MEĐUŽUPANIJSKA NL

Lošinju bod na Krku, Naprijed pobijedio Jadran

Subota, 07. ožujka 2015. 14:37 Napisao/la  SC

Rezultati 17. kola: Buje - Grobničan 1:1, Naprijed - Jadran 1:0, Rovinj - Opatija 1:1, Krk - Lošinj 0:0

Međužupanijska liga NS Rijeka - 17. kolo

NAPRIJED - JADRAN 1:0

Igralište Lonja. Gledatelja 100

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav) 5,5

Strijelac: 1:0 Radmanović (62-11m)

Žuti kartoni: Savić, Lukačić, Behđeti (Naprijed), Kastrati, Užila, Baša (Jadran)

Crveni kartoni: Krizmanić (54, udaranje suparničkog igrača), Ilić (65, nesportsko ponašanje)

NAPRIJED: Grlj 6,5, Čop 6, Kružić 6, Savić 6, Ende 6, Tonković 5,5 (46 Radmanović 6,5), Jović 6, Jasprica 6,  Lukačić 6 (73 A. Petrović -), Behđeti 6,5 (68 Škulić -), E. Petrović 5,5

JADRAN: Petrušić 6,5, Kastrati 6, Fabijančić 6, Ilić 5, Sumić 5,5 (79 Banić -), Užila 5,5 (79 Belušić -), Tomić 5,5,   Tikas 6, Krizmanić 5, Banko 6 (85 Temaj -),  Baša 6

Nogometaši Naprijeda pobijedili su Jadran u utakmici koju je obilježila bura! U doslovnom smislu refuli bure diktirali su uvjete igre koja se većim dijelom svodila na preskakanje bez puno smisla.

U metaforičkom smislu buru negodovanja gostujuće momčadi izazvao je sudac Vedran Jelenčić, koji je isključio dva igrača Jadrana prema čudnom kriteriju. Massimo Krizmanić je isključen u 54. minuti zbog udaranja nogom zaleglog suparničkog igrača. Iznervirani Stefan Ilić isključen je u 65. minuti zbog vrijeđanja suparničkih igrača nakon što je Jelinčić dosudio kazneni udarac zbog Ilićeva prekršaja na Behđetiju.

Sve bi bilo u redu da Jelenčićev kriterij isključenja ne spada u kategoriju (pre)slobodnog sudačkog uvjerenja. Da je u 33. minuti isključio Elvisa Kastratija, koji je grubo fizički nasrnuo na Behđetija, Krizmanićev crveni karton u 54. minuti imao bi uporište u intezitetu fizičkog nasrtaja. Ovako je Krizmanićevo isključenje izgledalo kao kompenzacija za puno grublji Kastratijev nasrtaj, iako se ne može sporiti da je Krizmanić provocirao fizički sukob nedugo nakon što na njemu nije dosuđen očigledni prekršaj.

Naprijed je postigao pogodak u doslovno prvoj prilici na utakmici, kada se Behđeti sjurio prema vrataru, a Ilić nepotrebno u duelu žestoko naletio na napadača Naprijeda. Nepotrebno zato jer je Behđeti izgubio korak, a Jelenčić procijenio da je Ilić u duelu koristio prekomjernu silu. Radmanović je izveo kazneni udarac tako da je vratar Petrušić zamalo uhvatio loptu - 1:0.

Do toga trenutka jedinu priliku propustili su gosti, kada je u 25. minuti Edi Baša izašao sam pred vratara Antonija Grlja, koji je pravodobno ušao u udarac napadaču Jadrana. Jalovi pritisak Naprijeda većim dijelom utakmice nije slutio pogotkom do 62. minute.

Bez dvojice isključenih igrača ionako bezopasni Jadran više nije imao realne šanse ostvariti pozitivan rezultat (I. Vranić).

KRK - LOŠINJ 0:0

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja 200

Sudac: Gabrijel Flegar (Rijeka)

Žuti kartoni: Maglić, Kovačević (Krk), Udović (Lošinj)

KRK: Tomašić, Čuturilo, Magdić, Nenadić, Kovačević, Tucaković (74 Ilić), Lugušić (46 Konjić), Pejanović, Kurolt, Jurasić, Zec

LOŠINJ: Radman, Gašpert, Valenčić, Jergović, Viskić, Udović, Kauzlarić (52  A. Mrvac), Tuzlak (74 T. Mrvac), Babić, Francetić (46 Mance), Lazić

Sreća i golman Radman donijeli su Lošinjanima bod protiv favorizirane ekipe Krka. U 10. minuti prvog dijela nakon kornera sa lijeve strane Tucaković glavom zahvaće loptu koja prolazi tik uz lijevu stativu Lošinjana. U 27. minuti nakon prodora Kurolta po desnoj strani i pravovremenog upošljavanja Tucakovića prvi se put iskazuje golmana Radman, koji padom u noge napadaču Krka spašava svoja vrata. Odbijena lopta dolazi do Lugušića, koji gađa okvir gola no opet se odnekud stvorila noga lošinjskog vratara i rezultat ostaje 0:0.

