MEĐUŽUPANIJSKA NL

Opatija poražena u Poreču, Halubjan svladao Pazinku

Subota, 04. travnja 2015. 16:19 Napisao/la  SC

Rezultati 21. kola: Halubjan - Pazinka 2:1,  Vinodol - Crikvenica 2:1, Buje - Lošinj 1:2, Jadran - Opatija 1:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 21. kolo, rezultati

HALUBJAN - PAZINKA 2:1

Igralište Brnasi. Gledatelja 150

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Hrvatin (24) 1:1 Josipović (75) 2:1 Štimac (79-11m)

Žuti kartoni: Miletić, Šanjug (Halubjan), Erik (Pazinka)

Crveni karton: Erik (79 - drugi žuti)

HALUBJAN: Božić, Brnčić (73 Begić), Omerović, Miletić, Pinjuh, Kinkela, Majetić, Kučinić (33 Štimac), Josipović, Šanjug, Marić (46 Samardžija)

PAZINKA: Funčić, Erik, Baša, Levak, Pinčan, Zgrablić, Flegar (82 Kišić), Tomišić (85 Ivetac), Hrvatin (76 Krajcar), Videkić, Rudela

U prvih pola sata na viškovljanskim Brnasima Pazinka je ne samo dominirala, nego i gotovo stigla u situaciju da ima pobijeđenu utakmicu nakon samo odigrane trećine. U drugoj minuti zaprijetio je Flegar sa 18 metara, ali iz rašlji loptu vadi domaći vratar. Nekoliko minuta kasnije Hrvatin promašuje zicer s tri metra, a do 25. minute Pazinjani su imali nekoliko odličnih udaraca iz daljine koje je sve obranio, neke teškom mukom, vratar Božić. A onda korner Rudele, gužva u domaćem šesnaestercu, Božić odbija loptu, ali samo do Hrvatina koji drugi puta ne griješi te dovodi Pazinku u vodstvo.

U 37. minuti Tomišić je imao gotovo prazan gol, ali njegov udarac glavom sa sedam metara ne pronalazi put do mreže, a tri minute kasnije gužva pred golom Pazinke, ali nitko od tri igrača Halubjana nije uspio ugurati loptu iza Funčića. Nije to pošlo za nogom ni Josipović u 43. minuti kada mu je pazinski vratar obranio udarac s pet metara. U drugom dijelu srušila se nada Pazinjana kao kula od karata.

U 77. minuti nogometaši Pazinke tri puta promašuju cijelu loptu, ona stiže do druge vratnice gdje Josipović pogađa za 1:1. Isti igrač biva srušen u šesnaestercu gostiju tri minute kasnije, a sigurni realizator najstrože kazne je Štimac koji postavlja konačnih 2:1.

ROVINJ - MLADOST 1:0

Igralište Valbruna. Gledatelja 100

Sudac: Goran Krneta (Umag)

Strijelac: 1:0 Maružin (32)

Žuti kartoni: Abuselyana (Rovinj), Hoxha (Mladost)

ROVINJ: Denić, Marinović, Pokrajac, Mihajlović, Marangon, Perković, Tanković, Abuselyana (65 Čosić), Lleshdedaj (77 Abdulrazak), Barlecaj, Maružin (90 Blažević)

MLADOST: Perković, Nišević, Racan, Ljubešić, Vijatović (61 Peršić), Halilović, Peruško, Valčić, Hoxha (78 Škaro), Marijanović, Livović

Dužni su gledateljima ostali nogometaši obje momčadi danas u istarskom derbiju, ali sigurno zadovoljniji mogu biti Rovinježi koji su upisali zlata vrijednu pobjedu prije gostovanja u Funtani. Fažanci zakazali u ispunjenju cilja.

U Rovinju okupilo se stotinjak gledatelja od čega dvadesetak Piromana, gostujućih navijača koje je čuvao gotovo jednak broj policijskih snaga. Svi oni zajedno prvu prigodu vidjeli su u 29. minuti kada je Maružin previše oklijevao u izglednoj situaciji, a četiri minute kasnije isti igrač prima jednu lijepu loptu Tankovića te pogađa desni kut Perkovića za 1:0.

Drugi dio donijelo nanovo rastrganu igru u kojem su gosti prijetili iz daljine, najviše preko Peršića, a domaći mudro čuvali loptu i rezultat. Sve u svemu, istarski derbi ovog kola biti će ubrzo zaboravljen, što se igre tiče.

