MEĐUŽUPANIJSKA NL

Grobničan pobijedio na Lošinju, Krk poražen

Subota, 02. svibnja 2015. 21:19 Napisao/la  SC

Utakmice 25. kola: Lošinj - Grobničan 0:2, Rovinj - Krk 2:0, Opatija - Nehaj 2:0, Vinodol - Halubjan 2:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 25. kolo

LOŠINJ - GROBNIČAN 0:2

Igralište: Čikat. Gledatelja: 200

Sudac: Vladimir Merle (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Conjar (79), 0:2 Sokoli (90+1)

Žuti kartoni: Udović (Lošinj), Miculinić, Babić, Brdar (Grobničan)

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Jergović, Udović, Mance (78 Kauzlarić), Tuzlak, Jerneić, Babić, Francetić (46 Gršković), Lazić

GROBNIČAN: Herman, Vukelić, Miculinić, Žeželj, Škarica, Babić, Conjar (90+2 Cvjetković), Žarković, Cianci, Lončar, Brdar (76 Sokoli)

Nakon točno pola godine nogometaši Lošinja doživjeli su domaći poraz. Grobničani, prije ovog kola rangirani na devetom mjestu, pokazali su se tvrđim orahom od Opatijaca.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ispitivanju snaga, uz poneku priliku s obje strane. U nastavku Lošinj je pritisnuo i pokušao doći do pogotka, no nedostajalo je nadahnuća u realizaciji. Tko ne postigne pogodak, obično ga primi.

U 79. minuti jedna se naizgled obećavajuća prilika Lošinja, u izvedbi Babića i Kauzlarića, izrodila u protunapad u kojemu je ključnu ulogu odigrao Škarica, prenijevši loptu u fazu napada, a potom ubacivši na desnu stranu, gdje je loptu primio Sokoli, a ovaj je potom prebacio na drugu stranu, gdje je najspretniji bio Conjar - 0:1.

Primljeni je pogodak posve obeshrabrio bijele, koji ne samo da nisu više imali snage napraviti preokret poput prošlotjednog protiv Opatije, nego su tako i izgledali - izdvojio se tek pokušaj Kauzlarića na dodavanje Jerneića u 81. minuti.

U takvoj situaciji, nikoga nije iznenadio drugi pogodak crvenih. Cianci je odvukao pažnju Radmanu pa dodao Sokoliju koji je zatresao nebranjenu mrežu. (B. Purić)

OPATIJA - NEHAJ 2:0

Igralište: Opatija. Gledatelja: 100

Sudac: Zoran Janković (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Dunković (27-11m), 2:0 Rukavina (70)

Žuti kartoni: L. Vukelić, Massarini (Nehaj)

OPATIJA: Iveša, Hasičić (46 Radomir), Dunković, Kolić, Krešić, Šuker, Rudan, Prpić (46 Rukavina), Kovačević (73 Jug), Dadić, Erceg

NEHAJ: Baričević, Prpić, Vrban, L. Vukelić, Žunić, Tonković, Pejanović (62 Massarini), Lopac, I. Vukelić, Hajdini, Tomac (77 Prpić)

Nogometaši Opatije rutinski su odradili pobjedu protiv Nehaja, koja je rezultatski mogla biti puno izraženija da su domaći igrači iskazali malo više mirnoće u završnici.

Antun Dunković doveo je Opatiju u vodstvo iz kaznenog udarca u 27. minuti, koji je sudac Janković dosudio nakon prekršaja nad Prpićem.

Konačni rezultat postavio je Rukavina u 70. minuti, kada je Rudan probio desni bok i odigrao povratnu loptu za strijelca - 2:0.

Gosti su nekoliko puta zaprijetili udarcima s distance, što je vratar Iveša bez poteškoća obranio.

RUDAR - CRIKVENICA 2:2

Igralište: Gradski stadion. Gledatelja: 100

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Strijelci: 1:0 Juričić (25), 2:0 Čudić (47), 2:1 Njegovan (61), 2:2 Matešković (77)

Žuti kartoni: Mehić, Juričić (Rudar), Matešković, Kuna, Gašparović (Crikvenica)

RUDAR: Vozila, Načinović, Mehić, Čudić, Juričić, Škiljan, Fejzić (53 Badrov), Škopac, Stepčić, Alić (66 Barišić), Kurtić (18 Radočaj)

CRIKVENICA: Srok, Smojver (43 Gašparović), Njegovan, Matešković, Kuna, Mazzarolli, Iskra, Jovanović, Ivanda (46 Firkelj), Murica, Butorac

Nogometaši Crikevnice ostali su neporaženi u utakmici protiv izravnog konkurenta u borbi za ostanak. Zahvaljujući boljoj igri u nastavku utakmice, Crikvenica je postignula dva pogotka i osvojila važan bod u Labinu.

Prvo uzbuđenje na susretu bio je pogodak. Ervin Čudić poslužio je Igora Juričića koja sa sedam metara trese mrežu gostiju – 1:0. Još su dvije velike prigodu imali „kovari“, prvu Čudić u 29., a drugu u 36. minuti Juričić. U 47. minuti Fejzić daje za Čudića koji sa 10 metara malo desno iskosa trese mrežu Sroka prizemnim udarcem.

