpisuje Kristijan Dragović koji je nakon jednog bijega po lijevoj strani zavrnuo u sredinu. Otprve je oklijevao, tražio poziciju, a onda je našao - strijelac Dino Alinčić za 2:1.

Pravi raspad sustava za goste uslijedio je sredinom nastavka. Dotad su se redovi Vinodola još nekako držali, teško da bi netko od stotinjak gledatelja na Podmurvicama još u 65. minuti rekao da će na kraju završiti 6:1 za domaće.

Akcijom iz udžbenika Lokomotiva povisuje na 3:1. Smolčić daje na desnu stranu za Brkljaču kojem su gosti u drugom poluvremenu ostavljali previše prostora. Brkljača glavom spušta za Pašulda , a Torbarina stoji kao ukopan i gleda novu loptu u svojoj mreži. Bilo je to u 66. minuti.

Samo tri minute kasnije, opet nesreća za goste, ali i najljepši pogodak na utakmici. Ponovo sudjeluje Brkljača koji pokušava prebaciti za Pašulda. Loptu odbija Uremović, idealno na volej za Kristijana Dragovića.

Otprve, silovito je pogodio bivši napadač Vihora. Zbog takvih pogodaka šteta je što ovaj susret nije bio u nekom TV-prijenosu.

Kada je već upisao tri, što izravne, a što neizravne asistencije, red je došao i na Tomislava Brkljaču da zabije pogodak. Igrala se 73. minuta kada mu je Lenac ostavio sav prostor na terenu.

Brkljača je dobro vidio da Torbarina ne pokriva bliži kut i zabio iz pozicije s koje vjerojatno ne bi pucao u devet od deset identičnih situacija. Svi su očekivali ubačaj, a dogodio se pogodak za 5:1 na oduševljenje cijele domaće klupe.

Nije prošlo niti šezdeset sekundi, a Vinodol je još jednom morao potpisati kapitulaciju. Strijelac za konačnih 6:1 bio je Patrik Bonicioli.

Uz crticu o nevidljivim Novljanima u drugom poluvremenu treba dodati i da su zaigrali bez trojice igrača.

Nije na utakmici bilo Filipovića, Godinića i Tonija Petrinovića, a razlog je pomalo bizaran - završnica Ožujsko Kupa u Dubrovniku.