VINODOL - CRIKVENICA 2:1

Igralište Bahalin. Gledatelja 200

Sudac: Željko Frković (Gospič)

Strijelci: 1:0 Tomić (59) 1:1 D. Jovanović (70) 2:1 Tomić (73)

Žuti kartoni: Uremović, Tomić (Vinodol), Iskra, Smojver, Gašparović, Kuna, Butorac (Crikvenica)

VINODOL: Torbarina, M. Rubčić (78 Lagumdžija), Lenac, A. Petrinović, Uremović, Filipović, Mataija, Tomić, Radetić (90 Božić), D: Rubčić, T. Petrinović

CRIKVENICA: Srok, Ivanda, Smojver (79 G. Jovanović), Matešković, Iskra, Mazzarolli (57 D. Jovanović), Lekaj (57 Kuna), Njegovan, Murica, Butorac, Gašparović

Odlična posjeta, zadovoljni domaćini sa važnom pobjedom, a mogli su svojim odanim navijačima, koji su po kiši pohodili Bahalin, priuštiti još bolji ugođaj. Zbog važnosti utakmice na Kantridi, blagdanskog ozračja, loše vremenske najave, trebala se je aktivirati lampica (samo)inicijative kod prvih susjeda. Mogli su slijedom Krka i Funtane svoju utakmicu odigrati tijekom tjedna. U tom slučaju brojka od 260 gledatelja sigurno bi bila i dvostruko veća...

Na dva startna domaća promašaja gola, uzvratio je poduzetni Lekaj, ali je i njegov udarac prošao pokraj vratnice. U 22. i 23. minuti dva su identična slobodna udarca Denia Rubčića, a u oba navrata Srok je priseban i odbija loptu u polje. U 28. gostujući vratar Srok smjelom intervencijom i istrčavanjem na više od 35 metara od gola, otklanja opasnost pred svojim vratima. Obje momčadi čuvaju loptu, a prilike se ukazuju na kapaljku. Upravo u 45. Crikvenica je bila najbliže vodstvu, ali je iz velike gužve pred Torbarinom, lopta završila u korneru.

Drugo poluvrijeme donosi mnogo življi nogomet, iako je teren postao teži za igru. Toni Petrinović već u 52. minuti najavljuje poduzetniji nogomet Vinodola sjajnim, ali nedovoljno preciznim udarcem. U 55. minuti Marijan Tomić rijetko viđenim udarcem sa više od 30 metara, pogađa klasične desne „rašlje“ vratara Sroka – 1:0. Potez za duboki naklon brojnih gledatelja, ali i aktera na terenu.

Ubrzo nakon primljenog pogotka trener Mikac šalje na teren svoja dva „jokera“ - Gorana Kunu i Daria Jovanovića, koji u proljetnom prvenstvu još nisu zaigrali za Kirce. Potez je urodio plodom. Vješti prodor Jovanovića u kazneni prostor Vinodola završava realizacijom, a lopta i Torbarina se mimoilaze na vrhu vratarevog prostora - 1:1.

Radost brojnih navijača Crikvenice traje nepune tri minute. Deni Rubčić po lijevoj strani unosi pometnju u obranu Crikvenice. Niže svoje čuvare i u idealnom trenutku ubacuje loptu u srce kaznenog prostora, gdje se ponovno ukazuje sjajni domaći kapetan, Marijan Tomić. Nemilosrdna realizacija sa 9-10 metara u nebranjeni dio mreže Crikvenice.

Posljednjih desetak minuta Crikvenica pokušava izjednačiti, ali uglavnom kroz sredinu gdje je domaća obrana najsigurnija. Na centru je i vratar Srok, a sudac Frković, svira kraj utakmice bez i jedne minute sudačke nadoknade, na veliku i zaslućenu radost Vinodola.

Igrači iz Novog Vinodolskog svladali su susjede iz Crikvenice na svom stadionu. Iako su gosti stvorili više prigoda, domaćin je svoje znao iskoristiti te je tako uzeo nova tri boda.

- Utakmica je bila fer i korektna, mi smo se bolje snašli na neugodnom i teškom terenu. Igramo od početka proljetnog dijela prvenstva jako dobro, do sada nas nije išlo na planu realizacije no danas smo zabili dva lijepa pogotka i zasluženo pobjedili, rekao je trener Vinodola Vito Butorac.

- Šteta je što je ovako završilo jer smo od početka, dominirali utakmicom i stvarali šanse. Dobili smo dva jeftina gola iz nekih taktičkih pogrešaka, tako da moramo biti nezadovoljni porazom. Na nama je da kroz trening sada ispravimo pogreške koje su nas stajale golova u ovoj utakmici, rekao je Marin Mikac, trener nogometaša Crikvenice. (S. Lončarić)

BUJE - LOŠINJ 1:2

Gradski stadion. Gledatelja 70

Sudac: Slaven Skender (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Tuzlak (29) 0:2 Babić (59) 1:2 Francetić (85)

Žuti kartoni: Valenčić, Lazić (Lošinj)

BUJE: Callegaris, Uran, Fabac (67 Čavarović), Klinc, Uzelac, Huskić, Čović, Šoškić, Bojić, Pavlović (77 Fakin), Bašić

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Jergović, Viskić, Udović, Mance, Tuzlak (84 Mrvac, 88 Baljak), Babić, Francetić (53 Kauzlarić), Lazić

Nastavila su se dva niza, onaj crni Buježa i sjajni Lošinjana koji su primili prvi pogodak ovog proljeća. Ipak, neće im to zasmetati u slavlju, a pred Bujama bi mogli biti tmurni dani ukoliko se ne konsolidiraju što prije.