U 61. minuti kada lopta stiže do Njegovana, a koji smanjuje iz prvog udarca prema golu Rudara.

U 66. minuti veliku šansu imao je Badrov, ali njegov udarac brani Srok.

Crikvenica je do poravnanja stigla u 77. minuti kada nakon centaršuta iz prekida Matešković pogađa glavom za 2:2.

Do kraja susreta jedni i drugi mogli su do pogotka, za goste je promašio „zicer“ Jovanović, a za domaće izglednu priliku nije iskoristio Barišić.

JADRAN POREČ - MLADOST 1:0

Igralište: Veli Jože. Gledatelja: 120

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Tomić (90+2)

Žuti kartoni: Kastrati, Tomić (Jadran), Pavić, Šnur, Peruško (Mladost)

JADRAN POREČ: Petrušić, Belušić, Kastrati (64 Užila), Tomić, Šendula, Sumić, Đurić, Tikas, Dujanić, Banko (84 Krizmanić), Fabijančić

MLADOST: Perković, Škaro (56 Peruško), Nišević, Peršić (75 Baltić), Vijatović, Halilović (86 Šnur), Bogdan, Valčić, Hoxha Pavić, Livović

adran je iz kaznenog udarca u posljednjim trenucima susreta pobijedio u istarskom derbiju. Bili su domaći bolji veći dio susreta, ali se gosti žale na suđenje.

Prvi dio je protekao uz bolju igru domaćina koji je imao posjed te je uspio stvoriti i neke prigode, ali su Belušić, Šendula i Banko bili neprecizni pa se mreža Mladosti nije tresla.

U 51. minuti Šendula upošljava Belušića čiji sjajni udarac još bolje brani Perković. Do sljedeće prigode čekalo se pola sata, a onda je Krizmanić došao sam na Perkovića, ali šutirao pokraj gola.

I onda, presudna druga minuta nadoknade. Netko je igrao rukom u šesnaestercu gostiju, sudac Raguž pokazao na „bijelu točku“ odakle Goran Tomić lijepim udarcem svojoj momčadi donosi pobjedu.
..

BUJE - FUNTANA 1:2

Igralište: Gradski stadion. Gledatelja: 50

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelci: 0:1 Bošnjak (3), 1:1 Šoškić (37), 1:2 Jakovčić (81)

Žuti kartoni: Uzelac, Fabac (Buje), Gjurchinoski, Štifainć, Popović (Funtana)

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Fakin (86 Antunović), Uzelac, Fabac, Čavarović (62 Klinc), Čović (30 Bašić), Šoškić, Bojić, Brec

FUNTANA: Lisjak, Šegon, Gjurchinoski, Bošnjak, Štifanić, Popović, Gjumić, Jakovčić, Radenović (54 Sardelin), Buršić, Mišan (90 Štifanić)

Buje i Funtana odigrali su zanimljivu i korektnu utakmicu u kojoj su slavili uporniji gosti.

Već u drugoj minuti Brec griješi pri postavljanju nedozvoljene pozicije, to koristi Gjurchinoski koji se sjurio po desnoj strani i centaršutom pronašao Bošnjaka koji je loptu „zakucao“ iza Milocania – 0:1.

Time su se Funtanjani zadovoljili dok su Buježi imali kontrolu utakmice i počeli redati prigode. Najprije je u 11. minuti Uran prošao po lijevoj strani te loptu servirao za Čavarovića koji sa pet metara gađa Lisjaka. U 23. minuti Šoškić je uposlio Čavarovića, a ovaj šutirao preko gola u izglednoj situaciji.

Do gola je došlo u 36. minuti nakon što je Uran prošao po desnoj strani i uposlio Enisa Šoškića koji se oslobodio čuvara i preciznog poravnao – 1:1.

U posljednjoj minuti prvog dijela Bašić je imao prigodu nakon duplog pasa sa Bojićem, ali mu udarac Lisjak prebacuje preko grede.

Pogodak odluke pao je u 81. minuti kada Gjumićev „slobodnjak“ s 30 metara Jakovčić glavom preusmjerava, a Milocani odlično odbija u korner. Iz tog kornera ponovno je Luka Jakovčić ostavljen sam, ovaj put na petercu. Uslijedio je neobranjiv udarac glavom za konačnih 1:2.

NAPRIJED - PAZINKA 0:0

Igralište: Lonja. Gledatelja:

Sudac: Kristijan Radovan (Rovinjsko selo)

Žuti kartoni: Merle, E. Petrović, Lukačić, Dorčić (Naprijed), Baša, Pinčar, Flegar, Videkić (Pazinka)

NAPRIJED: Grlj, Čop, Ende, Savić (46 Behđeti), Simanović, Merle, Pravdica (67 Škulić), Jasprica, E. Petrović, Lukačić (77 Tonković), Dorčić

PAZINKA: Funčić, Ružić, Baša (64 Krajcar), Banko, Pinčan, Rudela, Flegar (76 Erik), Tomišić, Stranić, Videkić, Vale (83 Ivetac)

Nogometaši Naprijeda ponovo su se vratili starim navikama, strijelci ponovo nisu bili raspoloženi u utakmici protiv fenjeraša.