U 39. minuti jedina prilika za goste nakon izvedenog slobodnog udarca s desne strane, lopta pada u peterac Krčana, zahvaća ju Babić i pogađa gredu. U finišu poluvremena Pejanović izbija oči u oči sa Radmanom puca, ali isti golman opet čini čudo i brani siguran zgoditak.

U drugom dijelu Krčani pojačavaju ritam te preuzimaju potpunu kontrolu utakmice, ali opet nastavljaju s neefikasnošću. Opet Radman izlazi pobjednikom nad Pejanovićem na samom otvaranju drugog dijela, a u 70. minuti sudac Flegar odmahuje rukom nakon očitog prekršaja nad Tucakovićem u šesnaestercu Lošinja.

Nervoza domaćina do kraja utakmice pomogla je gostima da neutraliziraju sve pokušaje i da zadovoljni odu na susjedni otok. (Z. Dminić)

BUJE - GROBNIČAN 1:1

Gradski stadion. Gledatelja 150.

Sudac: Maksimilijano Radetić (Rovinj)

Strijelci: 0:1 Brdar (24), 1:1 Bojić (51)

Žuti kartoni: Uran, Brec (Buje), Babić, Kurilić (Grobničan)

BUJE: Milocani, Uran, Višković, Brec (46 Šoškić), Uzelac, Klinc, Čović, Premužić, Bojić, Horvat (87 Antunović), Bašić

GROBNIČAN: Herman, Jukić, Smojver, Vukelić, Miculinić (54 Kurilić), Žeželj, Babić, Conjar, Cianci (83 Sokoli), Brdar (66 Pretnjača), Benić

Grobničan se pokazao kao "tvrd orah", a Buježi su bolje zaigrali tek u drugom dijelu.

U prvom dijelu nije bilo suviše od igre, vjetar je smetao nogometašima, jedni i drugi imali su po jednu prigodu. Buježi svoju nisu iskoristili, točnije Bojić je uzdrmao gredu, a Premužić zakasnio na odbijanac. Gosti su četiri minute kasnije iz polukontre stigli ispred Milocanija, Brdar je matirao domaćeg vratara sa sedam metara - 0:1.

U nastavku, ulaskom Šoškića, igra Buja dobiva novu dimenziju pa su domaći kudikamo opasniji. Već u 50. minuti poravnavaju nakon izmjene Šoškića i Bojića, kada potonji ulazi u šesnaesterac i matira Hermana za konačnih 1:1.

ROVINJ - OPATIJA 1:1

Igralište Valbruna. Gledatelja 200

Sudac: Marko Raguž (Rijeka)

Strijelci: 1:0 A. Barlecaj (47-11m), 1:1 Dunković (56)

Žuti kartoni: A. Barlecaj (Rovinj), Brozović, Erceg (Opatija)

ROVINJ: Denić, Abuselyana, Perković, Androšić, Matić, Mihajlović, Sošić (83 Abdulrazak), Tanković, T. Barlecaj, Lleshdedaj, A. Barlecaj

OPATIJA: Iveša, J. Rudan (50 Radomir), Juraga, Kolić, Brozović, Krešić, Radan (46 Rukavina), Rupnik (46 Dunković), Dadić, Erceg, Vlatković

Rovinježi su ostali neporaženi protiv jake momčadi Opatije. Utakmica je bila više loša nego dobra, a remi je na kraju najrealniji ishod.

U prvom dijelu Opatija ničim nije opravdala status favorita. Naprotiv, Rovinj je imao dvije izgledne prigode. Prvu u 36. minuti, kada je na 20 metara od Ivešinog gola fauliran Lleshdedaj. Slobodni udarac je izveo Luka Sošić, loptu poslao u lijeve rašlje, ali se stasiti Iveša opružio i obranio. Osam minuta kasnije Tomo Barlecaj se namjestio na udarac koji je okončao za malo preko grede.

U nastavku domaćini dolaze u vodstvo nakon što je dosuđen kanzeni udarac zbog igranja rukom, što je Agron Barlecaj pretvorio u pogodak - 1:0. Desetak minuta kasnije Antun Dunković je prizemnim udarcem sa 20 metara postavio konačnih 1:1.

U 55. minuti sudac je dosudio indirektan udarac na što su igrači Rovinja protestirali. U nastavku akcije Dunković je postigao zgoditak nakon čega su se tenzije na terenu povisile.