Nakon početnog ispitivanja snaga, u 28. minuti stigla je jedna naizgled bezopasna lopta s lijeve strane u šesnaesterac Buježa, Mance je uspio šutirati, a Uran izbiti loptu s crte, ali samo do Tuzlaka koji pogađa za 0:1. Nakon toga se bude Buježi, a prvu prigodu imaju nakon slobodnog udarca Bojića u 34. minuti kada lopta odlazi preko gola. Minutu kasnije Šoškić prolazi po lijevoj strani, daje povratnu za Bojića koji se okreće i puca pored gola.

U 44. minuti Mance je mogao bolje okončati jednu gostujuću kontru, ali je ostalo 0:1 da bi minutu kasnije Šoškić ponovno prošao lijevom stranom i ušao u šesnaesterac gostiju, ali i poslao loptu tik pored suprotne vratnice. Drugo poluvrijeme donijelo je trenutak odluke. U 58. minuti na aut liniji, 40 metara od gola domaćih, nalazio se Boško Babić koji je u želji da centrira, loptu poslao u visokom luku u suprotne rašlje za 0:2.

Šokirani tim pogotkom Buježi nisu uspostavili nekakvu inicijativu, ali su imali posjed lopte dok su se otočani disciplinirano branili. Ipak, mladi Čavarović ponudio je malo nade domaćima pogotkom šest minuta prije kraja susreta, ali to je bilo sve od današnje utakmice u Bujama.

JADRAN - OPATIJA 1:0

Igralište Veli Jože. Gledatelja 100

Sudac: Zoran Vasiljević (Fažana)

Strijelac: 1:0 Baša (61-11m)

Žuti kartoni: Belušić, Ilić (Jadran), Kovačević, Erceg (Opatija)

Crveni karton: Ćamili (86 - preoštar start)

JADRAN: Petrušić, Belušić, Banić (61 Užila), Kastrati (76 Tikas), Ilić, Pelizzar, Tomić, Baša, Šendula, Dujanić, Banko (66 Ćamili)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Hasičić, Kolić (29 Vlatković), Krešić, T. Rudan, Šuker, Kovačević (64 Jug), Vrdoljak (46 Dunković), Dadić, Erceg

Samo, ali to nije malo, tri boda mogu zapamtiti nogometaši Jadrana iz utakmice na Velom Joži nakon gostovanja Opatije.

Presudio je, kao i inače, najbolji napadač Porečana. Jedinu prigodu u prvih trideset minuta imao je Edi Baša kada je u 28. minuti iz izgledne situacije loptu poslao preko gola. Deset minuta kasnije nakon brze akcije domaćina lopta pleše po liniji gola gostiju koji je čiste u korner. Opatija je u prvih 45 minuta neprepoznatljiva.

U nastavku je samo pogodak bio vrijedan spomena. Igrala se 60. minuta, u gostujućem šesnaestercu srušen je domaći kapetan Toni Belušić, a sudac Vasiljević pokazao je na bijelu točku. Edi Baša donio je Jadranu trobod preciznim udarcem.

RUDAR - GROBNIČAN 0:1

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Igor Rajko (Poreč)

Strijelac: 0:1 Prtenjača (75)

Žuti kartoni: Škopac (Rudar), Jukić (Grobničan)

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Mehić, Čudić, Badrov (82 Ruba), Škiljan, Škopac, Alić (46 Fejzić), Radočaj (73 Matulja), Kurtić

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Smojver, Vukelić, Miculinić, Žeželj, Prtenjača (77 Brdar), Babić, Cianci (89 Miškulin), Lončar (55 Conjar), Kurilić

Prvu prigodu su imali u 14. minuti nogometaši Grobničana kada je Cianci šutirao sa vrha šesnaesterca, ali točno u ruke vratara Vozile. Pet minuta kasnije Munjas nakon kornera iz gužve pogađa nekoga u ruku, ali sudac Rajko ostaje nijem.

Na novu prigodu po teškom terenu čekalo se do 36. minute kada Badrov centrira iz kornera, gosti odbijaju loptu na vrh šesnaesterca odakle je Čudić šalje pored gola.

U drugom dijelu Rudar ima posjed lopte, ali prvu prigodu u 63. minuti imaju gosti. Ukrali su Grobničani loptu na sredini terena, izlaze tri na tri, a Cianciev ubačaj s lijeve strane Načinović je poslao tek zamalo preko svog gola. Ipak, uporni gosti stižu do gola u 75. minuti kada Conjar spušta loptu za Prtenjača koji sa 17 metara pogađa za 0:1.