Najbolje prilike u prvom dijelu nisu iskoristili Jasprica i Lukačić, u nastavku utakmice gosti su održavali nulu i uspjeli Lonju napustiti bez primljenog gola kao i mnogi gosti ove sezone.

VINODOL - HALUBJAN 2:0

Igralište: Bahalin. Gledatelja: 200

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 D. Rubčić (24), 2:0 Tomić (72-11m)

Žuti kartoni: Petrinović, Šmit, Tomić (Vinodol), Miletić (Halubjan)

VINODOL: Torbarina, Petrinović, Lenac, Vukelić, Uremović, Filipović, Šmit (78 Lagumdžija), Tomić, Radetić (68 M. Rubčić), D. Rubčić, Pavlović (41 Petrinović)

HALUBJAN: Božić, Brnčić, Šipura, Miletić, Bedenik, Samardžija, Štimac (58 Marić), Štemberger (61 Gatara), Josipović (67 Majetić), Šanjug, Miočić

Igrači Vite Butorca zrelom igrom ostvarili su pobjedu, protiv jesenskog prvaka Halubjana, koji je svoj slabi rezultaski niz nastavio i na Bahalinu. Osim posljednjih deset minuta kada su igrači sa Viškova došli na domaću polovicu, sve ostalo bilo je u znaku Vinodola.

Na samom startu utakmice ozbiljno je zaprijetio Šmit. Najprije u 1. minuti udarcem koji je za malu nijansu fijuknuo pokraj gola, te dvije minnute kasnije kada je isti igrač probio po desnom boku, centrirao pred gol gostiju, ali dobro zamišljenu akciju nitko nije pravovremeno ispratio.

Novo uzbuđenje pred golom Božića uslijedilo je nakon slobodnog udarca Denija Rubčića, koji je bio za malo neprecizan. Pet minuta kasnije slobodan udarac Štembergera prolazi iznad gola.
U 26. minuti raduju se igrači Vinodola. Lijepa akcija Radetića i Rubčića završila je vodstvom domaćih. Lijep i efektan pogodak sa dvadesetak metara – neobranjiv...Šest minuta kasnije strijelac vodećeg pogotka za Vinodol primio je poklon loptu od gostujuće obrane, ali je ovoga puta izostala realizacija.

I u nastavku prvu priliku imaju domaći igrači. Toni Petrinović i Marijan Tomić izigrali su gostujuću obranu, ali je refleksno i efektno obranio Božić. Dvije minute kasnije obrana gostiju oborila je Andreja Petrinovića, na prostora. Kazneni udarac izveo je domaći kapetan, Marijan Tomić i uvećao vodstvo – 2:0.

Tek u 75. minuti dosta staični gosti uputili su prvu loptu u okvir domaćeg gola ali nedovoljno snažno i precizno, pa je Torbarina bez problema otklonio opasnost. U 84. minuti iz dosta izgledne prilike pucao je i Šipura, ali je njegov udarac otišao preko gola. (S. Lončarić)

ROVINJ - KRK 2:0

Igralište: Valbruna. Gledatelja: 150

Sudac: Tomislav Frlan (Podhum)

Strijelci: 1:0 T. Barlecaj (32), 2:0 A. Barlecaj (44-11m)

Žuti kartoni: Ivanović, Abuselyana, T. Barlecaj (Rovinj), Tomašić, Tucaković, Lugušić, Jurasić (Krk)

ROVINJ: Starčić, Ivanović, N. Abuselyana, Androšić, Maružin, T. Barlecaj (70 Abdulrazak), Tanković, O.Abuselyana (81 Stojanov), Lleshdedaj (61 Mihajović), A. Barlecaj, Marangon

KRK: Tomašić, Čuturilo, Konjić, Maglić, Kovačević (28 Nenadić), Tucaković, Lugušić (60 Turčić), Duračak (54 Zec), Kurolt, Jurasić, Radić

Zaslužena pobjeda „kanarinaca“ protiv lidera lige. Krk je pokazao da unatoč tehnički sjajnoj igri, zna biti i sterilan.

Rovinj je poveo u 32. minuti kada je Lleshdedaj sapleten na nešto više od 20 metara. „Slobodnjak“ je izveo Tomo Barlecaj i loptu poslao iza Tomašića za 1:0. Nakon toga veliku prigodu za goste ne koristi Tucaković u 44. minuti, što je vjerojatno bilo odlučujuće. Domaći su brzo kaznili promašaj.

Agrona Barlecaja srušio je vratar Krka, sudac je pokazao na bijelu točku. Rovinjski napadač sam je izveo najstrožu kaznu i povisio vodstvo domaćina.

U nastavku Krk nije bio opasniji, štoviše, Rovinježi su u 64. minuti tri puta šutirali na gol iz šesnaesterca, dvaput u blok, a treći Omara Abuselyane je okončao na vratnici.

Do kraja susreta nije bilo većih prigoda, gosti su imali jalovi posjed igre.