1. HKL: Košarkaši Kvarnera 2010 napravili velik korak prema Ligi šest

Četvrtak, 24. veljače 2022. 22:32 Napisao/la  SC

Momčad trenera Gorana Šućurovića pobjedu je osigurala sjajnom dionicom od 27. do 30. minute kada su serijom 17:3 odvojili i susret mirno priveli kraju

Košarkaši Kvarnera 2010

Prva liga košarkaša

KVARNER 2010 – HERMES ANALITICA 87:66 (21:16, 18:16, 22:13, 26:21)

Dvorana mladosti. Gledatelja: 20.

Suci: Đuraki, Koraca, Zrnić.

KVARNER 2010: Štemberger 22 (3-5), Delpin 6 (1-1), Jadrijev 11, Guštin 15 (4-5), Perković 5, Bart 5 (1-2), Jashari 8 (2-4), Cvitković 15 (1-2), Krulčić, Vranković, Volčanšek.

HERMES ANALITICA: Jelavić 8 (2-4), Mileković 5, Šutalo 9 (1-1), Kordić 7, N. Svoboda 17 (5-6), Martinac 6, I. Svoboda 8 (1-1), Šimić, Jakšić 2 (0-2), Filić 4 (4-4).

Košarkaši Kvarnera 2010 ostvarili su uvjerljivu pobjedu protiv jedne od najboljih momčadi lige, Riječani su trijumfom nad Hermes Analiticom praktički širom otvorili vrata plasmana u Ligu za prvaka.

Odlično su košarkaši trenera Gorana Šućurovića odradili posao u prvih 20 minuta, raspoloženi su domaćini bili na vanjskom šutu, pogodili su čak devet trica iz 15 pokušaja.

Gosti su početkom nastavka uhvatili priključak, došli nadomak poravnanja, a onda je Jadrijev svojom novom tricom započeo seriju 17:3, u periodu od 27. do 30. minute Riječani su riješili pitanje pobjednika i mirno dvoboj priveli kraju.

Riječani su pogodili čak 13 trica iz 29 pokušaja, gosti su potrošili isto toliko lopti za samo 5 ubačaja, prevelika je to razlika da je šuterski raspoložena domaća momčad ne bi kaznila.

Pritom je zagrebačka momčad i znatno više griješila, što se također odrazilo na ukupnom rezultatu.