1. HKL: Jashari i Jadrijev vodili Kvarner 2010 prema prvoj pobjedi ove godine

Subota, 15. siječnja 2022. 18:46 Napisao/la  KS

Početkom nastavka Riječani su ipak podigli razinu igre u obrani, znatno kvalitetniji angažman donio je rezultata

Košarkaši Kvarnera 2010
Košarkaši Kvarnera 2010 Foto: Kristian Sirotich

Prva liga košarkaša, 15. kolo

KVARNER 2010 – SAMOBOR 92:70 (31:26, 15:20, 23:7, 23:17)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 100.

Suci: Lenac, Žagar, Koraca.

KVARNER 2010: Štemberger 15 (6-7), Delpin 5, Jadrijev 18 (0-1), Guštin 12, Perković 9 (2-4), Bart 11 (3-3), Jashari 18 (2-5), Cvitković 2, Krulčić 2, Vranković, Jakšić, Volčanšek.

SAMOBOR: Škara 8 (0-2), Ivanković 3, Šola 20 (2-3), Šuvak 12, Macner 9 (3-4), Sedlar (0-2), Barešić, Rašić 3, Karamatić, Mustafić, Kramarić 10 (6-7), Kalpić 3.

Obje momčadi utakmicu su započele s dosta fakultativnim pristupom defanzivnim zadacima, pa je prva dionica okončana s neuobičajeno puno poena i pritom se niti jedna momčad nije uspjela rezultatski značajnije odvojiti.

Kod Riječana lijepu je dionicu u prvih deset minuta odigrao Elsham Jashari, upravo su njegovim poenima domaćini u samoj završnici poveli 31:26 pa se početkom nastavka odvojili na 39:31, što je najveća prednost koju je jedna momčad ostvarila u dotadašnjem dijelu utakmice.

No, predvođeni Ivanom Šolom (18 poena u prvih 20 minuta) gosti su uspjeli anulirati zaostatak.

Početkom nastavka Riječani su ipak podigli razinu igre u obrani, znatno kvalitetniji angažman donio je rezultata, a na ruku im je išla i činjenica da je razigrani Šola početkom dionice zaradio četvrtu osobnu pogrešku.

Kada su zatvorili pristup košu, otvorili su vrata pobjede, od 22. do 33. minute serijom 28:3 odvojili su se na 78:53 i pitanje pobjednika bilo je riješeno, važnu ulogu u začetku te serije imali su Elsham Jashari i Nikola Jadrijev svojim tricama.

Jashari je utakmicu okončao sa 18 poena (trice 4-6), isti je učinak imao i Jadrijev, Siniša Štemberger dodao je 15 poena uz pet asistencija, Jasmin Perković sredinom četvrte četvrtine sjeo je na klupu s devet poena, ali i po osam skokova i asistencija.

Generalno, Riječani nisu najbolje otvorili utakmicu, ali su dojam bitno popravili u trećoj četvrtini pa su u završnici priliku da zaigraju dobile i riječke mlade snage, od kojih se posebno istaknuo Vigo Bart sa 11 poena.