VINODOL - RUDAR 3:1

Igralište Bahalin. Gledatelja 150

Sudac: Branko Vučinić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Rubčić (17, 2:0 Šmit (41), 3:0 Petrinović (66), 3:1 Juričić (86)

Žuti kartoni: Lenac (Vinodol), Mehić, Jašarević (Rudar)

VINODOL: Torbarina, M. Rubčić, Lenac, Filipović, Vukelić, Uremović, Šmit (85 Kostić), Tomić, Piškulić (46 Radetić), D. Rubčić, Petrinović (81 Lagumdžija)

RUDAR: Vozila, Načinović, Munjas, Mehić, Čudić, Juričić, Škiljan (67 Alić), Fejzić (75 Jašarević), Škopac, Stepčić (46 Radočaj), Kurtić

Nogometaši Vinodola uvjerljivo su pobijedili su Rudar u utakmici tijekom koje je jaka bura u prvom dijelu pomagala domaćinu.

U 17. minuti Tomić je pucao s ruba šesnaesterca, Vozila loptu odbio, a Rupčić natrčao i zatresao mrežu - 1:0. Rupčić se u sličnoj situaciji našao nakon pola sata igre, ali je ovaj put šutirao pored gola.

Pet minuta prije odmora Petrinović probija lijevu stranu, ubacuje, a Šmit pored statične obrane Rudara loptu šalje u mrežu - 2:0.

Petrinović je u 66. minuti najviše skočio i glavom postigao treći pogodak za domaćina - 3:0.

Četiri minute prije kraja kapetan Rudara Juričić uspio je ublažiti poraz nakon ubačaja Radočaja iz auta - 3:1.

PAZINKA - CRIKVENICA 0:0

Gradski stadion. Gledatelja 100

Sudac: Dalibor Šušnjar (Klana)

Žuti kartoni: Rudela, Videkić, Kišić (Pazinka), Gašparović (Crikvenica)

PAZINKA: Funčić, Rabar, Baša, Erik, Pinčan, Koraca (90 Ivetac), Flegar (80 Hrvatin), Rudela, Krajcar, Videkić, Kišić

CRIKVENICA: Srok, Ivanda, Murica, Gašparović, Iskra, Pristušek (46 Fištrović), Xheladini (46 K. Fazlji, 85 D. Fazlji), Firkelj, Jovanović, Špiranec, Butorac

Nogometaši Pazinke i Crikvenice okončali su međusobni sraz u stilu sa položajem na prvenstvenoj ljestvici. Pobjedu nisu zaslužili ni jedni, ni drugi.

Prvi je donekle ozbiljnije zaprijetio Kišić, ali je njegov udarac s 15 metara u 9. minuti otišao preko Srokove grede. Nakon toga igralo se obostrano bezopasno, uglavnom na sredini terena. Jedine prijetnje, i to dvije u istoj minuti, dogodile su se u sudačkoj nadoknadi vremena. Najprije je neprecizan bio Kišić iz neposredne blizine, a potom i Krajcar.

U nastavku nastavljeno je sa obostrano bezidejnom igrom, a jedina situacija vrijedna spomena bio je udarac Gašparovića, sa 10-ak metara, u 79. minuti, no na sreću domaćih lopta je umjesto u Funčićevoj mreži okončala na njegovoj desnoj vratnici.

FUNTANA - MLADOST 0:0

Igralište Funtana. Gledatelja 100

Sudac: Petar Pejkunović (Potpićan)

Žuti kartoni: Gjumić, Fedotov (Funtana), Deak, Valčić, Pavić, Marijanović (Mladost)

FUNTANA: Lisjak, Sulejmani (46 Krijan), Šegon, Đurčinoski, Bošnjak, E. Štifanić, Gjumić (84 Jakovčić), Ibrić, Fedotov, M. Štifanić (46 Radenović), Buršić

MLADOST: Perković, Nišević, Racan, Ljubešić, Halilović (88 Škaro), Deak, Peruško (66 Peršić), Valčić, Pavić, Marijanović, Livović (76 Dedić)

U utakmici bez pogodaka dva različita poluvremena odigrali su nogometaši Funtane i Mladosti. Bliže trobodu bili su gosti, ali je remi najrealniji ishod.

U prvom dijelu tek dvije prigode, na gostujućoj strani obje. U 16. minuti centrira Livović, a Halilović šutira petom iz teške situacije, ali brani Lisjak. Lijepu akciju odigrali su gosti u 32. minuti, ali nakon centaršuta Ljubešića, Peruško glavom loptu šalje preko gola.

U 76. minuti u velikoj prigodi je Ljubešić, ali udarac mu brani Lisjak. Pet minuta kasnije vrlo vjerojatno presudni trenutak, Fedotov je dobio loptu na desetak metara ispred Perkovića, ali mu fažanski vratar sjajnom intervencijom brani.

U smiraju utakmice dvije prigode; Racan je u 84. minuti šutirao glavom u Lisjaka, a Fedotovov udara s vrha šesnaesterca u posljednjoj minuti brani Perković.